Duelem s Frýdkem - Místkem otevře Vsetín druhou polovinu základní části

Václav Trávníček • 12.12.2009

Po středeční kanonádě proti Novému Jičínu čeká vsetínské hokejisty další utkání na domácím ledě. V sobotu přivítají na Lapači poslední celek tabulky, Frýdek – Místek. S nováčkem soutěže mají Valaši vyrovnanou bilanci. V úvodním zápase sezóny podlehli severomoravanům 2:3, v odvetě na frýdeckém ledě pak zvítězili vysoko 9:1. Třetí střet Vsetína s Frýdkem - Místkem, jímž Valaši vstoupí do druhé poloviny základní části, začíná v tradičních 17:30.

Úděl nováčka není jednoduchý. Jeho úlohou je povětšinou boj o záchranu, což letos potvrzuje i tým Frýdku - Místku. Klub, který se v posledním desetiletí pohyboval na pomezí druhé ligy a krajského přeboru, postoupil letos na jaře do třetí nejvyšší soutěže. Začátek sezóny neměli severomoravané špatný, byl to právě Vsetín, kterého nevyzpytatelný nováček na Lapači v prvním kole překvapil a zvítězil 3:2. Na překvapivé vítězství však Frádecko-Místečtí dokázali navázat už jen čtyřikrát a série porážek je přikovala na dno tabulky.

Druhý vzájemný duel Vsetína s Frýdkem - Místkem už skončil debaklem 1:9, který nováček utržil na vlastním ledě 1. listopadu. V současné době tak Frýdecko - Místečtí okupují poslední dvanáctou příčku se ziskem osmnácti bodů za pět výher v základní hrací době, jedno vítězství v prodloužení a jednu prohru v prodloužení. Na předposlední Jestřáby z Prostějova ztrácejí svěřenci trenéra Špačka šest bodů.

Kanadské bodování Frýdku - Místku vede někdejší útočník Bobrů z Valašského Meziříčí Ondřej Martiník (7+12). V závěsu za ním se drží zkušený forvard Libor Gelačák (5+9), který v posledních letech odehrál řadu zápasu v první lize za ostravskou Porubu. Dalšími produktivními útočníky jsou Jan Sluštík (3+9) nebo Jaroslav Kopáč (3+10). V defenzívě je v současnosti neproduktivnější Robert Machálek (3+8) společně s Janem Kudláčkem (2+4). Do branky nováčka letošní sezóny by se měl postavit Lukáš Šrámek, jenž má zkušenosti z prvoligové Chrudimi.

A jak vypadá sobotní duel optikou vsetínské kabiny? Po utkání s Novým Jičínem se na téma Frýdek – Místek rozpovídal útočník Petr Mokrejš. „Papírově, a na to kladu důraz, papírově slabší soupeře obtížněji přehráváme, nehrajeme dobrý hokej a naopak, třeba v posledním derby s Valašským Meziříčím to byl pěkný hokej, i když jsme prohráli v prodloužení,“ poznamenal. „Nevím, čím to je. Asi se musíme víc soustředit. S každým se dá vyhrát, ale s každým se dá i prohrát. Frýdek vůbec nepodceňujeme a očekáváme těžké utkání,“ dodal.

Letošní vzájemné zápasy:

12.kolo, 1.11.2009
HC Frýdek – Místek – VHK Vsetín 1:9 (1:2, 0:5, 0:2)
Branky: 10. Krutil (Martiník) - 3. Štraub (Ondráček), 6. Sakrajda (Tomis, Ševčík), 24. Mokrejš (Horák), 29. Mokrejš (Štraub), 34. Ondráček (Štraub, Mokrejš), 35. Mikeš (Ondráček, Vaněk), 35. Ondráček (Mokrejš, Štraub), 41. Ašer, 56. Tomis (Ašer).

1. kolo, 12.9.2009
VHK Vsetín – HC Frýdek – Místek 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 15. Matula (Matějka, Mokrejš), 22. Šimek (Ašer) - 12. Sluštík (Kudláček), 46. Sluštík (Martiník), 50. Sztefek (Suchý) .

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek - Špaček, Rajnoha, Zavrtálek (41. Tomis), Matula, Farda, Šimek - Hrňa, Štraub, Mokrejš - Sakrajda (20.-27. Tesařík), Vaněk, Ševčík - Knebl, Matějka, Ašer (41. Klabačka).

Frýdek - Místek: Šrámek - Pelikovský, Kudláček, Slavík, Buček, Babic, Bavlšík, Novák, Krutil, Gelačák, Maruna, Martiník, Gebauer, Kopáč, Mocek, Pavlas, Sluštík, Sztefek, Křesťan, Merta