Hokejoví fanoušci vybírají sympaťáka Tipsport extraligy

Tisková zpráva BPA • 17.01.2006

12. ledna 2005 skončilo první kolo volby nejsympatičtějšího extraligového hokejisty. Anketa Sympaťák Tipsport extraligy je součástí projektu Jde se na hokej. Pořadí hlasování o nejsympatičtějšího hráče Vsetína skončilo takto: Stantien 365, Altrichter 352, Květoň 114, Hovi 85, Hrabal 52.

V prvním kole ankety nominovalo všech 14 extraligových hokejových fanklubů pětici hráčů. Fanoušci hlasováním vybírali z každé nominace jednoho hokejistu, který bude v druhém kole reprezentovat svůj klub. Sympaťákem se pak stane hráč, který z finálové čtrnáctky obdrží nejvíce hlasů. Volba nejsympatičtějšího hokejisty Tipsport extraligy je určena všem fanouškům hokeje, zejména pak fanynkám. Sympaťák by měl být nejen pohledný, ale měl by mít také dobré vystupování na ledě i mimo něj. Rozhodující jsou tedy charakterové vlastnosti a celková osobnost hráče, nikoliv jeho statistiky.

V každém kole ankety Sympaťák Tipsport extraligy bude vylosován jeden hlasující fanoušek, který získá exklusivní výhru. Tou jsou v prvním kole 2 vstupenky na Utkání hvězd a poukaz na ubytování v místě konání utkání, permanentní vstupenka na příští sezónu a fandres svého oblíbeného klubu. V losování 1. kola, které se konalo v pátek 13. ledna, získal hlavní cenu Vladimír Vodička z Frenštátu pod Radhoštěm. Může se tak těšit na Utkání hvězd, které se koná v Popradu.

Vítěz druhého kola fanouškovské soutěže, jež startuje 1. března a končí 25. dubna, vyhraje kromě dresu a permanentní vstupenky také účast na Galavečeru Tipsport extraligy 3. května 2006, kde vítězi ankety Sympaťák Tipsport extraligy osobně předá cenu a společně s ním povečeří.

O tom, kdo postoupí do finále, mohli fanoušci hlasovat do 12. ledna. Některé nominace měly od počátku jasného favorita (např.: plzeňská, kladenská, karlovarská či liberecká). Zajímavý vývoj byl ve vsetínské nominaci, kde to dlouho vypadalo na vítězství Martina Altrichtera. Po jeho odchodu do litvínovského Chemopetrolu se nakonec do finále dostal vsetínský kapitán Roman Stantien.

Nejdramatičtější průběh hlasování byl v nominaci klubu HC České Budějovice, ve které vyhrál Petr Sailer o pouhý 1 hlas před Romanem Turkem. Také ve znojemské nominaci do poslední chvíle nebylo jasné, kdo bude svůj klub ve finále reprezentovat. Nakonec do finále postupuje Marek Uram, který porazil Jiřího Trvaje o sedm hlasů.

KlubVítězný hráčPočet hlasů
HC Moeller PardubiceJán Lašák273
HC Vítkovice SteelJiří Burger210
HC Slavia PrahaTomáš Vlasák288
HC Lasselsberger PlzeňRoman Málek375
HC Hamé ZlínMartin Hamrlík334
HC České BudějovicePetr Sailer250
HC Znojemští OrliMarek Uram265
Bilí Tygři LiberecMilan Hnilička388
HC Sparta PrahaPetr Bříza207
HC Energie Karlovy VaryLukáš Mensator321
HC Chemopetrol LitvínovRobert Reichel289
Vsetínská hokejováRoman Stantien365
HC Rabat KladnoMartin Procházka397
HC Oceláři TřinecJiří Polanský203

Do ankety Sympaťák Tipsport extraligy můžete hlasovat na jsnh.hokej.cz. Zde také naleznete jména dalších výherců losovaných cen.

Anketa je součástí projektu Jde se na hokej, jehož další složkou je také charitativní sbírka.

Charitativní sbírka vynesla zatím 350 tisíc korun

Díky charitativní sbírce, která je součástí projektu Jde se na hokej, bylo vybráno již 350.312,- Kč (k 16.12.2006). Peníze ze sbírky získají děti z dětských domovů na rozvoj sportu. Sbírka začala 30. kolem a potrvá až do konce základní části hokejové Tipsport extraligy.

Charitativní sbírka "Jde se na hokej" motivuje diváky k návštěvě stadionů. Princip sbírky je jednoduchý - za každého diváka, který navštíví extraligové utkání, uhradí partneři projektu - Budějovický Budvar, Česká pojišťovna, Český Telecom a Tipsport - 1 korunu ve prospěch charitativních projektů.

Návštěvníci extraligových stadionů podpoří svou účastí na hokejovém utkání konkrétní dětský domov ve svém okolí. Každý z nich obdrží po skončení sbírky šek, který bude vystaven na všech 14-ti extraligových stadionech od začátku až do konce trvání sbírky. Fanoušci si tak budou moci přímo na stadionu ověřit, jak velkou částkou podpořili "jejich" dětský domov.

Dětské domovy použijí peníze z charitativní sbírky Jde se na hokej na nákup sportovního vybavení. Některé dětské domovy navštíví spolu s partnery Tipsport extraligy i samotní hokejisté. Zkrátka nepřijdou ani fanoušci extraligových klubů, kteří svou účastí na hokejových utkáních pomohou vybrat nejvíce peněz. Kromě výbavy na fandění získají možnost účastnit se speciálního tréninku s jejich klubem.

Informace o aktuálním stavu sbírky a částkách, které vybrali jednotlivé kluby, najdete na jsnh.hokej.cz.