Poprvé v přípravě doma, poprvé vítězně, Valaši zdolali Frýdek po nájezdech

Alena Ryšavá, Helena Hegeďová • 12.08.2021

První domácí duel letošní přípravy skončil pro domácí vítězstvím. Valaši ve čtvrtek na domácím ledě působili po celou dobu jako hokejovější celek, přesto s Frýdkem-Místkem museli o výhru bojovat až v samostatných nájezdech. Během této individuální disciplíny vystřelil Valachům vítězství David Březina. Vsetín porazil Frýdek 2:1 po samostatných nájezdech.

Přípravné zápasy - Příprava čt 12.8.18:00
HC Frýdek-Místek
2:1sn

Branky a nahrávky: 5. Majdan (Rob, Jonák), rozh. sam. náj. Březina - 20. Zbořil (Zabloudil). Rozhodčí: Kovařčík, Škrobák - Šimek, Hradil. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 920. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Štach, Říha, Ondračka, Smetana, J. Jenáček, Hryciow, Vosátko - Jonák, Indrák, Rob - Berger, Vlach, Zeman - Vítek, Půček, Klímek - Apolenář, Březina, Majdan.
HC Frýdek-Místek: Foltán – Teper, Malík, Zbořil, Ciura, Adámek, Krenželok – Komorski, Zabloudil M., Čmiel, Klimša, Lyszczarczyk, Matiaško, Blaško, Macháček, Bartoš.

Valaši mohli otevřít skóre utkání hned v první minutě, kdy v předbrankovém prostoru zakončoval bekhendem do levého horního rohu Ondračka. Kratší pasáž si v útoku vyzkoušeli taky hosté, ale aktivita byla na straně Vsetína. Domácí se úvodní branky dočkali v přesilové hře. K levé tyči dostal přesnou přihrávku Juraj Majdan, jenž bez přípravy zakončil nad Foltánovo rameno.

Šance se v první třetině objevily na obou stranách. Málek musel zakročit proti Teperovi nebo Lyszczarczykovi. Foltánovi na druhé straně zavařili Klímek a Zeman, nadějnou střelu na vyrážečku předvedl také Rob. Čtyři sekund před koncem úvodní části zápasu vyrovnal Mikuláš Zbořil, který našel mezeru mezi tělem a levou rukou gólmana Málka. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

První větší šance ve druhé třetině přineslo vyloučení Vlacha. Paradoxně se těchto gólových příležitostí dočkali Vsacané, kteří při hře v oslabení volili místo vyhození taktiku zavezení puku do útočného pásma, kde se jim hned dvakrát podařilo dostat do přečíslení dva na jednoho. Nejprve si puk vyměnili Jonák s Březinou, pokus druhého jmenovaného Foltán pokryl.

Ani ne o minutu později vyrazili zeleno-žlutí dopředu znovu. Tentokrát se ukázali Indrák s Bergerem. Už se hrálo v pěti na obou stranách, když si podobný kousek vyzkoušeli také Klímek s Říhou. Jejich souhra však nebyla přesná a zakončení nepřinesla. Po dlouhé pasáži bez střely zamířil na levý horní roh frýdecko-místecké branky Rob. Trefil pouze horní tyč.

Hosté mohli strhnout vedení na svou stranu v závěrečných minutách druhé třetiny. V přesilové hře kotouč nebezpečně poskakoval kolem Málkovy branky a na brankovišti. Vsetínský gólman nepříjemnou situaci s přehledem vyřešil, a tak se se ve druhé dvacetiminutovce skóre neměnilo.

Třetí třetina patřila ze začátku hlavně obranám, lépe se přes tu soupeřovu dostávali hosté. Střelecké pokusy ze všech úhlů řešil až Málek ve vsetínské brance. Na druhé straně se nenechal zahanbit Foltán, který sebral gól Robovi. Hosté dostali svého soupeře pod výraznější tlak v 54. minutě, kdy si dvouminutový trest za podrážení odpykával Zeman. Všechny střely Frýdku-Místku ale šly mimo Málkovu bránu.

Brankář Vsetína musel zasahovat až proti prudkému pokusu Komorskiho z bezprostřední blízkosti. Puk se zastavil o jeho levý beton. Hostující celek si aktivitu ponechal i při následné hře pět na pět. Domácí nabudila až přesná souhra a zakončení Vlacha. Po vyloučení hostujícího Bartoše je navíc v závěrečných dvou minutách čekala hra v početní výhodě.

V přesilovce se gólu nejvíc přiblížil Berger, když puk na hranici brankoviště tečoval nad Foltánův pravý beton. Hostující gólman byl připraven a poradil si jak s tímto pokusem, tak s následnou dorážkou Vlacha. Také druhý vsetínský zápas v přípravě nepoznal vítěze. Po šedesáti minutách hry následovaly samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější Valaši, svůj pokus proměnili Luboš Rob a David Březina. Na druhé straně uspěl pouze Filip Komorski.