Vsetínští museli proti Frýdku otáčet, i tak zůstávají stoprocentní

Helena Hegeďová • 26.09.2022

Po bezbrankové první třetině, ve které byli Valaši střelecky aktivnější, otevřeli skóre ve 34. minutě hosté. Rysi si své hubené vedení udrželi až do přestávky, ale pak následoval vsetínský obrat. Dvě rychlé branky zkraje třetího dějství totiž znamenaly vedení 2:1, které už si Vsetín udržel až do konce. I v pátém kole tak svěřenci trenérů Stantiena a Srdínka zapisují tři body do tabulky!

CHANCE LIGA - 5.kolo po 26.9.17:30
HC Frýdek-Místek
2:1(0:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 43. Berger (Říha, Přikryl), 43. Hořanský – 34. Žůrek (Dostálek). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Vašíček, Bezděk. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 2077. Střely na branku: Průběh utkání: 0:1, 2:1.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Hryciow, O. Němec (A), Ondračka, Smetana (A), Říha, Jenáček, Voženílek – Hořanský, Lichanec, Jenyš – Rob, Klhůfek, Klímek – Sihvonen, Přikryl, Jonák (C) – Š. Bláha, Berzinš, Berger.
HC Frýdek-Místek: Šimonů – Teper (C), Š. Havránek, Ročák, Zeleňák, Sova, Žůrek, J. Michálek – Doktor, Vrdlovec (A), A. Zeman – Dostálek, Macháček, Bednář – Klimša (A), Haas, Hotěk – Matěj, Jobánek, Geidl.

Hned zkraje utkání se Valachům naskytla příležitost v podobě dvojnásobné přesilové hry. Na trestnou lavici usedli Sova a Zeleňák, ale jejich tresty první branku nepřinesly. Největší šanci pak měli na konci prvního dějství Rob s Klhůfkem. Prvně jmenovaný předložil svému spoluhráči kotouč zpoza branky. Klhůfek v neměl v předbrankovém prostoru moc času a nestihl tak z vhodné pozice zakončit. Na tuto akci Valaši navázali po přestávce, kdy měl Hořanský dva pokusy k tomu, aby z bezprostřední blízkosti překonal gólmana Šimonů.

První větší akce rysů přišla v přesilové hře po vyloučení Přikryla. Přesilovková kombinace skončila u Hoťka, který před brankovištěm promáchl. Úvodní gól tak přišel až po další sérii vyloučení na obou stranách, a to z hole Jakuba Žůrka. Vsetínští jej totiž nechali zcela volného za obranou a Žůrek se po přihrávce Vlastimila Dostálka v individuální šanci nemýlil. Domácí následně nevyužili ani druhou, tentokrát zkrácenou, dvojnásobnou přesilovku. Obrat ale přišel krátce po ní, když Valaši hráli už opět v početní výhodě.

Jan Berger tečoval ránu Jiřího Říhy od modré a o necelou minutu později využil Adam Hořanský nedorozumění mezi frýdecko-místeckým obráncem a brankářem k zakončení do prázdné brány. A najednou byl v jednobrankovém vedení Vsetín. Tento náskok už si Valaši udrželi do samotného konce a mohou tak slavit další tříbodový zisk.