Vstupenky online

Valaši jdou znovu na nováčka, ve středu míří do Kolína

Jan Tajzler • 15.09.2020

Původně se měl Vsetín k prvnímu venkovnímu utkání letošního ročníku Chance ligy vydat do Vrchlabí, osud však tomu chtěl jinak, a tak se zelenožlutí vydají na půdu třetího nováčka do Kolína, kde předehrají 22. kolo Chance ligy. Kozlové se představí v domácím prostředí poprvé jako prvoligoví a budou chtít odčinit debakl z premiéry v Kladně, kde padli 1:7. Vsetín pojede do Středočeského kraje s cílem naplnit roli favorita a přivézt na Valašsko plný tříbodový zisk. Zápas mezi Kolínem a Vsetínem startuje v 18:00.

Kolín bude fungovat poloprofesionálně

Středočeský klub, který si zvykl nosit na hrudi rozzlobeného kozla, se dočkal postupu tak trochu nečekaně. Je pravda, že Kolín patřil v posledních ročnících 2. ligy vždy k předním klubům, ale o postupu se zde nemluvilo. Tato nabídka se dostavila díky koronaviru, po nemožnosti odehrát play-off se Kolín společně s Vrchlabím a Šumperkem dočkaly od svazu možnosti postoupit do Chance ligy. Ve středních Čechách dlouho váhali, nakonec se však do soutěže přihlásili, pomohla i ochota některých hráčů, kteří i po postupu do profesionální soutěže budou pracovat i v civilním zaměstnání.

Těžit mohou v Kolíně také z nové spolupráce s extraligovým Mountfieldem HK. Z Hradce Králové by mohl významně pomoci brankáři Štěpán Lukeš, jehož mohou vsetínští příznivci znát z loňského působení v Chomutově. Útočné řady se pak dočkaly velké posily v podobě příchodu Jana Veselého, v loňské sezoně druhý nejproduktivnější hráč Motoru však začátek soutěže vinou zranění nestihne. Kolín se tak bude proti Vsetínu spoléhat na oporu z posledních sezon, kterou je David Šafránek, hvězda loňské druholigové skupiny Střed zaznamenala hned 49 branek.

Mezi defenzivní opory by se mohl po loňské úspěšné sezoně v Litoměřicích zařadit talentovaný Miroslav Kukla, z Prostějova pak nováčka posílil Jakub Husa. Tvrdit muziku by mohl Jakub Muška, jinak se však v Kolíně budou spoléhat na partu z poslední sezony. Bude to na důstojnou roli v Chance lize stačit?

Přípravné období mohou v Kolíně hodnotit celkem pozitivně, z osmi duelů se kozlové radovali hned šestkrát. Z prvoligových konkurentů měřili síly s Benátkami nad Jizerou, se kterými nejprve padli 2:6, aby posléze stejným výsledkem ovládli domácí odvetu. Na nováčka pak v rámci přátelských utkání nestačila Kadaň poměrem 3:4 a 2:3. Kolín si vyšlápl i na Ústí nad Labem, které udolal 3:1. Prvoligová premiéra však Kolínu nevyšla, na ledě favorizovaného Kladna se sice nováček ujal vedení, ale to bylo z jeho strany vše, Rytíři následně utkání ovládli celkem jasně 7:1.

Dočká se Vsetín prvního venkovního vítězství?

Valaši se mimo Lapač vydávají po hodně dlouhé době a na půdě středočeského konkurenta budou jasnými favority. Vsetín začal soutěžní maraton vítězně, když v prostředí Lapače naplnil papírové předpoklady a přejel Šumperk 6:0. Trenér Jan Srdínko však úplně spokojený se všemi herními aspekty nebyl: „Já jsem za to vítězství rád. I když výsledek vypadá jednoznačně pro nás, tak to utkání určitě takový průběh nemělo. První třetina byla z naší strany nervózní a křečovitá. Pak se ale kluci uklidnili a hra se začala postupně zlepšovat. Druhá třetina byla parádní. V poslední jsem musel na kluky trošku zvýšit hlas, protože začali dělat spousty chyb. Kdybychom tam dostali gól na 1:3, tak ten zápas mohl dostat úplně jiný rozměr. Po dalších brankách se naše hra uklidnila, dominovali jsme a zaslouženě vyhráli.“

Vsetínu se na startu ligy hlásili zpět hned tři uzdravení marodi, Roman Vlach s Romanem Půčkem a Branislavem Rehušem utvořili třetí útočnou formaci, která proti Drakům zaznamenala hned šest kanadských bodů, mladík Půček zakončil utkání s bilancí 1+2. Vychytanou nulou se hned v úvodu soutěže blýskl brankář David Gába. Až na Radima Kucharczyka by měli Valaši do Kolína odcestovat v plné sestavě.

Historicky první střetnutí mezi hokejisty Kolína a Vsetína startuje ve středu od 18:00. Valaši budou bojovat o první venkovní vítězství v sezoně, když v přípravě dvakrát na půdě soupeře neslavili. Zda se to svěřencům trenéra Jana Srdínka podaří hned při prvním ligovém utkání mimo Lapač, můžete sledovat od 18:00 na Zimním stadionu v Kolíně.

Sestavy v minulém kole:

Kolín: Sejpal (49. O. Martínek) – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Muška, Zdeněk – Jankovský, Šafránek, Z. Král – L. Krejčík, Zumr, Síla – Mašín, Štohanzl, Petržilka – Kozák, Semirád, Němec.

Vsetín: Gába – Hryciow, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Štach (A), Jenáček, Ondračka – J. Kloz, Machač, Gajarský – Březina, Pechanec, Gorčík – Půček, R. Vlach, Rehuš – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

banner pod článkem