Zemřel dlouholetý předseda klubu Josef Vrána

Klub • 14.01.2021

Hokejový Vsetín zahalil smutek. V úterý 12. ledna ve věku 83 let zemřel dlouholetý předseda klubu Josef Vrána. Pro oddíl Zbrojovky představoval stabilitu a položil pevné základy pro další úspěšný vývoj vsetínského hokeje. Josef Vrána se výraznou měrou zasloužil o zastřešení Zimního stadionu na Lapači či postup Vsetína z krajského přeboru do 2. NHL. Čest jeho památce.

Josef Vrána se narodil 4. července 1937 v Kroměříži. V mládí hrál aktivně fotbal, ve Vsetíně oblékal dres tehdejší Rudé hvězdy. Po konci aktivní kariéry spojil svůj život se vsetínským hokejem. V letech 1962 – 1964 působil jako místopředseda klubu, od roku 1970 až do konce 80. let byl jeho předsedou.

Sehrál významnou roli při zastřešování Zimního stadionu na Lapači, která se uskutečnila v letech 1979 – 1982, dostavba byla ukončena v roce 1985. Vrána vynikal neúnavnou pracovitostí a houževnatostí. Zasloužil se o vzestup vsetínského hokeje a položil základy pro jeho další rozvoj. A-tým pod jeho vedením postoupil v sezoně 1986/1987 z krajského přeboru do 2. NHL a vykročil na cestu k pozdějším slavným úspěchům.

Josef Vrána zemřel 12. ledna 2021 ve věku 83 let. VHK ROBE Vsetín vyjadřuje rodině Josefa Vrány nejhlubší soustrast.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava