Vsetín odjede na Spartu s torzem obrany, stále však se Stantienem

Aleš Koňařík • 16.01.2007

V s e t í n – Středeční dohrávka zápasu mezi Spartou a Vsetínem završí 41. kolo nejvyšší soutěže. Valaši, kteří si do Prahy odvezou závaží v podobě patnácti po sobě jdoucích porážek v řadě, se budou muset obejít bez svého druhého nejproduktivnějšího obránce Jiřího Kučného, kterého trápí poraněné rameno; chybět bude i Michal Horák. Za Vsetín nastoupí i Roman Stantien, jehož termín odchodu do Českých Budějovic ještě nebyl upřesněn. Vsetínští ve skrytu duše doufají, že Sparťany díky nepovedenému turnaji mistrů neopustila špatná nálada.

Úřadujícímu mistrovi totiž prestižní turnaj Super Six vůbec nevyšel. Čáru přes rozpočet udělali svěřencům trenéra Výborného už v prvním zápase hokejisté slovenské Žiliny, kteří k velkému překvapení odčinili předchozí debakl s Hämeenlinnou 0:7 a porazili Spartu 4:2. Tím se Pražanům defacto zavřela cesta do finále turnaje, nakonec ještě stvrzená prohrou s finským mistrem 2:3.

V posledním extraligovém kole si ovšem Sparta připsala všechny body za vítězství ve Znojmě 1:3 a případnou výhrou nad Vsetínem by se přiblížila na jediný bod druhým Českým Budějovicím.

Letošní zápasy Vsetín vs. Sparta

Doma hraje Vsetín se Spartou obvykle vyrovnané partie, a také jediný bodový zisk s mistrem přišel hned ve 2. kole. Na ledě Sparty a v následné domácí odvetě už ale byli úspěšnější Sparťané. Proti Spartě se letos daří kapitánovi Luboši Robovi, který v letošních vzájemných duelech nasbíral čtyři body (2+2).

Vsetínská hokejová a.s. - HC Sparta Praha 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
21. Hrabal (Stantien), 23. Demel (Hrabal), 30. Rob (Horák), 37. Rob (Dubec) - 5. Sivek (Hlinka).

HC Sparta Praha - Vsetínská hokejová a.s. 6:1 (2:0, 0:0, 4:1)
Branky:
9. Netík (Sivek), 11. Hlinka (Ptáček), 50. Ptáček (Hlinka), 54. Hlaváč (Sivek), 56. Sivek (Ton), 56. Netík (Štrba) - 44. Grill (Stantien).

Vsetínská hokejová a.s. - HC Sparta Praha 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
19. Stantien (Demel), 32. Horák (Rob), 33. Rob (Všetečka) - 9. Ton (Štrba), 11. Hlaváč (Černošek), 25. Ton (Kratěna), 57. Kratěna (Štrba).

Sestavy z posledního utkání

Vsetín: Vehviläinen (32. Štefl) - Bobček, Kučný (21. Ostrčil), Galvinš, Šmach, Mocek, Andersons, od 41. navíc Horák - Grill, Stantien, Rob - Dubec, Sakrajda, L. Duba - Darzinš, Berzinš, Davídek, od 41. navíc Hrňa, R. Hubáček, Navrátil

Sparta: T. Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Protivný - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Dragoun, Langhammer, Klimt - Hromas, Vrbata, Podlešák.