Daniel Tesařík: Když docházejí síly, pomohou diváci

Michal Veselý • 25.03.2009

Vsetínská pohádka pokračuje. Ani ve druhém semifinálovém utkání svěřenci kouče Hlobila nezaváhali a připsali si druhou cennou výhru. Po střechu zaplněný Lapač hnal Valachy do útoku a domácí tým se dostal do vedení 3:0. Šumperští draci se nevzdali a dotáhli se na rozdíl jediné branky. Zkusili i hru bez brankáře, ve které je však potrestal Daniel Tesařík. „Jsem hrozně rád za vítězství,“ raduje střelec pojišťovacího gólu.

„Byla to paráda, lidi nás hnali dopředu. Jsem hrozně rád za vítězství, vybojovali jsme ho. Soupeř měl ze začátku šance, ale do vedení jsme šli my. Dostali jsme se do vedení 3:0 a hráli v klidu. Šumperk pak snížil až na rozdíl jedné branky, ale naštěstí jsme to udrželi. Jsem rád, že jsem naši výhru potvrdil do prázdné branky. Byl to dnes bojovný hokej, myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ hodnotí druhý semifinálový zápas Daniel Tesařík. Druhým dechem důrazný křídelník dodává: „Šumperk dnes musel, prohrával v sérii 1:0. My jsme šli do zápasu v klidu, s tím, že můžeme překvapit.“

Valachům se přitom úvodní zápasy play off zrovna dvakrát herně nepovedly. Pomohly až změny v sestavě. „To byl nový impuls. Jsem rád, že se nám daří, že to klape,“ chválí na dálku kouče Hlobila Tesařík. A jak jsou na tom zelenožlutí se silami? „Síly docházejí. Dobře se nám ale regeneruje, vyhráváme. Tady ti lidi, to se nedá, když nemůžeme, tak oni nám pomůžou,“ chválí fanoušky Tesařík.

Průběh semifinále je zatím hodně překvapivý, jen málokdo čekal, že po dvou zápasech budou Vsetínští krok od finále. „To nečekal určitě nikdo. Jsme moc rádi, hlavně tady těm lidem to přejeme, ať si to užívají. Jsou opravdu fantastičtí. Šumperk je úplně jinde, hodně týmů je zde vyrovnaných, ale Šumperk vybočuje. Oni musí za každou cenu, určitě mají cíl postoupit do ligy. My hrajeme nad očekávání, hrajeme uvolněně. Tuhle sezónu si užíváme,“ pochvaluje si probíhající ročník člen druhého útoku.

Hlavní důvod úspěšného startu do semifinále vidí zkušený forvard v brankářích, „Lukáš Plšek je určitě nejlepší brankář v lize. Maláč nemá bůhvíjakou formu, opravdu nevím, jak to mají s těma brankářem. Věříme, že to Lukáš v pátek vychytá,“ věří svému brankáři střelec čtvrté branky. A s čím pojedou Valaši do Šumperka? „V pátek to bude těžké. Bylo by to krásné, kdybychom to ukončili. Uvidíme, budeme tam bojovat a předvedeme zase naši hru. Zabezpečená obrana a skvělý Lukáš Plšek. Ten nás drží celou sezónu,“ hledá recept na snad poslední semifinálové utkání Daniel Tesařík.