Vsetín znovu doma, přijede poslední Karviná

Jan Tajzler • 22.01.2016

Vsetínský tým má za sebou venkovní trip, který čítal tři utkání v řadě. Valaši se na Lapač vrací se ziskem čtyř bodů, což určitě nebudí spokojenost u trenérů Jenáčka s Hlobilem. Vsetín nejprve utrpěl ztrátu v Hodoníně, druhou porážku v sezoně si pak zelenožlutí připsali také v duelu s Novým Jičínem. Do třetice na ledě brněnské Techniky však Vsacané zabrali a dokázali přivést na Valašsko plný bodový zisk. V domácím prostředí přivítá Vsetín poslední Karvinou, která v minulém kole překvapivě deklasovala Hodonín. O tom, zda Vsetín naplní roli favorita, se můžete přesvědčit v sobotu, utkání začíná v 17:30 a bude také podrobně sledováno prostřednictvím online přenosu.

Hokejový klub v Karviné vloni neprožil vydařenou nováčkovskou sezonu a po obsazení posledního 12. místa jej měl čekat přímý sestup do Krajské ligy. Ve Slezsku už byli s pádem do nejnižší soutěže smíření, ale Český svaz ledního hokeje vzal Karvinou na milost, když musel řešit obsazení východní skupiny, která by po postupu Přerova a pádu Karviné čítala pouze deset účastníků. Z početné skupiny celků na západě poslali funkcionáři českého hokeje na východ pouze Moravské Budějovice a lichý počet vyřešili tím, že dali druhou šanci právě sestupující Karviné. Celek Karviné po sportovní stránce neměl ve 2. lize startovat a výsledky slezského klubu znovu napovídají faktu, že Karvinou čeká tuhý boj o záchranu, na předposlední Bobry z Valašského Meziříčí ztrácejí Slezané čtyři body.

Karvinou straší další možnost sestupu

"Chceme do druhé ligy, do kraje nepatříme!" Tenhle slogan zdobil webové stránky karvinského klubu v průběhu sezony 2013/2014. Karviná tehdy jako vítěz Krajské ligy Moravskoslezského kraje postoupila do kvalifikace o 2. ligu, ve které vyzvala celky Kroměříže a Uničova. Tuto kvalifikaci sice vyhráli hokejisté Uničova, ale o postup v Olomouckém kraji nebyl zájem, a tak dostala příležitost druhá Karviná. Slezané však skončili poslední a dle regulí měli přímo sestoupit zpět do Krajské ligy, jenže ČSLH nakonec nabídl Karviné opětovný start ve 2.lize, když potřeboval zajistit sudý počet týmů ve východní skupině. Karviná se však před startem sezony musela smířit se ztrátou kanonýra Vladimíra Luky bez jehož bodového příspěvku je útok Karviné s osmdesáti zásahy nejhorší v soutěži. Webové stránky sobotního soupeře nám příliš informací neposkytly, jakoby v Karviné sezonu odpískali už začátkem prosince, kdy se na klubovém serveru objevila poslední informace o karvinském A-týmu.

Už pouhých devět utkání má k dispozici celek Karviné, aby odvrátil sestup, na předposlední Bobry z Valašského Meziříčí ztrácí Karviná čtyři body. Otloukánek soutěže čítal jednu porážku za druhou, jeho série se od listopadového vítězství proti Žihadlům zastavila na dvanácti porážkách v řadě, výjimkou nejsou i vysoké debakly. V posledním hraném kole však dokázala Karviná překvapit a na domácím ledě smetla hodonínské Drtiče v poměru 6:1. Karviná překvapila také ve Vsetíně, když na podzim z Lapače odvezla cenný bod a favorizovaným Valachům byla vyrovnaným soupeřem. Ovšem odveta na karvinském ledě dokázala, že kvalita zelenožlutých je někde jinde, Vsetín si ve Slezsku s chutí zastřílel a zvítězil 11:1. Nyní se Karviná vydává na Lapač podruhé v sezoně, kde se bude pokoušet o další překvapení a přiblížit se na dostřel Valašskému Meziříčí, právě Bobry by v Karviné na konci února rádi viděli za zády.

Karviná? Pro Vsetín povinné body

Valaši zakončili ve středu třízápasové turné po venkovních stadionech. Než se vsetínský tým vydal na tenhle trip, čítala jeho vítězná série pět vítězných zápasů v řadě. Jenže opakoval se scénář z předchozích čtvrtin základní části, Valaši znovu nestačili na celek Hodonína, když na jižní Moravě prohráli 3:6. Také Nový Jičín ukázal Valachům svou nevyzpytatelnost a podruhé v sezoně slavil proti Vsetínu vítězství za dva body, když novojičínský Gebauer jako jediný proměnil samostatný nájezd a Jenáčkův tým podruhé za sebou prohrál. Do třetice už se však Vsetínským podařilo zvítězit, stalo se tak v moravské metropoli na ledě brněnské Techniky. Právě brněnský provinční klub je z top pětky soutěže týmem, který Vsetínským sedí, ze čtyř vzájemných zápasů ovládli Valaši tři.

Proti Karviné neočekávají vsetínští fanoušci nic jiného než povinný tříbodový zisk. Je pravděpodobné, že Valaši již nestačí dohnat suveréna z Frýdku-Místku, na který po dvou porážkách ztrácejí propastných osmnáct bodů. Druhé místo je momentálně zabezpečeno jedenáctibodovým náskokem na třetí Hodonín a čtvrtou Techniku Brno. Utkání s Karvinou by mělo pro Vsetín znamenat přiblížení se jistotě druhé pozice, která je od poloviny základní části úhlavním cílem vsetínského mužstva. Utkání proti outsiderovi soutěže odstartuje na Lapači v sobotu od 17:30.

Sestavy v minulém kole:

Karviná: Gleich - Opravil, Javín, Jaroch, Křibík, Deutsch, Malík, Trnený, Chomič, Foltyn, Grygar, Dziov, Logunovs, Václavík, Vlček, Vyčesaný, Kasperlík O., Kasperlík M., Juhász.

Vsetín: Hromada – Tesařík, Řezáč, Nedbálek, Ostrčil, Žák, Ambruz, Vrba, Hryciow – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Slováček, Dvořák, Vítek, Kajaba, Hruška, Vávra, Ondráček, Hrazdira, Abdul.