Utkání rozhodly dva zásahy Tomáše Vaka

Václav Trávníček • 23.11.2002

V s e t í n - Až druhá branka Tomáše Vaka na konci čtyřicáté třetí minuty rozhodla o vítězi pátečního klání týmů, bojujících o účast v play off. Šťastnému střelci se podařilo žlutozelené opět přiblížit k elitní osmičce. „Poslední dva zápasy jsem se vyloženě trápil, šla na mě únava. Jsem rád že je pryč a něco mi tam v pátek spadlo,“ říká s klidem centr třetího vsetínského útoku, autor první a poslední vsetínské branky.

V prvních okamžicích se zdálo, že zápas bude jednoznačnou záležitostí Vsetína. Domácí celek v prvních čtyřech minutách nastřílel do budějovické svatyně dvě branky a téměř nepustil hosty z jejich obranné třetiny. „Bohužel jsme pak těžce polevili, čehož jsme později velice litovali,“ komentuje změny Vak. Vsetínští hráči totiž podlehli uspokojení a brzy nestíhali sledoval obrat zápasu ve prospěch Jihočechů. Nejprve v šesté minutě Mrázek propasíroval puk za Bieglova záda, o minutu později to byl bývalý vsetínský bek Milan Nedoma, který srovnal na 2:2. Sedm minut před koncem první třetiny vstřelil třetí branku hostí po Robově příhře Vondrka. Vsetínským se podařilo srovnat stav utkání až ve třetí minutě druhého dějství.

Po zbytek zápasu byly k vidění šance na obou stranách kluziště. „Skvěle nás podržel Radek Biegl, bez něj by se nám nepodařilo zápas dotáhnout do dobrého konce,“ konstatuje strůjce včerejšího vsetínského úspěchu, jenž svojí vítěznou trefou v čase 42:25 přiblížil Vsetínské k postupu do vyřazovacích soubojů play of. „Psychika mužstva je v naprosto skvělá. Myslím si, že na postup do první osmičky máme,“ dodává.