Vsetín přivítá na svém ledě rozjetý Nový Jičín

Jiří Kubják • 09.12.2009

Ve středu 9. prosince se proti VHK Vsetín postaví velice silný soupeř - celek z Nového Jičína. Podaří se svěřencům Petra Kneblíka prodloužit šňůru vítězných utkání na číslo 4, nebo to budou Valaši, kteří zlomí nepříznivou situaci a připíší si po měsíci další tříbodové vítězství? Zápas začíná v 17:30 na Lapači.

Moravskoslezký celek je překvapením letošní sezóny. Po 22 zápasech se Gedos usadil na páté příčce tabulky s celkovým ziskem 40 bodů. Navíc během posledních tří zápasů si modrobílí připsali tři výhry, když porazili celek Blanska 4:1, Frýdku - Místku 4:3 a dokonce nezaváhali s Přerovem, se kterým si poradili v poměru 4:1. Mezi tahouny týmu patří útočníci Lukáš Bacul, Michal Šimo a kapitán družstva Petr Macháček. Mezi obránci kraluje Pavel Hruška. Značně vyrovnanou dvojici má Nový Jičín i v brankovišti, kde podává skvělé výkony teprve dvacetiletý Jiří Slovák. Mládežnický reprezentat dosud odchytal 19 zápasů s průměrem 3,17 branek na zápas a úspěšností zásahů 90,33%. Téměř stejná čísla má i jeho náhradník Tomáš Kozák.

Vsetín tímto zápasem uzavře polovinu soutěže. Právě 2/4 ligy hovoří pro svěřence trenéra Juraje Juríka velice nepříznivě. Od 4.11. si Valaši nepřipsali žádné tříbodové vítězství. Bodovat se jim porařilo jen proti Uničovu, kdy zvítězili na trestná střílení, a v Hodoníně, odkud si odvezli dva body za vítězství v nastaveném čase. Žalostně dopadl i poslední souboj v Opavě, odkud se vraceli Vsetínští z po porážce 4:1 s prázdnou.

Do zápasu by mohl naskočit i Jiří Odnráček. Právě rozdělení Jiřího Ondráčka a Erika Hrni do dvou formací může být pro Vsetín nadějným pozitivním impulsem, jenž by zlepšil střelecku koncovku Valachů.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek - Horák, Rajnoha, Zavrtálek, Matula, Špaček, Šimek - Hrňa, Štraub, Mokrejš - Sakrajda, Vaněk, Ševčík - Ašer, Matějka, Mikeš - Knebl, Tesařík.

Nový Jičín: Kozák - Petružálek, Andrýsek, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda st., Chvostek - Bacul, Toman M., Zedník - Šimo, Pavlačka, Toman R. - Sluštík, Macháček, Skaloš - Tomášek.