Vsetín zahájí Tipsport Cup v Opavě

Tomáš Novosad • 01.08.2002

V s e t í n – K prvnímu zápasu třetího ročníku hokejového Tipsport Cupu, neboli Českého poháru ledního hokeje zítra odcestují vsetínští hokejisté do prvoligové Opavy. Od 17:30 se bude na opavském zimním stadiónu bojovat o postup do druhého kola poháru. V něm už budou týmy rozděleny do čtyř čtyřčlenných skupin.

Celek Vsetína by mohl postrádat Jiřího Hudlera, kterého stále trápí koleno, nepříjemnou bolest zad hlásí Tomáš Demel. Oba hokejisté nenastoupili ani ke středečnímu duelu s Tyumenem. V sestavě by se tak opět mohl objevit i Jan Korotvička, juniorský reprezentant do dvaceti let a střelec první branky do sítě ruského Tyumenu.

Kapitánské „céčko“ na dresu opět ponese nejzkušenější hráč Vsetína Roman Stantien. Naprosto vyloučen je start dlouhodobě zraněného obránce Alexeje Jaškina, který se zatím ani nezapojil do tréninku a prozatím pouze lehce vybrusluje.

Opavský klub v létě opustilo několik hráčů. Do slovenského Trenčína odešel nejproduktivnější obránce David Galvas. Výrazně chybět bude Opavě také Jan Kašík (přestup do Kadaně). Odešli i Bohuslav Ptáček, Petr Rozum a Richard Brančík. Do Opavy se naopak vrátil gólman Roman Šlupina, který by měl v pátečním utkání zastávat roli brankářské jedničky. Opava se do prvního kola Tipsport Cupu probojovala vůbec poprvé. V předchozích dvou ročnících Slezan neprošel přes předkolo.

Změny se v Opavě konaly i na trenérských postech. Úspěšný juniorský trenérský tandem Hulva-Doboš dostal šanci prokázat své kvality i u opavského A mužstva. Opavští junioři se v minulém ročníku probojovali do juniorské extraligy.

Opava skončila v minulém ročníku první ligy na sedmém místě, v play-off hned v prvním kole vypadla s Třebíčí. Přesto mělo město Opava v červnu zájem o koupi extraligové licence od blízkého Havířova. S nákupem však nakonec nesouhlasilo jak opavské zastupitelstvo, tak vedení Havířov Panthers.

Letošní Tipsport Cup se dočkal několika podstatných změn. Na přání klubů bude vítěz poháru znám ještě před zahájením extraligových bojů-10.září. Tradiční naopak zůstává forma. Vítězové prvního kola budou rozděleni do čtyř čtyřčlenných skupin, jejichž vítězové postoupí do semifinále. Postup do druhého kola si již předem zajistili Znojmo (Kometa Brna se vzdala účasti), Třinec (Frýdek-Místek se také vzdal účasti), České Budějovice (duel s Č.Krumlovem byl odehrán již na jaře s výsledkem 16:4) a Vítkovice, které postoupily na úkor problému s ledem na kopřivnickém zimním stadiónu.