Na Lapač zavítá celek Uherského Hradiště

Filip Bazala • 20.09.2011

Na pořadu letošního ročníku je již čtvrté kolo ligy a je to už potřetí co Valaši sehrají utkání na domácí půdě. V minulém kole si Vsetín poradil s Valašským Meziříčím 4:3 a proti Uherskému Hradišti očekávají fanoušci jasné vítězství. Nebudou to mít lehké, jelikož soupeř letos ještě nebodoval a proti Vsetínu to bude chtít určitě napravit. Utkání se hraje ve středu 21.9. od 17:30 na zimním stadionu na Lapači. Podaří se domácím zvítězit? Přijďte je podpořit na stadion. Připraven bude i textový přenos na serveru onlajny.cz

Vsetínský tým po třech kolech sídlí na čtvrtém místě s šesti body. V první zápase sezony se jim podařilo přehrát Frýdek-Místek 4:2. V druhém domácím utkání podlehli Přerovu 3:4, ale od bodu jim nechybělo moc, když posledních pět minut zatlačili Zubry do úzkých. V minulém kole se zelenožlutí utkali v derby s Valašským Meziříčím a po velmi bojovném výkonu dokázali vybojovat tři body za výsledek 4:3. „Jsem rád, že za stavu 2:2 jsme se nevzdali a dokázali to otočit na 4:2. Výborná morálka mužstva. Musím pochválit všechny hráče,“ chválil své svěřence bezprostředně po utkání trenér Viktor Hlobil. Jako velká zbraň se zatím ukazuje první pětka ve složení Zúbek, Hruška O., Hruška P., ale v posledním utkání se dostali ke slovu i další hráči a to potěšilo nejednoho fanouška klubu. Důležité branky vstřelili Vaněk, Spitzer, Kubo a Daniel Tesařík. Valaši mají před sebou další malé derby a to proti týmu HC Uherské Hradiště.

Uherské Hradiště chce poprvé bodovat

Hokejisté Uherského Hradiště mají za sebou dvě utkání a nutno říct, že dost nepovedené. Trenér Petr Sakrajda zatím nemůže být spokojen, jelikož ve dvou utkáních jeho svěřenci inkasovali již patnáct branek. V prvním utkání přivítali doma celek Karviné, se kterou i přes počáteční vedení prohráli 4:7. Druhé utkání čekalo na Hradišťany ve Slezsku v Opavě, kde po nepovedené první třetině podlehli domácím 8:3. „Náš přístup k utkání byl tragický, je to prostě naše lajdáctví. Byla to hrůza,“ nešetřil kritikou po prohraném zápase trenér Petr Sakrajda. Na Valašsku, ale čeká jeho tým úplně jiný zápas. Vzájemné duely Vsetína a Hradiště bývají vždy velmi bojovné a emočně vyhrocené, takže stát se může cokoliv.

Náš soupeř se netají tím, že by rád letos zasáhl do play-off a udělají pro to maximum. „V soutěži je jedenáct účastníků a osm jde do vyřazovací části. Pro nás tak zůstává cílem play-off. Hrajeme tuto soutěž druhým rokem, máme hodně mladých kluků, musíme se do toho dostat,“ komentoval ambice svého klubu po dvou kolech kapitán mužstva Petr Sakrajda ml.. Jak již bylo několikrát avizováno, tak v týmu Hradiště působí velká řada bývalých hráčů Vsetína, kteří v těchto duelech nešetří na nasazení a jdou do toho naplno. „Ta rivalita tam je. Jsou to všechno vyhecované zápasy a těch hráčů co jsou u nás hrálo ve Vsetíně hodně. (Kůdela, Šafařík, Sakrajda, Mikeš, Rapant, Vodák, Matula, Knebl - pozn. redakce) Dá se to brát jako takové derby, že ti kluci se navzájem znají a jdou do toho,“ přiznává trenér Sakrajda.

Velký pozor si Valaši budou muset dát na první ex-vsetínskou formaci ve složení Knebl-Sakrajda-Mikeš, kteří budou určitě nejvíce trápit domácí obranu. Druhá formace také budí pozornost Rapant M.-Antonovič-Červenka. Ve třetí lajně by měli hrát Karpíšek-Šoula-Křemeček. V obraně je také třeba upozornit na hráče jako všem na Vsetíně dobře známý Michal Šafařík nebo Matula a Vodák. Koho postaví do branky trenér Sakrajda je trochu na pováženou. Jednička Hynek Kůdela v minulém zápase nedochytal a na Vsetíně se mu v jiném než Vsetínském dresu zatím nedaří. Třeba to prolomí právě v dalším zápase. S čím do zápasu na Vsetíně budou chtít jít hráči Uherského Hradiště? To nám pověděl kapitán Petr Sakrajda: „Se Vsetínem jsme odehráli v přípravě dva zápasy, takže je známe, vlastně i z přípravy z minulého ročníku. Mají mladý mančaft, hráči chodí naplno do každého souboje. Pokud budeme chtít bodovat, budeme muset dělat to samé a také zlepšit obrannou činnost.“

V přípravných zápasech nerozhodně 1:1

16. srpna, příprava
HC Uherské Hradiště – VHK Vsetín 8:4 (0:0, 6:2, 2:2)
Branky VHK: Farda, Spitzer, Zúbek, Hruška O.

Zaznělo po zápase: „Na začátku jsme hráli na tři obrany, od druhé třetiny chtěl dát kouč příležitost všem a dal to na čtyři. Nevím, jestli to bylo šťastné řešení, vyšli jsme trošku z tempa, hlavně obránci. Hrát na osm beků ve druhé lize, to nevím.“ Jozef Šimek, obránce Vsetína

23. srpna, příprava
VHK Vsetín – HC Uherské Hradiště 8:2 (5:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Kohout (Korčák), 3. Zúbek (Rufer, Hruška O.), 5. Zúbek (Hruška O., Spitzer), 15. Korčák (Vaněk, Kohout), 16. Holík (Šuňkov), 21. Zúbek (Hruška O., Rufer), 32. Kohout (Hrčka), 56. Rufer (Šuňkov, Žabčík) - 44. Kadlčík (Pospíšil, Mikeš), 55. Němec (Antonovič, Červenka)

Zaznělo po zápase: „Vsetín na nás vletěl. My jsme se v první třetině skoro nedostali do útočného pásma. Ani mně to nějak extra nevyšlo. Ale tak to se stane, je to příprava a možná je lepší, že jsme dostali takovou dardu v přípravě, než abychom ji dostávali později v sezoně. Kdykoliv jsem v poslední době na Vsetín přijel, dostal jsem neskutečný nářez. Ale jinak tam mám samozřejmě kamarády, jsem se spoustou lidí ze Vsetína v kontaktu, takže na něj mám celkově dobré vzpomínky. Akorát se mi tam poslední dobou špatně hraje (směje se)“ Hynek Kůdela, brankář Uherského Hradiště

Předpokládané sestavy: Již se Sprušilem

Vsetín: Plšek - Hrčka, Spitzer, Farda, Tesařík, Mečiar, Žabčík, Šimek, Zúbek, Hruška O., Hruška, P., Korčák, Vaněk, Vítek, Kubo, Jánský, Kajaba, Dědek, Holík, Sprušil.

Uherské Hradiště: Kudela - Šťastný, Šafařík, Krystýnek, Sladký, Matula, Vodák, Rapant J., Měšťánek - Knebl, Sakrajda, Mikeš - Rapant M., Antonovič, Červenka - Karpíšek, Šoula, Křemeček - Němec, Hrabec.

Fotografie: Martin Pavlík