Vstupenky online

Lapač hostí třaskavé derby Moravy, přijede Přerov

Jan Tajzler • 27.11.2018

Vsetínský Lapač se těší na první letošní soutěžní konfrontaci s přervoským rivalem. Valaši v pondělním utkání na ledě Slavie Praha nedokázali navázat na skvělý výkon proti jihlavské Dukle, tím spíš se zdvojnásobuje motivace uspět na domácí půdě. Přerov je v tabulce těsně za Vsetínem, momentálně ztrácí Hanáci tři rovné body. Zubři však v posledních zápasech hledají ztracenou formu a doufají, že právě derby se Vsetínem by jim mohlo pomoci. Atraktivní a pikantní derby startuje na vsetínském Lapači ve středu od 17:30 a vy se můžete znovu těšit na doprovodný program.

Snad nemusíme ani dlouze připomínat nebo vysvětlovat, proč jsou zápasy Vsetína s Přerovem mimořádné a pro současnou Chance ligou i jistou ozdobou. Zápasy s konkurenčními Zubry Vsetínu tak trochu suplují derby s arcirivalem ze Zlína. Podobně to vidí i na Hané a ve vzájemných utáních to jiskří nejen na ledě, ale i v hledišti mezi vyhecovanými tábory fanoušků.

Přerov hledá ztracenou formu

Přerovský tým se po reprezentační pauze hledá. Za bídnými výsledky z posledních zápasů určitě stojí i početní marodka, která zasáhla kádr žlutomodrých Hanáků. Přerov od reprezentační přestávky odherál sedm utkání, ale slavil pouze dvakrát, na což Zubři rozhodně zvyklí nejsou. Přerov si připsal cenné vítězství 2:1 nad Kladnem, ale poté si chuť z vítězství vychutnal až ve čtvrtém dalším zápase, když skolil Litoměřice 4:2. Mimo to však Přerov odevzdal body Havířovu, Třebíči, Frýdku-Místku i Porubě, která si z posledního utkání v Přerově odvezla vítězství 5:3.

Přerov podobně jako v loňské sezoně táhne Roman Pšurný, nejproduktivnější hráč Zubrů si připsal 7 branek a na dalších 15 asistoval, což jej zároveň řadí i na pozici nejlepšího střelce Zubrů. Vedle něj se trenér Přecehtěl může spolehnout i na Milana Procházku (6+7) a zcela stejným kanadských příspěvkem se pyšní i další presonza Zubrů Tomáš Sýkora. Povedenou přerovskou anabázi má za sebou i vsetínský Ondřej Kopta, jenž v desíti utkáních za Zubry zaznamenal 10 kanadských bodů, přičemž dvě branky vsítil ve svém posledním vystoupení za Přerov proti Porubě, zmíněné porážce 3:5 však nezabránil.

Obranné řady Přerova tradičně drží Radomír Pala (5+6), daří se i Mikuláši Zbořilovi (3+8). Jasnou jedničkou přerovského brankoviště je Lukáš Klimeš, momentálně drží úspěšnost zákroků těsně pod 91% a průměrně obdržel 2,51 branky na zápas. K dispozici je Přerovu také brankář z extraligových Pardubic Milan Klouček, ten zasáhl do sedmi utkání a vychytal si úspěšnost 92,86% a průměrně inkasoval 2,16 branky na zápas.

Vsetín se pokusí poprvé porazit Přerov

Zmíněný podtitulek může zavádět, Vsetín už přeci v letošním ročníku nad Přerov zvítězil a to na jeho ledě, když v prodloužení rozhodl o bonusovém bodu navíc Ondřej Slováček. Jenže na domácím ledě se Vsetín proti Přerovu v rámci soutěžního utkání druhé nejvyšší soutěže po svém návratu dosud neradoval. Právě to bude momentálním cílem svěřenců trenérů Dopity a Jenáčka. Vsetínu se po reprezentační pauze podařilo zabrat, až do porážky na Slavii zaznemaneli Valaši tři vítězství v řadě, které je stále drží na dostřel čela tabulky a v nabité společnosti aktuálně zaujímají Vsetínští 5. místo v tabulce, přičemž ztráta na druhý Motor je pouze dvoubodová.

Valaši se v Praze chtěli vytáhnout a potvrdit své vítězství nad jihlavským lídrem, jenže v první třetině dvakrát inkasovali v oslabení a ve zbytku utkání už se Sešívanými nedokázali srovnat krok. Valachy zdobila sice bojovnost, ale efektivita v zakončení skřípala. Otazník také visí nad trojici hráčů, která v Praze utkání nedohrála, jde o Jiřího Karafiáta, Antonína Pechance a Jakuba Tepera. Při těchto spekulacích pak zcela logicky přichází v úvahu návrat Tomáš Vávry, jenž by rád ukončil své dluhodobé zranění návratem do zápasového režimu. Do týmu se z přerovského hostování vrací také Ondřej Kopta.

Zápas mezi Vsetínem a Přerovem bude zároveň soubojem tabulkových sousedů, v utkání jde o hodně. Středeční derby startuje na vsetínském Lapači v 17:30, těšit se můžete na atkrativní utkání s doprovodným bohatým programem.

Opět můžete soutěžit s BR Servis ve střelbě na branku! Ve hře jsou vouchery do fanshopu

První přestávka nově patří soutěži, ve které můžete získat až 2000 Kč na nákup zboží v našem fanshopu. Je to jednoduché, od modré čáry musíte pukem trefit jeden z otvorů na desce. Každý otvor představuje hodnotu voucheru, který můžete získat. A jak se ke střelbě dopracovat? Uvnitř ve zpravodajích k zápasu jsme ukryli tři nálepky, které vás pošlou do hry! Stačí tedy nalézt samolepku a jste ve hře. Nyní před Vánoci ideální příležitost k tomu, abyste s případnou výhrou mohli někomu udělat radost pod stromečkem nebo naopak mohli udělat radost sami sobě. Budeme vám držet palce! Soutěž zajišťuje partner klubu BR Servis - správná okna. 

Partner utkání: IN ENERGIE s.r.o.

IN ENERGIE Prodej s.r.o., je ryze česká, mladá inovativní společnost, působící na poli energetických služeb. Přestože na český energetický trh vstoupili teprve v roce 2016, nejsou v této oblasti žádnými nováčky. Jejich tým je tvořen profesionály, kteří se v tomto oboru úspěšně pohybují již více jak 20 let. Jejich zkušenosti a znalosti trhu pak tvoří výchozí know-how společnosti. Hlavním zaměřením je obchodní činnost s energetickými produkty, mezi které primárně patří dodávka komodit zemního plynu a elektřiny. Nejsou však pouhými konvenčními dodavateli energií, zaměřují se také na služby související s energetikou, jako jsou optimalizace úspor, zajišťování průkazů energetické náročnosti budov, zajišťování energetických posudků, auditů a v neposlední řadě projektová a realizační činnost v oblasti tepelného a světelného hospodářství.

Sestavy v posledním kole:

Přerov: Klimeš – Pala, Čáp, Padrnos, Novotný, R. Černý, Malina, Pohl – Rachůnek, Sýkora, Doležal – Procházka, Pšurný, Sikora – Moučka, Hejcman, Navrátil – Kopta, M. Kratochvil, Š. Kratochvil.

Vsetín: Šelepněv – Frolo, Hryciow, Slováček, Teper, Mikuš, Holomek, Jenáček – Rác, Pitule, Hořanský – Jonák, Pechanec, Rob – Březina, Kucharczyk, Karafiát – Jindra, Šilhavý, Vítek.

×
Dnes v 17:30 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC Slavia Praha