Pozor, přijíždějí Buldoci z Kladna!

Václav Trávníček, Michal Veselý • 08.12.2005

V s e t í n – Soupeřem Vsetína v pátečním kole extraligy je celek Rabatu Kladno. Tedy celek, se kterým Valaši dokázali poprvé v sezoně naplno bodovat. V prvním vzájemném střetnutí sice prohráli, ale přesto si Vsetínští na Středočechy věří. „Chceme postoupit na třinácté místo!“ hlásil před utkáním útočník David Květoň. Otazník však visí nad startem nejproduktivnějšího vsetínského hráče Pavla Janků. Ten musel v minulém utkání proti Pardubicím v průběhu druhé třetiny odstoupit. „Pavlovi se udělalo špatně. Zatím nevíme, zda bude moci v pátek nastoupit,“ řekl k jeho stavu trenér Břetislav Kopřiva.

Vsetínští chtějí vyhrávat pro fanoušky

Valaši jsou stále poslední, od předposledního Litvínova je dělí dvacet bodů. Čeká je baráž? „To bude záležet na tom, nakolik náskok Litvínova stáhneme do vánoční přestávky,“ prohlásil už dříve asistent Rostislav Vlach. „Třinácté místo chceme. Nevím ještě jak to uděláme, ale chceme tam,“ dodával David Květoň. Mladý útočník po utkání v Pardubicích odpověděl na dotaz jednoho z novinářů „Dokážete si představit, že Vsetín sestoupí?“ odhodlaně „My nesestoupíme!“ Kromě odhodlání budou Vsetínští potřebovat také body za vítězství. Když už, tak kvůli fanouškům. „Musíme alespoň doma zahrát dobrý zápas kvůli divákům, kteří nás stále podporují,“ nechal se slyšet trenér Břetislav Kopřiva. Brankář Sasu Hovi mu přizvukoval. Udělala mu radost přítomnost vsetínských fanoušků na venkovních zápasech v Litvínově a Pardubicích. „It was amazing,“ řekl doslova.

Cesta k úspěchu by tak měla zítra vést přes využité přesilovky a zodpovědně sehraný závěr utkání. Vsetínu by také mohla pomoci vlna zraněných, která v současné době přímo sužuje desátý tým tabulky.

Sestava Kladna připomíná lazaret

Když před startem sezony opustily Kladno její ikony v čele s Jaromírem Jágrem, které mateřskému klubu pomáhaly v době výluky NHL, dalo se předpokládat rapidní zhoršení výsledků. Slova trenéra Müllera o zopakování loňské sezony a o víře v kvalitu kádru mohla být chápána spíše jako zbožné přání. O to více Kladenští překvapili hokejovou veřejnost, když v prvních deseti zápasech odešli pouze dvakrát poražení. Poté se Středočeši potýkali s výsledky „střídavě oblačnými“. Nedokázali si vytvořit delší šňůru zisku bodů, avšak ani nespadli do série proher. Až v poslední době se Buldokům příliš nedaří: Z dvaceti zápasů dokázali Kladenští pouze sedmkrát zvítězit, zbylá utkání ztratili. Dlužno však dodat, že vinu na nevalných výsledcích nese také široká marodka - výčet kladenských zraněných vypadá vskutku hrozivě. Posuďte sami:

Martin Frolík je po artroskopické operaci ramena. Navzdory svému zranění zůstává optimistou: Věří, že by se mohl vrátit už ve druhé polovině ledna.

Milan Hluchý je druhým útočníkem, který léčí zraněné koleno. Doktoři mu sundali sádru. Hráč chtěl naskočit ještě před Vánoci, ale stav jeho kolena mu to zřejmě nedovolí.. Do konce roku hrát pravděpodobně nebude.

Pavel Patera už začal po odejmutí sádry bruslit, ale musí si ještě dávat pozor na pohyby do stran. Možná by mohl nastoupit na přelomu roku.

Martina Procházku trápí zranění menisku - plovoucí chrupavky v koleni. Zranění si vyžádá lehčí operační zákrok a vyřadí zkušeného útočníka zhruba na dva týdny ze hry. I on by se měl vrátit po vánoční pauze.

Michala Havla skolila zablokovaná záda. Klasický houser mu v současné době nedovolí ani se narovnat. Sám hráč říká, že jeho zranění je dlouhodobého rázu.

Josef Zajíc si v utkání na Spartě (29.11.) natrhl vazy v levém koleni, hrát nebude delší dobu. Nyní má na tři neděle sádru. V tisku sice proběhly zprávy, že i Zajíce skolil houser, ovšem tyto informace se nezakládají na pravdě.

Petr Hořava chytil zápal plic. Začne po Vánocích.

Kladno však i přesto drží desáté místo a pošilhává po postupovém osmém. To v současné době okupuje Plzeň, na kterou Buldoci ztrácejí pouhé tři body.

Podzimní bilance: jedno vítězství, jedna prohra

Vsetín – Kladno 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 34. Hrabal - 32. Ševc (Gardoň), 35. V. Čech, 37. Michael Frolík (Martin Frolík, Gardoň), 46. Bílek (Patera, Ševc).

Kladno – Vsetín 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 9. L. Procházka (Gardoň, Ševc) - 24. Janků (Jenáček, R. Hruška), 26. R. Hruška (Janků, Bauer), 51. Valko (Steiner, Hrabal).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Hovi - Ponomarev, Kučný, Horák, Bauer, Brincko, Augusta, Bolf - Květoň, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Dubec, Sakrajda, Rob - Valko, R. Hruška, Duba.

Kladno: Orct - Ševc, Evan, L. Procházka, Zeman, V. Čech, Špelda - Bílek, Huml, Kalla - Horna, Gardoň, Tlustý - Kucharczyk, Kuchler, Michael Frolík.