Poslední domácí zápas roku! Na Lapač zavítá lídr soutěže z Jihlavy

Jan Tajzler • 08.12.2020

Vsetín, coby nejlepší tým soutěže na domácím ledě, čeká poslední zápas na Lapači v kalendářním roce 2020. O cenné body se na Valašsko přijede poprat aktuální lídr Chance ligy a to jihlavská Dukla. Ve středu se dá v srdci Valašska očekávat atraktivní bitva, Vsetín ztrácí ze 3. pozice na Jihlavu rovné tři body, tým z Vysočiny navíc na Vsetín v posledních třech ročnících ani jednou nevyzrál. Zápas startuje ve středu v 17:30!

Partner utkání

Ukončí Jihlava neporazitelnost Vsetína?

Jihlavská Dukla a Vsetín se společně setkaly znovu v jedné soutěži na podzim roku 2018. Od té doby spolu svedly šest vzájemných bitev a pokaždé se radovali zelenožlutí Valaši. Je tak jasné, že motivace pro klub z Vysočiny je před středečním šlágrem vysoká. Jihlavě se zatím daří její předsezonní plán, když chtěla zapomenout na nepovedenou loňskou základní část, kde se nedostala mezi osm nejlepších a musela o vstupenku do vyřazovacích bojů usilovat v horší skupině B. Letos to však Jihlavě jde, na ledech soupeřů je druhým nejlepším týmem soutěže. Čerstvě si Jihlava zvedla sebevědomí na domácím ledě, kde rozstřílela nováčka z Kolína 6:0. Poslední venkovní zápas sehráli svěřenci trenéra Ujčíka na ledě silné Poruby, i zde slavili vítězství, když Ostravany udolali v prodloužení 3:2.

Jihlava se znovu spoléhá na služby klubové ikony Tomáše Čachotského, jeho mimořádnou věrnost klubu z Vysočiny dokazuje nedávno oslavené jubileum, ve kterém Čachotský odehrál 900. zápas za Duklu. Momentálně je však jihlavská opora na marodce a její start na vsetínském ledě je nadále minimálně nejistý, Jihlavě by se jeho uzdravení náramně hodilo, vždyť s bilancí 5+18 se jedná o nejproduktivnějšího hráče týmu. K dispozici by však měl být nejlepší střelec Jiří Fronk (7+4), v Jihlavě se také daří exvsetínskému útočníkovi Jakubu Illéšovi (4+8). V další návrat z marodky doufají Jihlavští u Matěje Zadražila (4+3), zkušenosti útočným řadám pak dodává také Matěj Pekr (2+8).

Defenzíva Jihlavy stojí na dalším hráči, který prošel Vsetínem, Daniel Krenželok dostává na ledě nejvíc prostoru ze všech a důvěru oplácí i podporou ofenzívy, když si připsal 3 branky a na další 4 asistoval. O přesné asistence se stará také Lukáš Mareš, jenž je nejlepším jihlavským hráčem v hodnocení +/-.

V brankovišti Jihlava sází na dvojici vyrovnaných brankářů. Sedm duelů odchytal Jan Brož s úspěšností zákroků 91,93 procent, průměrně pak inkasoval 1,82 branky na jedno utkání. Jen o jediný duel méně absolvoval Tomáš Fučík, čísla má trochu horší, průměrně inkasoval 2,49 branky na zápas a jeho úspěšnost zákroků je na úrovni 90,57 procent.

Zůstane Lapač nadále nedobytým územím?

Valaši zůstávají v domácím prostředí nadále neporaženi, na Lapači ztratili pouze jediný bod s Kladnem a Srdínkova parta by ráda tuto výsadu přenesla i do nového roku. Horší to má Vsetín na ledech soupeřů, zde vybojoval pouze 4 body, i tak se drží na slibné 3. pozici a je v kontaktu s lídrem tabulky. Poslední získaný bod přivezli Vsacané z dalekého Ústí nad Labem, kde se jim nepodařilo naplnit roli favorita a Severočechům podlehli v prodloužení 2:3.

Trenér Srdínko po zápase v Ústí litoval, že se jeho svěřencům stále nepodařilo navázat na předcházející domácí úspěchy, kdy si připsali hned dvě výhry v řadě. „Pro nás je to zklamání, jak výsledek, tak předvedená hra. Kromě třetí třetiny, kde jsme hráli tak, jak jsme si mysleli, že navážeme po tom zápase doma. Na to jsme nenavázali, o tom dnešním zápase rozhodli naše hlouposti, ať to byly naše zbytečné vyloučení, kterých jsme dneska měli mraky, ač jsme na to kluky upozorňovali. Navíc jsme inkasovali v našich přesilovkách, kde jsme mohli nějakou branku dát, to byly momenty, které rozhodly o zápase,“ viděl jasné příčiny dalšího vsetínského nezdaru mimo Valašsko hlavní trenér Srdínko.

Nejproduktivnějším a zároveň nejlepším střelcem týmu zůstává nadále útočník Sebastian Gorčík (6+8). Stíhá jej Antonín Pechanec (3+9) nebo uzdravený David Březina (5+5). V Ústí se podařilo skórovat také mladému forvardovi Romanu Půčkovi (3+6).

Třetí utkání v řadě odchytal také talentovaný brankář Jakub Málek, celkově se prezentoval už ve čtyrech střetnutích a úspěšnost jeho zákroků dosahuje čísla 91,67 procent, průměrně inkasoval 1,98 branky na zápas. Proti Jihlavě se však dá očekávat také střídání stráží, důvěru by tak znovu mohl dostat zkušenější David Gába, to se však dozvíme až pár okamžiků před úvodním vhazováním, které je na Lapači naplánováno na středečních 17:30, připomínáme, že držitelé permanentek mohou průběh zápasu sledovat v přímém přenosu na hokejkatv.cz zdarma.

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Málek – Smetana, Ondračka, Kudělka, Bartko, Hryciow, Štach, Š. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Vlach, Kloz, Půček – Machač, Kucharczyk, Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Jihlava: Brož – Krenželok, Kolář, Černý, Strejček, Bilčík, Mareš, Eliáš – Havránek, Skořepa, Illéš – Jiránek, Fronk, Mácha – Harkabus, Lichanec, Pekr – Čermák, Juda, Chlubna