Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 103 (k 3.7.)

Výkonný výbor ČSLH rozhodl o herní podobě Chance ligy

Redakce • 05.06.2020

V pátek 5. června zasedal Výkonný výbor ČSLH, aby dal konečné stanovisko k systému soutěží v nadcházející sezoně. Extraliga se na rok stane nesestupovou, ale bude i nadále pro Chance ligu otevřenou soutěží. „To je pro nás dobrá a důležitá zpráva,“ reagoval na rozhodnutí VV ČSLH jednatel klubu Daniel Tobola. Známa už je i termínová listina Chance ligy. Přesné rozlosování má však v rukou ředitel soutěže Pavel Setikovský, který bude o přesném jejím složení kluby informovat. Na to, kdo bude prvním soupeřem Vsetína v novém ročníku Chance ligy, si ještě musíme počkat.

Hrací systém Chance ligy pro sezonu 2020/2021

Nejprve se každý s každým utká dvakrát: jednou doma a jednou venku. Dohromady 36 kol. Poté se tabulka rozdělí na dvě poloviny, podobně jako tomu bylo v minulé sezoně: do horní nadstavby postoupí deset týmů, v dolní skupině bude hrát zbylých devět mužstev. V takto rozdělených skupinách se každý s každým utká dvakrát. 

Do play-off celkem postoupí dvanáct týmů. Čtyři nejlepší týmy se kvalifikují rovnou do čtvrtfinále. Pátý až dvanáctý tým čeká předkolo. V dolní nadstavbě se tedy bude bojovat o celkem dvě vstupenky do play-off. 

Zajímavý bude také boj o záchranu: po sezoně se totiž musí soutěž zúžit na šestnáct týmů. Celkem tedy můžou z Chance ligy sestoupit až čtyři kluby. Nejhorší dvě mužstva z druhé skupiny sestupují přímo, zatímco celky, které se v ní umístí na čtvrtém až sedmém místě, budou hrát systémem play down o udržení. Nejhorší tým play down sestoupí přímo, druhé nejhorší mužstvo bude účast obhajovat v baráži s vítězem druhé ligy. 

Jak bude vypadat zmíněné play down? Čtrnáctý tým vyzve sedmnáctý tým, patnáctý tým pak šestnáctý. Body ze základní části se započítávat nebudou, bude se tedy hrát klasická série ve stylu play off na čtyři vítězná utkání. Týmy, které nezvládnou první kolo play down, se pak utkají proti sobě. Poražený z druhého kola play down automaticky sestoupí do druhé ligy, vítěz bude účast v Chance lize obhajovat v baráži (opět na čtyři vítězná utkání).

Termínová listina Chance ligy pro sezonu 2020/2021

Chance liga začne v sobotu 12. září. Hracími dny zůstávají soboty a středy s vloženými pondělky. Současně se ale bude testovat nový model, který by přinesl víc víkendových zápasů. Před třemi reprezentačními přestávkami se bude Chance liga hrát v pátek a v neděli.

Týmy Chance ligy v sezoně 2020/21

Rytíři Kladno, HC ZUBR Přerov, VHK ROBE Vsetín, Piráti Chomutov, AZ Heimstaden Havířov, HC Stadion Litoměřice, HC Slavia Praha, HC RT TORAX Poruba, HC Dukla Jihlava, SK Horácká Slavia Třebíč, HC Frýdek-Místek, LHK Jestřábi Prostějov, HC Benátky nad Jizerou, HC Slovan Ústí nad Labem, SK Trhači Kadaň, HC Baník Sokolov, HC Stadion Vrchlabí, Draci Pars Šumperk, SC Kolín.