Nemáme důvod měnit nastavenou taktiku, říká po druhém vítězství Jakub Čuřík

Václav Trávníček, Jan Tajzler • 27.02.2017

Vsetínští hokejisté dokázali zvítězit v odvetě na ledě Kopřivnice, a učinili tak druhý krok k postupu do semifinále. K desetibrankové kanonádě přispěl jednou trefou a asistencí také Jakub Čuřík, jenž se trefil poprvé od 25.ledna, kdy shodou okolností také skóroval na ledě Kopřivnice. „Na jednu stranu dáme deset branek, na druhou si myslím, že máme sílu na to, abychom soupeře ani do ničeho nepouštěli,“ prohlásil po druhém utkání jednatřicetiletý útočník.

Jakube, kudy vedla cesta k druhému vítězství v sérii?
Vítězství se nerodilo jednoduše, domácí do zápasu vstoupili velmi dobře. My jsme ale věděli, že nás tady nečeká nic jednoduchého, byli jsme na to nachystaní. I za nepříznivého stavu 1:2 jsme všichni věřili, že to dokážeme otočit, víme, jakou sílu máme v útoku, a to se také potvrdilo.

Nastříleli jste soupeři deset branek, ale přeci jen jste čtyři inkasovali a objevilo se tam pár okének…
Na jednu stranu dáme deset branek, na druhou si myslím, že máme sílu na to, abychom soupeře ani do ničeho nepouštěli. Bude potřeba si k tomu něco říct. V prvním domácím zápase jsme měli v hlavách důležitost prvního utkání a hráli jsme dozadu poctivě oproti dnešku. Dnes to ale bylo už takové uvolněnější, v momentě, kdy jsme se dostali do vedení 7:3, tak občas přišla lehkovážnost. Je potřeba se na to zaměřit, protože přijdou důležitější zápasy, kde se nám to může vymstít.

Může v téhle fázi sezony jeden soupeř toho druhého vůbec překvapit?
My máme od začátku sezony jasný cíl postoupit. Soupeři proti nám nastupují s očekáváním, co jim v prvních deseti minutách dovolíme. Třeba v prvním zápase s Kopřivnicí to bylo vidět, kdy měli prvních deset minut výborných. Myslím si ale, že máme tak velkou sílu, že tyhle zápasy musíme zvládat. Hrajeme spolu už posedmé v sezoně, takže už to ani není o tom, že by někdo udělal to, co ten druhý nečeká.

Hraje zde roli i sebevědomí, třeba to, že dostanete čtyři branky, ale víte, že jich minimálně pět šest vstřelíte?
To je právě to, co by se nám nemělo stávat. My bychom měli vzadu hrát na nulu a snažit se vyhrát pět šest nula. Asi by bylo špatné říct, že si nevěříme po průběhu základní části, kterou jsme si prošli. Určitě sebevědomí máme, ale nesmí to být přehnané, musíme maximálně respektovat soupeře, protože pak by se nám to mohlo vymstít.

Co jste říkal na fanoušky, kteří dnes přijeli v opravdu hojném počtu?
Paráda, já už se těšil před sezonou, kdy jsem do Vsetína přicházel. Pamatuji si to už od vzájemných zápasů, kdy jsem ještě hrál 2.ligu za Prostějov. Zápasy se Vsetínem vždycky byly fantastické. Doufám, že návštěvnost bude ještě stoupat a bude narvaný zimák.

Ve Vsetíně jste první rok, už jste se zabydlel a co vůbec říkáte na vsetínské prostředí?
Jsem velmi spokojený. Už když jsem přicházel, věděl jsem, že cílem je postup a říkal jsem si, že by bylo hezké udělat úspěch i v mužském hokeji. Přes spoluhráče, trenéry, maséry, vedení se tady dělá všechno pro to, aby se postoupilo. Máme tady kompletní servis, navíc chodí spoustu diváků, fandí, takže můžu říct samá pozitiva.

Každá sezona je trochu jiná, vy už toho máte za sebou spoustu. Čím je pro vás Vsetín specifický?
Možná bych to trochu přirovnal, když jsem byl tři roky v Třebíči, tam je to takové domácké rodinné prostředí. Panuje tam příjemná atmosféra. Také tady není třeba dvacet lidí ve vedení jako ve větších klubech. Za velkou výhodu považuji přítomnost Radima Tesaříka, který hrál dlouhá léta na nejvyšší úrovni, takže přesně ví, co kluci potřebují. A samozřejmě za specifikum musím označit také diváky, kteří tady hokej doslova hltají a určitě si zaslouží 1.ligu.

Jak se budete připravovat na další zápas?
Pojedeme domů, dáme si večeři, vyspíme se (smích). Ráno proběhne trénink, určitě nebude nějak dlouhý, předpokládám tak 30-40 minut, střelba a situace dva na jednoho. Před zápasem určitě nebudeme chtít nic měnit, budeme chtít být znovu aktivní a tlačit se do brány. Samozřejmě se podíváme na situace, ze kterých jsme dnes inkasovali. Jinak nemáme důvod měnit nastavenou taktiku. Musíme být ti aktivní, tlačit se do útoku, dávat góly a co nejvíc pomoct dozadu Hroudovi (brankář Petr Hromada – pozn.).