Vstupenky online

Odveta s Prostějovem, Valaši budou v úterý hostit Jestřáby

Alena Ryšavá • 15.08.2021

Příprava na následující sezónu nabrala tempo. Vsetín v minulém týdnu odehrál dvě přípravná utkání, připsal si remízu a výhru. Dvě klání čekají Valachy i v týdnu následujícím. První z nich odehraji před domácími fanoušky Na Lapači, kdy se střetnou v odvetě s prostějovskými Jestřáby. Úterní zápas startuje v 18:00, prodej vstupenek online začal v pondělí v 10 hodin dopoledne.

Nový kádr Jestřábů se v přípravě představí počtvrté

Hanácký tým v loňské sezoně neuspěl podle představ, proto došlo v kádru Prostějova k četným změnám, které by měly Jestřábům v příští sezóně zajistit pozice play-off. Téměř na prstech jedné ruky by se dali spočítat hráči, které jsme v barvách Jestřábů mohli vídat už v loňské sezoně. Jedním z bojovníků, kteří hájili už v předchozí sezóně barvy LHK, je exvsetínský brankář Ondřej Bláha. V obraně zůstali Peter Krejčí a Robin Staněk. V ofenzívě pokračuje mladík Michal Janeček, vsetínský odchovanec Lukáš Motloch, vysoký útočník Josef Podlaha a hlavně tahoun Petr Mrázek, který jednu dobu platil za nejproduktivnějšího hráče celé Chance ligy. 

>>>ORGANIZAČNÍ INFORMACE K ZÁPASU S PROSTĚJOVEM

V prostějovských dresech se již během prvního přípravného duelu proti Valachům představili dva hráči, kteří loni hráli za Vsetín, a to Jakub Babka a Jan Kloz. Od minulého střetnutí se žádný nový přestup nebo nově podepsaný hráč neurodil. Platí tedy, že v obraně  Jestřábi posílili následovně: Adam Havlík, David Vala, Tomáš Dřímal, Jiří Klimíček, Josef Zajíc a Patrik Husák. Do útočných řad letky přibyli na následující sezonu kromě dvou jmenovaných exvsetínských forvardů: Jan Rudovský, Martin Novák, Marek Švec, Petr Beránek, Tomáš Jiránek, Tomáš Koblížek, Jan Štefka, Martin Dubský, Šimon Jelínek a Tomáš Jáchym.

Jestřábi mají za sebou čtyři přípravné zápasy. Porazili polský celek GKS Jastrzębie 1:2. Následně minulé úterý remizovali se Vsetínem 3:3, a poté minulý čtvrtek podlehli týmu HC RT TORAX Poruba 1:2. Na Lapači v úterý odehrají čtvrtou prověrku. 

Valaši se doma představí podruhé 

Dlouhé a nepříjemné čekání na to, až se opět bude moci ve Vsetíně na hokej, skončilo minulý čtvrtek, kdy doma Valaši hostili Frýdek-Místek. Rysy po dlouhém zápolení domácí udolali 2:1 po nájezdech. Úplně první utkání přípravy odehráli Valaši právě na ledě Prostějova, kde zápas skončil nerozhodně 3:3. Odveta s hanáckým celkem pro ně tedy bude třetím přípravným utkáním. Od čtvrtečního zápasu nedošlo rovněž v řadách Vsetína k žádným změnám, kádr je kvalitní a široký, ale stále by bylo na Valašsku zájem o posily, zejména do ofenzívy. 

Úterní zápas, třetí v pořadí letošní přípravy, začne Na Lapači v 18:00. Následně čeká Valachy odveta ve Frýdku-Místku a dvě střetnutí s Trenčínem a týmem DRACI PARS Šumperk. 

Sestavy v posledním utkání:

Prostějov: Altrichter – Husák, Hohl, Zajíc, Klimíček, Krejčí, Vala – Jelínek, Jáchym, Mrázek – Novák, Kloz, Rudovský – Jiránek, Babka, Švec – Podlaha, Koblížek, Dubský.

Vsetín: Málek – Štach, Říha, Ondračka, Smetana, J. Jenáček, Hryciow, Vosátko - Jonák, Indrák, Rob - Berger, Vlach, Zeman - Vítek, Půček, Klímek - Apolenář, Březina, Majdan.

banner pod článkem
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
VHK ROBE Vsetín