Obránce Hryciow: Ustáli jsme dlouhé dvojnásobné oslabení a to rozhodlo

Filip Bazala, Václav Trávníček • 02.11.2014

Ta fotka zachycuje situaci z 56. minuty. Vsetínský brankář Hromada vyrazil střelu porubského Peslara, na dorážku už byl ale krátký. V tom se do střely položil obránce Michal Hryciow. Kotouč skončil na jeho výstroji a Valaši díky tomu udrželi vedení 4:2. Kdyby si puk za brankovou čáru cestu našel, mohlo být ještě všechno jinak. Vždyť Ostravané ještě v závěru snížili na 4:3! „Naštěstí to dobře dopadlo,“ oddechl si nejmladší hráč kabiny VHK v pozápasovém rozhovoru.

Michale, jak utkání s Porubou hodnotíte?
Vyhráli jsme, takže jsme určitě spokojení. Nepovedl se nám však vstup do utkání. Už v 5. minutě jsme dostali smolnou branku, ale nepoložilo nás to. Hodně se dneska dařilo prvnímu útoku, který vstřelil tři góly. Ale my hráli především jako tým.

Vzpomenul jste rychlý gól Poruby z hole Jakuba Peslara. Ona první třetina z vaší strany celkově nebyla až tak dobrá…
Naštěstí se to od druhé části zlepšilo. O přestávce jsme si k tomu něco řekli, předestřeli jsme, jak musíme hrát, a zlepšili hru. Doufám, že to šlo poznat a že jsme fanoušky vítězstvím potěšili.

Které momenty dnešní utkání rozhodly?
Podařilo se nám ubránit dvojnásobné oslabení, které trvalo skoro dvě minuty. To bylo velmi důležité. No a zároveň jsme dali důležité góly a ty vedly k vítězství.

V závěru utkání zívala na Porubu prázdná brána, gólu jste „brankářským“ zákrokem zamezil právě vy. Co vám v té chvíli probíhalo hlavou?
Viděl jsem, že brankář Petr Hromada leží vedle mě. Hostující hráč napřahoval ke střele a došlo mi, že ji Petr asi už nemůže stihnout vyrazit. Tak jsem se do střely položil, puk mě trefil a Hrouda ho následně zalehl. Dobře to dopadlo.

Příští utkání sehrajete na ledě Hodonína. Co od tohoto zápasu očekáváte?
Myslím, že když navážeme na dnešní výkon, mohlo by to vyjít. Hodonín bude doma hrát určitě aktivně, takže si to musíme pohlídat hlavně vzadu. Uvidíme, zda se uzdraví Pavel Hurtík, nebo v jaké sestavě vlastně do Hodonína odjedeme. Doufám však, že to utkání zvládneme.

A jak zvládáte vy osobně postavení nejmladšího hráče kabiny?
Určitě dobře. Za muže už jsem pár zápasů odehrál v loňské i předloňské sezoně. Kluci jsou fajn a já jsem rád, že tady můžu být. Z mé strany by to mohlo být lepší, hraju sice v první formaci, ale pořád má co zlepšovat.

V neděli 9. listopadu pak na Lapači proběhne repríza prvního valašského finále po dvaceti letech. Jak ji vnímáte vy, který jste se právě v roce 1995 narodil?
Tím, že jsem se narodil v létě 1995, si to finále nepamatuju. Ale na internetu jsem z něj viděl různá videa a samozřejmě vím, jací hokejisté tu hráli. Před dvaceti lety zaznamenal Vsetín velký úspěch a já se v neděli určitě přijdu na reprízu podívat. Chtěl bych tímto pozvat i diváky, abychom společně v hledišti vytvořili skvělou atmosféru.