Vsetín poprvé pod taktovkou Břetislava Kopřivy proti Slavii

Aleš Koňařík • 12.10.2005

V s e t í n – Zapomenout na první čtvrtinu a zkusit začít již bez trenéra Vladimíra Jeřábka znovu. Těžký úkol pro vsetínské mužstvo i jeho trenéry a vedení. K tomu pak soupeř, který si momentálně užívá na vlně pohody, dosud neporažená Slavia Praha. Čtvrteční předehrávka 14. kola extraligy ukáže, nakolik se na týmu projeví rezignace hlavního kouče. Vsetín se pokusí napodobit překvapení z prvního kola, kdy se Slavií překvapivě vybojoval bod za remízu 1:1.

Slavia v první čtvrtině: Růžičkovi drtiči zatím bez porážky

Naprostým opakem vsetínského tápání jsou výkony Slavie Praha, která bez zaváhání plní úlohu největšího aspiranta mistrovského titulu. Růžičkovi „boys“ zažívají nejlepší start do sezóny v historii Slavie, devět vítězství a čtyři remízy znamenají v celkovém součtu 31 bodů, první příčku v tabulce a pětibodovým odstupem od druhých Orlů ze Znojma. Poslední vítězství Slavia vybojovala v derby se Spartou, i díky dvěma trefám obránce Jana Nováka nakonec vyhrála nad svým městským rivalem 3:1.

Produktivita: Předsezónní posily na špici

Ve vzácně vyrovnaných formacích Slavie nezáří vyloženě jen jedna hvězda, tahounů má Slavia na rozdávání. Před zápasem se Vsetínem se na čele kanadského bodování klubu objevuje jméno Jaroslava Bednáře (6+8) a posily z mistrovských Pardubic Tomáše Divíška (3+10). Ovšem hranice 10 bodů dosáhli (resp. překročili) kromě Divíška i Josef Beránek (4+7), Tomáš Vlasák (3+8) a Radek Duda (2+8). Brankář Petr Franěk stíhá zdánlivě neotřesitelnou pozici zlínského Murína, a honosí se výbornými čísly: průměrem 1,21 branky na zápas a 96,10% úspěšností zásahů. O něčem takovém si mohou vsetínští hráči zatím nechat jen zdát.

Duel č.1 – Remíza a málem překvapení na úkor Slavie

Vstup do sezóny nemělo vsetínské mužstvo špatný – naopak, v duelu se Slavií mělo více než na jeden bod. Kdoví, co by případné vítězství se Vsetínem udělalo… Realita však přinesla „pouze“ bod za remízu 1:1, kterou trefou mezi Fraňkovy betony zařídil útočník Robert Tomík, který už však dres Vsetína neobléká a dle avizované dohody odchází do švédského druholigového klubu Malmö. Letos dosud nejkvalitnější duel na stadionu Na Lapači mohl rozhodnout tehdy ještě kapitán Tomáš Demel, svůj souboj však ve zlomovém okamžiku zápasu prohrál.

Vsetín – Slavia 1:1 (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)
Branky:
45. Tomík (Stantien, Hrabal) - 13. Hruška (Beránek, Duda).

Ze vsetínské kabiny: Pouze pod Kopřivovou taktovkou

Vladimír Jeřábek u týmu po prohře v Liberci skončil a mužstvo přebírá Břetislav Kopřiva. Do vsetínské sestavy se již v předchozím duelu vrátili rekonvalescenti Pavel Janků, který se nahrávkou na gól Hrabala připsal první bod ve vsetínském dresu a zadák Patrik Luža. Do sestavy se naopak nevešel obránce Filip Štefanka. Další změny v týmu, které avizovalo vedení klubu, však ke čtvrtečnímu večeru nebyly známy.

Z kroniky zápasů Vsetína se Slavií

Oba soupeři v roce 1994 společně postoupili do nejvyšší soutěže. V play-off se potkali třikrát, naposledy v sezóně 2002/03. Slavia je po Spartě jediným klubem v české extralize, který dokázal Vsetín vyřadit v play-off. Oba kluby spojuje jméno současného kapitána Josefa Beránka, který za Vsetín odehrál část sezóny 1994/95 (návrat do Philadelphie), 1996/97 (návrat do Pittsburghu) a celý ročník 1997/98, završený ziskem titulu.

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Hovi (Plšek, Štefl) - Luža, Bauer, Hrabal, Chmelíř, Lamberg, Kučný, Zapletal, Nedbálek - Janků, Steiner, Stantien - Květoň, Ivan, O. Hruška - Gorev, R. Hruška, Demel - Valčák, Bacul, Korotvička.

Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina, Graňák - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - L. Havel, Sobotka, Vondrka.