Valaši otočili zápas ve Frýdku-Místku a zlomili prokletí Polárky

Redakce • 01.11.2022

Hokejisté VHK ROBE Vsetín v úterý navázali na předchozí vydařené výsledky a přidali čtvrtý triumf v řadě, když z ledu Frýdku-Místku sebrali tři body za výhru 4:1. Do utkání přitom lépe vstoupili domácí, kteří se po Ramikově trefě ujali vedení. Valaši ale čtyřmi góly dokonale otočili vývoj zápasu a připsali si první vítězství v hale Polárka od roku 2016, tedy premiérové na úrovni druhé nejvyšší soutěže!

CHANCE LIGA - 18.kolo út 1.11.18:00
HC Frýdek-Místek
1:4(0:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 24. Ramik (Haas) – 38. Jenáček (Lichanec, Berger), 45. Sihvonen (Klhůfek, Klímek), 49. Berger (Kajínek, Lichanec), 58. Rob (Přikryl). Rozhodčí: Skopal, Petružálek – Hanzlík, Veselý. Vyloučení: 6:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 22:39. Průběh zápasu: 1:0, 1:4. Diváci: 1 108.

HC Frýdek-Místek: Švančara – Kowalczyk, Teper, Zeleňák, Ročák, Sova, Žůrek, J. Adámek – Dostálek, Vrdlovec, Svačina – Lyszczarczyk, Haas, Hotěk – Bednář, A. Zeman, Ramik – Geidl, Matěj, Macháček.
VHK ROBE Vsetín: Žukov – Kajínek, Říha, Ondračka, O. Němec, Smetana, Jenáček, Voženílek – Jonák, Přikryl, Rob – Jenyš, Lichanec, Berger – Sihvonen, Klhůfek, Klímek – Hořanský, Š. Bláha, Vítek.

Domácí trenéři nemohli pro duel s Valachy využít služeb obránce Havránka, který je ve stavu zraněných hráčů. Do sestavy se tak vrátil Kuba Adámek. Průběh první třetiny nakonec ovlivnil velký počet vyloučených hráčů. Na obou stranách totiž putovalo za katr během úvodní dvacetiminutovky celkem pět hráčů. Gólu se ale v této pasáži střetnutí více jak tisícovka fanoušků přeci jen nedočkala.

O úvodní trefu utkání se postaral až ke konci 24. minuty domácí Michal Ramik, který těžil z přihrávky spoluhráče Haase - 1:0. Valaši dokázali v prostřední části vyrovnat. Stalo se tak při jejich vlastním oslabení, když se odražený puk dostal Šimonu Jenáčkovi, jenž svou druhou trefou v sezoně překonal brankáře Švančaru - 1:1.

Hosté z Valašska měli štěstí i ve třetí části zápasu, když znovu těžili z odraženého puku. Tentokráte se ve 45. minutě nejlépe v brankovišti rysů orientoval finský forvard Riku Sihvonen - 1:2. Právě důraz v předbrankovém prostoru dělal domácím v tomto střetnutí největší problém. Hosté totiž z dorážky těžili i potřetí v tomto střetnutí. Kajínek nebezpečně pálil směrem na brankáře Švančaru, ten stačil černý touš pouze vyrazit před sebe, jenže neatakovaný Jan Berger jej dokázal poslat přesně tam, kde potřeboval - 1:3.

Osm minut před koncem třetí třetiny se v ideální střelecké pozici ocitl Hotěk, jenže mu nebylo dopřáno korigovat nepříznivý stav zápasu. Vzápětí přišly šance na obou stranách, kdy gólově neuspěli Ročák s hostujícím Robem. O tom, že si Valaši odvezou vůbec poprvé body z haly Polárka poprvé od roku 2016, definitivně rozhodl při hře bez brankáře Luboš Rob, který v 58. minutě upravoval střelou do prázdné branky skóre na konečných 1:4 pro hostující celek.

Martin Janeček (trenér HC Frýdek-Místek): Pro nás je to jednoznačně zklamání. My byli dnes netrpěliví, já si myslím, že i když jsme dostali gól v přesilovce, kdy jsme blbě zhodnotili situaci, a prohrávali jsme dva jedna, tak si myslím, že ten zápas byl pořád na to, abychom jej dokázali otočit. Zbývalo na to dost času, jenže my jsme začali bláznit a začali pak propadat a hráli jsme prostě vabank. Se zkušeným mužstvem, jako je Vsetín, se to prostě nedá. Oni toho využili, bylo jen otázkou času, kdy dostaneme gól na 1:3. Že jsme pak dostali gól v power play, to už je druhá věc, ale myslím si, že dnes se projevila taková ta nezkušenost některých kluků. Říkal jsem to i hráčům teď v kabině, že právě v takových zápasech se je třeba učit. My teď musíme zvednout hlavy, už v sobotu nás čeká těžké utkání v Přerově, odkud určitě budeme chtít dovést nějaké ty body.

Jiří Weintritt (trenér VHK ROBE Vsetín): V první polovině utkání jsme měli docela hodně přesilovek, ty nám však oproti zápasu se Zlínem moc nešly. Paradoxně jsme si ale pomohli gólem v oslabení. Ve třetí třetině jsme si řekli, že musíme chodit více do brány, že to nemůžeme hrát po deskách a druhý gól v síti domácích nás odšpuntoval. U kluků je vidět nadšení a hodně chtění ze strany mančaftu, ale jsme si vědomi, že během sezony může přijít další těžká chvíle. Teď to musíme udržet, máme doma Jihlavu a pak je reprezentační přestávka.