permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1941 (9.9.2024)

Dorostenci přivítají týmy z čela tabulky

Kristýna Guricová • 13.09.2007

V s e t í n - Konec týdne se blíží a s ním přichází na řadu i další dvě extraligová kola dorostenců a juniorů. Zatímco juniorský celek Vsetína čeká na konci týdne výjezd do Karlových Varů a Kladna, o pár let mladší dorostenci se o další body do tabulky poperou na domácím ledě s výpravou ze stejných měst. V pátek od 17 hodin je na programu utkání s Karlovými Vary a v sobotu v pravé poledne se na Lapači představí dorostenci z Kladna. Přijďte i vy povzbudit naši mládež…

Výkony zelenožlutých dorostenců jsou v letošní sezóně prozatím jako den a noc. V prvním domácím dvoukole podlehli Plzni (0:4) a Českým Budějovicím (1:6), hned o týden později zdolali oba pražské celky „S“. Nejprve v pátečním zápase porazili Valaši Spartu 4:0 a o den později se také v pražském Edenu předvedli výhrou 3:1.

Svěřenci trenéra Turka doufají v plný bodový zisk: „Na soupeře si věříme. Budeme se snažit hrát stejný hokej, jako jsme předváděli v Praze, kde jsme se jako tým konečně probudili. Snad protáhneme šňůru vítězství a našim fanouškům se předvedeme v tom nejlepším světle,“ přislíbil Tomáš Vávra, který je s 5 body (3+2) neproduktivnějším střelcem Vsetína.

Aby však mohli Valaši prodloužit šňůru výher, musí se k nim o víkendu proti celkům Karlových Varů a Kladna prostřílet. Stojí před nimi totiž překážka v podobě dvou celků, okupujících po 4.kolech, čelní příčky dorostenecké extraligy a současně také celků s výbornou produktivitou.

Karlovy Vary na 1.místě

Statistiky hovoří jasně: dorostenci Karlových Varů nemohli do nové sezóny vstoupit lépe. Po čtyřech odehraných utkáních se klub ze západu Čech tyčí na první příčce extraligové tabulky dorostenců. Během úvodních kol dokázal tento tým pokořit soupeře z Jihlavy (8:4), Olomouce (4:0), Brna (4:1) i Třebíče (2:0) a dohromady jim nasázel 18 gólů. V brance klubu z města Becherovky se výborně předvádí Václav Endal, který za svá záda prozatím pustil pouhých 5 střel.

Nejproduktivnějšími hráči Karlových Varů jsou útočník Dominik Vaněk a obránce Martin Funk, kteří doposud nasbírali shodně 5 bodů (1+4) a na záda jim se čtyřmi body dýchá Andreas Hampl za dvě branky a dvě asistence.

Páteční utkání tedy pro vsetínské dorostence nebude tím nejlehčím, ale proč by právě oni nemohli porušit karlovarskou neporazitelnost a zachránit tak čest moravským týmům?

Kladno a průměr pět branek na zápas

Kladno sice za svým cílem nekráčí tak suverénně jako tým Karlových Varů, ale i přes to z dosavadních 4.kol, podlehlo pouze jedinému soupeři – Jihlavě (4:6). Celek s absolutně nejvyšším počtem vstřelených gólů, 4 kola = 20 branek, dokázal porazit týmy Třebíče (7:1), Brna (4:1) a Olomouce (5:1). Obrovskou zásluhu na těchto číslech má Ondřej Havlíček, který hned v prvním utkání s Třebíčí zaznamenal hattrick a svůj střelecký potenciál nepřestal dokazovat ani v dalších kolech.

Z celkově 24 týmů, ze kterých se letos extraliga dorostenců skládá, sídlí prozatím Kladno na krásném 3.místě. Bude tomu tak i po sobotě?

Sestavy v minulých kolech

Vsetín: Hromada - Jaškin M., Vrba L., Trška, Vrba F., Mikuláštík, Synek, Hladký, Tyralík - Kajaba, Vávra, Kentoš, Kubo, Pořický, Kozák, Horehleď, Klímek, Matuštík, Podešva, Jaškin D., Ptáčník.

Karlovy Vary: Endal - Habal, Hluchý, Schopf, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Liška, Funk, Frk, Putyera, Flieger, Sýkora, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Chocholáč, Kverka, Fusek, Záhora.

Kladno: Ilašenko – David, Hanzel, Jupa, Kužel, Moteljlek, Pulchart, Slánský, Steigauf, Šmíd, Volentič, Vrba L. – Csanyi, Dittrich, Doskočil, Čurda, Havlíček, Hošek, Lipold, Máša, Obr, Plakeč, Sekáč, Stach, Strnad.

Dnes v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice "B"