Kouč Hlobil: Takhle se o body nebojuje

Václav Trávníček • 17.09.2008

B r n o – Mnoho důvodů k úsměvům jako na fotografii dnes trenér Viktor Hlobil neměl. Jeho svěřenci v boji o první druholigové body neuspěli. Se silnou Technikou Brno dokázali hrát vyrovnanou partii jen úvodní dvacetiminutovku, v té druhé totálně propadli. Vinou špatné obrany inkasovali dva rychlé góly, čímž soupeř odskočil už na 3:1. Ve třetím dějství sice kapitán Tesařík snížil na rozdíl jediné branky, ale po dalším gólu v oslabení se už jeho tým nezvedl. „Výkon některých hráčů mě zklamal, takhle se o body nebojuje,“ řekl po utkání Hlobil.

Jak jste spokojen s výkonem vašich svěřenců?
Nemluvím o celom mužstvu, ale s výkonem některých hráčů spokojen nejsem. Takhle se prostě o body nebojuje. Jsem přesvědčený, že jsme na bod měli, ale opět rozhodlo, že jsme na rozdíl od soupeře neproměnili šance. Utkání jsme zdramatizovali brankou na 3:2, ale po čtvrtém gólu Techniky, který padl v našem oslabení, jsme se už nezvedli.

Stejně jako v neděli, i dnes jste inkasovali jako první v úvodu zápasu. Čím to je, že má Vsetín slabší vstupy do utkání?
Všiml jsem si toho už v přípravě a kluky na to upozorňuji. Dnes to bylo dáno taky tím, že jsme přijeli pozdě a měli krátký čas na přípravu. Ale to nás neomlouvá, začátky máme prostě špatné. Musíme se na ně víc soustředit.

Souhlasíte, že utkání rozhodla druhá třetina, kdy – alespoň z pohledu od tribuny – hráči zaspali a obrana vypnula?
Ano. Třetí gól padl do prázdné brány. Byla to situace jeden na jednoho a najednou náš hráč vypustil protivníka, kterého si měl hlídat, a ten zavěsil. Třetí gól byl zlomový. Mohli jsme být rádi, že po druhé třetině neprohráváme víc.

O přestávce muselo být v kabině určitě dusno. Do třetí části totiž nastoupil úplně jiný Vsetín. Hráči rychleji bruslili, více napadli a hra dostala dynamiku…
Byli jsme daleko aktivnější než ve druhé třetině. Hráči se báli hrát s kotoučem, báli se něco udělat, vytvořit, střílet. Máme pořád na čem pracovat.

Věřili jste, že po Tesaříkově snížení můžete ještě srovnat?
Já jsem věřil, že ano. Alespoň na 3:3. Jakmile ale Technika dala na 4:2, bylo po všem.

Do utkání jste zapojili juniory Plachtoviče, Surovce, Šimurdu a Matulu. Jak jste spokojen s jejich hrou?
Samozřejmě nemůžeme čekat, že tihle mladí hráči budou rozhodovat utkání. Ale určitě se dnes neztratili. Plachtovič se Surovcem měli šance, obránce Šimurda taky nezklamal. Matulu znám, ten odehrál svůj standard - slušné utkání.

V neděli vás čeká Uničov. Co bude na soupeře platit?
Bude to těžký soupeř. Musíme najít střelce, který bude dávat góly v důležitých okamžicích, kdy se bude utkání lámat. Uničiv určitě nebude zvyklý na naše úzké kluziště. Můžeme toho využít a hrát daleko aktivněji. Věřím tomu, že nás přijde podpořit dost lidí a odpor Uničova společně zlomíme.