Šli jsme vítězství více naproti, těší další výhra Adama Hořanského

Filip Bazala • 11.12.2016

Díky marodce a zlepšeným výkonům se vsetínský rychlobruslař dostal až do první formace a v Novém Jičíně nezklamal. S velkým nasazením bojoval celý zápas a díky své práci se mu dostalo odměny v podobě vstřelené vyrovnávající branky. „Fero Zúbek mi krásně předložil puk do jízdy a já už jen dopravil puk do brány,“ popisuje moment ze třetí třetiny útočník nosící číslo 96 na dresu. Vsetín tak opět zvládl zápas, ve kterém prohrával a připsal si další tři body na své konto. Na čele tabulky už má čtrnáctibodový náskok na druhou Porubu.

Adame, s čím jste šli do zápasu s Novým Jičínem?
Díky marodce jsme hráli na tři formace a chtěli jsme co nejvíce zkrátit střídání, abychom se dostali do tempa, a samozřejmě jsme chtěli vyhrát.

Zápas byl dlouho vyrovnaný, jaké momenty rozhodovaly?
Ke konci utkání už Jičín neměl tolik sil jako my, což nám nahrávalo. My jsme si šli více za vítězství, bojovali jsme a to rozhodlo.

Poslední dvě utkání jste vstřelili venku vždy pouze dvě branky. Soustředíte se více na obranu?
Myslím si, že soupeři se na nás čím dál lépe připravují. Navíc jsme v sezóně ještě nepotkali tým, kde by měli nějak hůře chytajícího gólmana, všichni si proti nám stojí velmi dobře.

Po minulém utkání jsi dostal klobouk pro nejlepšího hráče, proti Jičínu jsi přidal i vyrovnávající branku. Jak si užíváte tyto momenty?
Samozřejmě jsem za to strašně rád. Doufám, že to tak bude pokračovat a půjdeme si za vítězstvími i až do play-off.

Vyrovnávací branka padla trochu kuriózně. Na stadionu bouchl dělobuch a domácí jako kdyby přestali hrát. Všiml jste si?
Vůbec nevím, nějak si to nevybavuji. Vím, že Dominik Pokorný u mantinelu prostrčil puk na Fera Zúbka a on mi puk krásně předložil a já už jen dopravil puk do brány.

Trefil jste to pod betony Slováka, zamýšlel jste tak zakončení?
No, chtěl jsem to trefit mezi nohy, ale moc mi to nesedlo (směje se). Hlavně, že to tam spadlo.

Hrajete první sezonu za muže, jak se zatím cítíte?
Je to úplně něco v porovnání s juniorskou extraligou. Z té jsem zvyklý na rychlý hokej, druhá liga je spíše taktičtější, je to dáno staršími zkušenými hráči. Je to jiný hokej, ale je to pro mě nyní lepší.

Jak bojujete s marodkou?
Absence Radima Kucharczyka a Honzy Kolaříka je cítit. Dávají hodně branek a mají nejvíce bodů. I tak máme dost kvalitní tým na to, abychom zápasy zvládali i v situacích, kdy je nemáme k dispozici.

Další zápas hrajete doma s Kopřivnicí, jak se budete připravovat?
Určitě přípravu nezanedbáme, opět a znovu nesmíme nic podcenit. Musíme jít do zápasu tak, abychom jej zvládli a zvítězili.