Poprvé v novém roce, možná i s Hudlerem

Aleš Koňařík • 04.01.2005

V jedenadvaceti utkáních pod vedením trenérského dua Stavjaňa – Neliba získal Vsetín 34 bodů a z posledního místa, které mu patřilo po sedmnácti kolech, se Valaši zvedli až na hranici postupu do play-off. Na osmou příčku ztrácí Vsetín stejný počet bodů a do konce základní části je ve hře ještě 51 bodů. Týmu přeje v posledních domácích zápasech štěstí, čtyřikrát v řadě porazil svého soupeře o jedinou branku. Novoroční křest si Vsetín kvůli přeloženému utkání se Spartou, které se v Praze odehraje v úterý 11. ledna, odbude až dnes proti Pardubicím, se kterými letos oba své zápasy prohrál (1:6 a 1:4).

Čtyři vítězství v řadě posunuly Pardubice z devátého na šesté místo tabulky a ambiciózní klub určitě nevzdává ani boj o umístění v elitní čtveřici. Při současné vyrovnanosti extraligy se může stát prakticky cokoliv. V posledním kole přehráli hokejisté Moelleru Třinec 3:1, a brankáře Biegla dvakrát pokořil útočník Jan Bulis, s 15 góly druhý nejnebezpečnější střelec ve výběru trenéra Vladimíra Martince.

Tím prvním je Milan Hejduk, který se po mizerném začátku rozehrál k parádním výkonům. Do černého zamířil už v 19 případech a vytrvale stíhá v současnosti nejlepšího střelce soutěže, zlínského Jaroslava Balaštíka. A právě Bulis s Hejdukem znamenali v předchozích zápasech Vsetína proti Pardubicím největší ohrožení pro vsetínské brankáře, lhostejno zda pro Masného, Plška nebo Biegla.

Dnes poprvé se pokusí zlomit pardubické střelce Roman Čechmánek. Vsetínský gólman se po dlouhé době postaví i proti Jiřímu Dopitovi, který v letošní sezóně plní v Pardubicích hlavně defenzivní úkoly. Přibrzdil jej i o otřes mozku, který utrpěl po srážce s litvínovským útočníkem Skleničkou. Dopita má na svém kontě jedinou branku, kterou zaznamenal 1. října proti Jihlavě. Proti Vsetínu se však jeho ex-kapitánovi většinou daří. V loňské sezóně zaznamenal na vsetínském ledě hattrick, v letošním prvním vzájemném střetnutí tři góly připravil.

Letošní zápasy: Vsetín ztrácel doma i venku

Los svedl oba soupeře dohromady v době, kdy se Vsetín potácel v herní krizi. Masný a Plšek nemohli vzdorovat pardubickým útočným vlnám. Druhé utkání již zastihlo vsetínské v lepším rozpoložení, jenže ani Biegl nepomohl Vsetínu k zisku bodů nad Moellerem.

Vsetín - Pardubice 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
Branky:
29. Vak (Demel) - 2. Hejduk (Mikeska), 24. A. Hemský (Dopita, Mudroch), 27. Bulis (Mikeska, Hejduk), 35. Hejduk (Bulis, Dopita), 39. A. Novotný (Blažek, Mudroch), 53. Blažek (Dopita, A. Hemský).

Pardubice - Vsetín 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky:
17. Bulis (Mikeska, Hejduk), 36. P. Sýkora (Pácal, Divíšek), 39. Bulis (A. Hemský, A. Novotný), 55. Hejduk (A. Novotný) - 42. Demel (Radivojevič, Vak).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Němec, Gřegořek, Jaškin, Hrabal - Veselý, Brabenec, Somík - Dubec, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - R. Hruška, Kovář, Korotvička - Hudler?

Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř, Vyhlídal, Mudroch - P. Sýkora, Dopita, Rolínek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Průcha, T. Blažek, Pištek - Kolář, Koukal, Korhoň.