Do Vsetína dnes zajíždějí Košice, začíná kolotoč přípravných zápasů

Roman Zajíček • 01.08.2006

V s e t í n - Extraligovému Vsetínu, dnes začíná stejně jako většině extraligovým klubům přípravné období. Tolik neoblíbená suchá příprava skončila, hráči se přesunuli s trénováním na led a dnes je pro hráče a fanoušky tolik očekávaný den D. V úterý čeká Valachy první zápas - slovenský celek HC Košice. Zápas začíná od 17 hodin na stadionu Na Lapači.

Do Vsetína dnes nepřijíždějí Košice jen tak na výlet. Po loňskm neúspěchu v play-off čeká mužstvo z východního Slovenska důležitá sezóna, v níž se bude snažit přesvědčit svého mecenáše US Steel, že nevkládá do klubu velké částky zbytečně. Košice jsou zkušené mužstvo, které se může opřít o spoustu slovenských reprezentantů, ať už bývalých, nebo současných. Největší hvězdou týmu je nám velice známý Peter Bartoš, který odehrál spousty zápasů v extralize za České Budějovice. Obrana je rovněž velezkušená. Najdeme zde Ivana Droppu, Juraje Kledrowetze, a také dva české beky Jaroslava Špeldu a Miroslava Javína. Špeldovo hostování z Kladna se v Košicích proměnilo v trvalý pobyt a Javín zamířil do Košic z Popradu.

Co se týče brankoviště, v tom vládne mladý Ján Laco. Útočná vozba týmu je opřena o ostrostřelce Gabriela Špilára, již zmiňováného Petera Bartoše, a také i o Juraje Faitha. Košické mužstvo je dobře výváženo, kromě mladých hráčů v něm figurují také zkušení. Pro Vsetínské hokejisty půjde o důležitý zápas, vždyť trenéři se budou snažit zjistit, co je v testovaných hráčích a se kterými je dobré počítat i pro nadcházející sezónu. Jak tento zajímavý duel dopadne, se dozvíme dnes večer.