Valaši znovu vyloupili Polárku, o vítězství rozhodli ve druhé třetině

Jan Tajzler • 02.02.2023

Vsetínský tým vyrazil do Frýdku-Místku posílen o kapitána Víta Jonáka a útočníka Miroslava Holce, který se v premiéře uvedl dvěma asistencemi. Zprvu se však radovali domácí, kteří po první třetině drželi nejtěsnější možný náskok. Valaši však zabrali v prostředním dějství, využili dvě přesilové hry a dostali se do dvoubrankového vedení, které v e třetí třetině ještě navýšil Pavel Jenyš. Poslední slovo sice měli šest vteřin před závěrečnou sirénéou Slezané, ale to už nic nezměnilo na druhém triumfu Vsacanů v Polárce a udržení kontatku s 1. místem tabulky.

CHANCE LIGA - 44.kolo čt 2.2.17:30
HC Frýdek-Místek
2:4(1:0, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Macháček (Svačina, Teper), 60. Dostálek (Vrdlovec, Doktor) – 25. Klhůfek (Hořanský, Holec), 32. Jenáček (O. Němec), 33. Říha (Holec, Klhůfek), 57. Jenyš (Berger, Číp). Rozhodčí: Jakub Koziol – Martin Rapák, Jiří Roupec, Pavel Blažek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1030. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:4, 2:4.

HC Frýdek-Místek: Mokry – Žůrek, Teper (C), Zeleňák, J. Michálek, Sova, Mar. Adámek, Homola – Macháček, A. Zeman, Svačina (A) – Dostálek, Doktor, Vrdlovec (A) – Hotěk, Haas, Klimša – Geidl, Matěj, Ramik.
VHK ROBE Vsetín: Žukov – Voženílek, O. Němec (A), Ondračka, Jenáček, Říha, Hryciow, Česánek – Jonák (C), Bērziņš, Rob (A) – Hořanský, Holec, Klhůfek – Sihvonen, Přikryl, Jenyš – Berger, Číp, Lichanec.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Na začátku utkání jsme dostali gól. První třetina byla z naší strany špatná, ale pak jsme zabrali a otočili jsme to. Pomohli jsme si přesilovkami, kdy to nejprve domácí mohli otočit ve svůj prospěch, ale naopak jsme to otočili my. Tím se zápas rozhodl a pak se už jen dohrával.