Přítomnost pana Pavelce na střídačce nám přinesla štěstí, říká Štěpán Špaček

Jiří Kubják • 09.12.2009

Do Vsetína přišel z Třince na doporučení bývalého extraligového obránce Jiřího Kuntoše. Devatenáctiletý obránce Štěpán Špaček (na fotografii v historickém dresu během valašského derby) odehrál dosud za Vsetín tři zápasy, ve kterých podával výborné výkony díky skvělé poziční hře. Po zápase z Novým Jičínem se s námi podělil o rozhovor.

Štěpáne, blahopřeji k vítězství. Co podle tebe rozhodlo dnešní utkání?
Děkujeme, rozhodlo asi to, že jsme proměňovali konečně šance a přetavili střely v góly.

V první třetině po tvojí střele od modré se rozsvítilo za brankou červené světlo, ale rozhodčí Smeták rozpažil. Jak bys zhodnotil tuhle šanci?
Bylo to nahození od modré, ale já jsem to bohužel neviděl, takže nemůžu říct, jestli to byl gól, nebo ne. Ale pokud se červené světlo rozsvítilo, tak to gól zřejmě byl.

Po dnešním zápase máte ze sebou polovinu základní části, obzvlášť ta druhá čtvrtina soutěže nedopadla pro Vsetín zrovna dobře. Přišlo s tebou a s Erikem Hrňou oživení do sestavy?
To se musíte zeptat ostatních kluků, ale nevím, to si nemyslím. Hra se teď ale rozhodně zvedla a jsem rád, že jsme dnes konečně vyhráli.

Oživením byla jistě i přítomnost jednatele VHK Stanislava Pavelce na střídačce, jenž vás hnal kupředu. Bude chodit na střídačku častěji, když se dnes vyhrálo?
To doufám, když nám to přinese štěstí, tak proč by tam nemohl být.

Za Vsetín si odehrál třetí zápas, jak se ti líbí na Vsetíně?
Líbí, hlavně fanoušci jsou super, tým je super,takže si nemám na co stěžovat.

V sobotu Vás čeká Frýdek - Místek, s jakou taktikou půjdete do zápasu?
Tak to nevím, to se musíte zeptat trenéra, ale doufám, že budeme bránit, snažit se proměnit nějaký šance a určitě vyhrát ať si připíšeme další body.