Už to vypadalo skoro jako zápas play-off, líčí Michal Hryciow

Helena Hegeďová • 15.02.2019

Valaši proti Litoměřicím skórovali dvakrát. Jednou patnáct sekund po úvodním vhazování, podruhé třináct sekund před sirénou oznamující konec třetí třetiny. A právě u první branky, té vítězné, asistoval třiadvacetiletý obránce Michal Hryciow. „Nahodil jsem to na brankáře, Ráček tam byl dobře postavený a dorazil to do prázdné brány,“ popisuje akci z první minuty a dodává, že coby do herního projevu a i důležitosti se utkání podobalo tomu z play-off, na které už se Valaši pečlivě připravují. „Bylo to takové vyhrocenější. Možná to bylo i tím, že jsme hráli spolu po tak krátké době a měli jsme si co vracet. Hlavní ale je, že jsme vyhráli.“

Michale, poměrně rychle jste otevřeli skóre zápasu a vy jste u této branky asistoval. Jak situace vypadala?
Kucharda (Radim Kucharczyk) na mě dobře vyhrál buly, trošku jsem to odtáhl na střed a bylo tam přede mnou volno. Nahodil jsem to na brankáře, Ráček (Roman Rác) tam byl dobře postavený a dorazil to do prázdné brány.

S Litoměřicemi jste hráli před dvěma týdny, jaký byl tedy plán?
Říkali jsme si, že začneme hrát aktivně. Víc než v minulém vzájemném zápase. Taky, že budeme víc chodit dolů. Myslím si, že jsme to všechno splnili dobře.

Bylo to ještě v něčem jiné?
Chtěli jsme jim vrátit tu naši prohru z minula a od toho se taky odvíjel třeba ten začátek utkání, když jsme vstoupili do zápasu lépe. Jsem rád, že se to nakonec podařilo dotáhnout i do toho vítězného konce.

Už v první třetině se ale začalo hrát víc do těla. Čím to bylo?
Ono už to vypadalo skoro jako zápas ply-off. My jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát. Tím se mimo jiné připravujeme na nejdůležitější část sezóny. Litoměřice taky určitě chtěly vyhrát, bojují o play-off a dobré postavení v tabulce, takže to bylo takové vyhrocenější. Možná to bylo i tím, že jsme hráli spolu po tak krátké době a měli jsme si co vracet. Hlavní ale je, že jsme vyhráli.

První třetina se ale taky celkem natáhla, bylo to pro vás nějak nepříjemné?
To bych ani neřekl, zase tak dlouhá pauza to nebyla. Například oproti Slavii, kde jsme museli čekat daleko déle. Tady to byla jen závada na plexi, tak jsme si dali pár koleček, abychom nezchladli, a pokračovali jsme v naší hře.

Oba týmy potřebovaly body, byla někdy znát nervozita?
Myslím, že ani ne. My jsme hlavně chtěli hrát naši hru tak, jak jsme si řekli. Připravili jsme se a všechno jsme splnili tak, jak jsme měli.

Ani když jste vstupovali do třetí třetiny za stavu 1:0?
Tak říkali jsme si, že to hlavně chceme udržet. Hrát zezadu, nedostat nějaký zbytečný gól a pomoct Gábičovi (Davidu Gábovi) v brankovišti.

Změnil něco soupeř, když věděl, že má jednu třetinu na vyrovnání?
Možná začali hrát trochu aktivněji. My už jsme po nich tak nechodili, spíš jsme si počkali.

Tři a půl minuty před koncem Litoměřice odvolaly gólmana a dostaly vás pod tlak. Jaké to bylo?
Oni to dobře zamkli. Snažili jsme se po nich chodit, ale strašně dobře si to dávali. Snažili jsme se to ustát a vydržet ten tlak. Gábič tam výborně pochytal několik šancí a pak to už Mitch (Mitchell Theoret) pojistil do prázdné brány.

Jak byste utkání celkově zhodnotil?
Zápas se nám celkově povedl, splnili jsme všechno, co jsme si řekli. Byly to například věci jako, že budeme hrát zezadu a hlavně pomůžeme Gábičovi. K tomu nám tam ještě něco padlo, takže bych to shrnul jako povedený a odmakaný zápas.

V sobotu vás čeká další zápas, jak se na Benátky připravíte?
Bude to jeden z posledních výletů, který v základní části máme. Ve zbývajícím čase se na to musíme ještě dobře připravit, rozebereme si je na videu a pojedeme tam vyhrát.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov