Základní část už je dlouhá, říká Tomáš Frimel

Anna Pavlína Sedláčková • 11.01.2020

Utkání s Litomyšlí již od začátku patřilo domácím, kteří se prosazovali od 12. minuty. Hned v první třetině utkání jsme se také dočkali menší roztržky, které se účastnil i Tomáš Frimel „Potom jsem už nechtěl pokračovat, chtěl jsem dohrát zápas,“ říká vsetínský útočník, který si následně musel odsedět dvě minuty za hrubost. Byl na ledě také u dvou inkasovaných gólů. „To se moc nepovedlo, jsem z toho celkem frustrovaný,“ popisuje svou náladu po zápase.

Tomáši, jak hodnotíte zápas s Litomyšlí?
Důležitá je výhra, ale naše lajna má dneska mínus dva body, to se moc nepovedlo. Jsem z toho celkem frustrovaný, poslední zápas se vyvedl a teď nic moc, musíme na tom zamakat. Další zápas hrajeme s Přerovem a bude to těžké.

Ze začátku první třetiny jste hráli v rychlém tempu a dostali se do vedení 2:0…
První třetina byla dobrá, pak to začalo. Všichni si to chtěli zkusit a celé se to bořilo. Nechali jsme je tam párkrát vyjet, což byly ty jejich góly.

Co bylo příčinou bitky v první třetině?
Tak já jsem tam dohrál jejich hráče, najednou se objevili další čtyři. A ta bitka, to ani nebyla bitka. Byla to jenom taková požďuchovaná. Potom jsem už ani nechtěl pokračovat, chtěl jsem dohrát zápas.

Ve třetí třetině jste měli přesilovku 5 na 3, proč se jí nedařilo využít?
Tam to chtělo asi víc střelby, ale to je otázka spíš na někoho jiného. Já tam moc nehraju, druhá lajna si to ani nezaslouží (smích).

Zápas s Warriorem měl stejný průběh. Co říkáte na zápasy s těmito týmy?
Litomyšl hraje víc do těla, je to takový bojovný hokej. Oni i když prohrávají hodně vysoko, tak pořád hrozí, pořád dohrávají. Je to taky nebezpečné na zranění.

V neděli hrajete s Přerovem, který vede tabulku, jak si myslíte, že bude toto utkání vypadat?
To se asi bude opakovat. Zápasy s Přerovem a Havířovem jsou vždycky takové vyrovnané a rozhodují maličkosti. Musíme se na to připravit, zítra máme ještě trénink. Snad se nám to povede.

Odstartovalo už páté kolo vzájemných zápasů. Nepřijde vám, že se základní část soutěže hraje moc dlouho?
Je to už dlouhé, chtělo by to víc týmů. Už se vlastně všichni známe, víme, jak hrajeme, ale máme víc zápasů. Nejvyšší soutěž teď bude končit, zbývá jim jen šest zápasů a my jich budeme hrát ještě nějakých jedenáct, ale aspoň je to plus.

Sledujete, vzhledem k blížícímu se play-off, druhou skupinu?
Ještě v letní přípravě jsme v Přerově odehráli turnaj, kde hrály i Kralupy nad Vltavou. Odtud máme aspoň malý obraz toho, jak hrají. Je to většinou bojovný hokej, ale v Čechách to bude úplně o něčem jiném. Nebude to jenom o hokeji.