Ve středu znovu na Lapač! Přijede ústecký Slovan

Jan Tajzler • 15.02.2022

Základní část míří mílovými kroky do finiše a v tabulce přituhuje. Vsetín se prakticky zápas co zápas potkává se soupeřem, který hraje o všechno. Výjimkou nebude ani středeční sok z Ústí nad Labem. Slovan z posledních pěti zápasů oslavil hned čtyřikrát vítězství, přesto mu to nestačí k úniku z baražových pozic. O ten se Severočeši pokusí ve středečním podvečeru na vsetínském Lapači. Zelenožlutí budou mít o motivaci postaráno už jen proto, že Ústí nad Labem je jediný tým Chance ligy, který v letošní sezoně ještě neporazili. Kdo bude ve středu slavit zisk potřebných bodů? Utkání odstartuje v tradiční všední čas od 17:30.

Partner utkání:

Slovan se snaží vyhnout baráži

Ústí nad Labem zaznamenalo v posledních pěti utkání zisk 12 bodů, přesto mu to nestačí, aby se odpoutalo od barážové pozice. Aktuálně Slovan sídlí na 14. místě. Jak už ale jistě víte, Chance liga je opravdu našlapaná, postupová desítka je Slovanu vzdálena na rozdíl čtyř bodů a přímý postup do čtvrtfinále na stále hratelných šest bodů. Severočeši už ani nehledí na soupeře, na domácím ledě třeba deklasovali jihlavskou Duklu 5:1. V posledním utkání se však pořádně nadřeli, když beznadějný Havířov udolali těsně 4:3. Další kořist chce Slovan získat na ledě Vsetína, kde už letos jednou uspěl.

Bodování ústeckého týmu vede Daniel Vrdlovec (8+24). Nejlepší střelcem je nestárnoucí Michal Trávníček (10+20). Nejproduktivnější trojici útočníků uzavírá David Tůma (9+12). Zkušené opory mají Ústečtí také v defenzivních řadách, prostředí Lapače je dobře známé Jiřímu Drtinovi (6+15). Podpořit útok umí další zadáci, třeba Štěpán Havránek (6+9) nebo Jakub Trefný (3+11). Od modré čáry to střílí také Vladimíru Brožovi (6+5).

V brankovišti letos Slovan točí hned tři maskované muže. Největší porci odchytal Petr Hamalčík s úspěšností zákroků 90.39 procent a průměrem inkasovaných branek na zápas 3,12. Velmi podobná čísla má zkušenější Lukáš Cikánek a naskočit může také Šimon Zajíček, jenž vychytal poslední vítězství Slovanu na Lapači.

Vyzraje Vsetín poprvé v sezoně na Slovan?

Valaši v pondělí dohrávali 40. kolo s Vrchlabím. Stadion přijel na Lapač v podobné situaci, v jaké ve středu přijede ústecký Slovan. Zápas s Vrchlabím přinesl znovu divokou přestřelku, která dospěla za stavu 4:4 až do samostatných nájezdu. V nich se prosadil pouze Jan Berger, vítězný nájezd pro něj znamenal už 17. branku v sezoně. Všechny pokusy vrchlabských exekutorů pak zlikvidoval klidný David Gába. Vsetín tak zlomil minisérii dvou porážek v řadě a nepřipustil, aby poprvé v sezoně čítal na svém kontě tři nezdary v řadě.

První branku v sezoně obstaral proti Vrchlabí obránce Jiří Říha, když využil přesilovou hru a vyrovnával na 2:2. Píle přinesla kýžené ovoce také na hokejku Adama Hořanského, který se prosadil počtvrté v sezoně. V hodnocení vsetínských střelců stoupá i Roman Půček, jenž v poslední době pravidelně skóruje, proti Vrchlabí si připsal 11. trefu v sezoně.

Vsetín nadále v utkání postrádal zraněného kapitána Víta Jonáka, jeho marodka se rozšířila navíc o zkušeného Radima Kucharczyka, zdravotní trable pak do hry nepustily ani Matouše Venkrbce, přesto zelenožlutí disponují širokým kádrem a proti Ústí nad Labem budou chtít poprvé v sezoně zvítězit. Obě letošní bitvy ovládlo mužstvo ze severu Čech. Nejprve se Slovan stal prvním dobyvatelem Lapače, když na podzim zvítězil na Lapači 4:3 po samostatných nájezdech. Odveta pod hradem Střekovem skončila vítězstvím Slovanu v základní hrací době 3:2. Vsetín tak má svému středečnímu soupeři co vracet.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Gába – Jerofejevs, Ondračka, Hryciow, Říha, Smetana, Štach, J. Jenáček – Půček, Pšurný, Rob – Gago, Pitule, Hořanský – Berger, Vlach, A. Zeman – Vítek, Březina, Klímek.

Ústí nad Labem: Cikánek – Drtina, Záruba, Vladimír Brož, Š. Havránek, Trefný, Mareš – Trávníček, Vrdlovec, Š. Bláha – O. Bláha, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, Severa – Bernat, Čermák, Jouza.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov