Proti Porubě chytám rád, říká Lukáš Plšek

Filip Bazala • 20.01.2013

Ve 34. kole narazil Vsetín na Porubu a jako tradičně v první třetině dostal dvě branky. „To se nám podařilo už snad v sedmadvaceti kolech, ale stejně jsem byl pořád klidný, protože my tak začínáme pořád,“ přiznal slabinu vsetínský brankář. I tak Valaši svého soupeře dokázali přetlačit a nakonec zaslouženě zvítězili poměrem 5:2. „Tomu vítězství jsme šli více naproti a zaslouženě jsme vyhráli,“ řekl spokojeně Lukáš Plšek.

Lukáši, důležité vítězství za tři body. Jak hodnotíš zápas s Porubou?
Začali jsme jako vždycky a to tak, že jsme dostali dvě branky. To se nám podařilo už snad v sedmadvaceti kolech, ale stejně jsem byl pořád klidný, protože my tak začínáme pořád. Poté jsme začali hrát dobře, i když Poruba kousala v přesilovkách, měli hodně šancí, střel, je to zkušený mančaft. K nám se přiklonilo i štěstí, dvakrát za mnou zazvonila tyč a dvakrát nedali prázdnou bránu. Tomu vítězství jsme šli více naproti a zaslouženě jsme vyhráli.

Poruba vás přestřílela, měl jsi jednatřicet zásahů. Chytalo se ti dobře?
Jo, cítil jsem se dobře už od rána a ani ty dvě branky v úvodu mě nerozházely. Proti Porubě chytám rád. Za tři roky jsem proti nim odchytal snad dvacet zápasů. Pro mě je to oblíbený mančaft.

Hokej s Porubou okem diváka nebývá tak výživný, jako například s Přerovem. Jak vy to pociťujete na ledě?
Poruba mimo Luďu Krayzela a Pavlačku, tak jsou to spíš takoví bojovníci, co hodně dohrávají souboje. My máme mladý mančaft, takže se snažíme hrát to samé, takže to pro diváka asi není natolik atraktivní. My teď musíme bodovat furt, abychom se dostali do play-off.

Mysleli jste vítěznou sérii, kterou Poruba před zápasem s Přerovem a Vsetínem měla?
Věděli jsme o tom, ale říkali jsme si, že každá série někdy končí. My máme teď taky z šesti zápasů pět výher, takže si myslím, že máme také dobrou sérii. Věřili jsme si na ně a podařilo se nám je porazit.

Čtvrté místo je nyní tři body daleko. Je toto umístění vaším cílem?
Chceme hlavně bojovat o tu čtverku, když to bude hodně těžké. Když vidíte ty výsledky třeba z ostatních zápasů 34. kola, tak Prostějov poslední čtyři zápasy nic, tentokrát vedli v Opavě 0:6 a nakonec prohráli 8:6. Tak jako jestli chtějí hrát takto, tak by se tam pan Zachar s Tomigou měli zamyslet. Jestli chtějí hrát tak laxně, tak ta druhá liga nemá úroveň. Můžeme si na Vánoce odsouhlasit další kola pro lidi, ale když se blíží závěr a Prostějov pětkrát za sebou prohraje navíc, když vede o šest branek, tak se to chce vzpamatovat. Zvlášť oni, když si pořád hrají na hokejisty. My s klukama v kabině jsme naštvaní, protože oni tu ligu kazí. Jestli s tím někdo něco neudělá, tak je to neregulérní soutěž.

Jak se budete připravovat na zápas v Karviné?
Karviná taky bojuje o čtverku, v tabulce je to hrozně nahuštěné. My se však musíme dívat sami na sebe, jít zápas od zápasu a vyhrávat. Jen tak se tam jedině dostaneme, protože na nikoho se spoléhat nemůžeme, když vidím ty podivné výsledky.

Tým dost trápí marodka. Nesráží vás ty neustálá zranění?
On je to skoro každý zápas někdo. Ať je to Jirka Farda, Mara Dubec, teď se k nim přidal ještě Poděs, ale musíme se s tím vyrovnat. Zatím je vidět, že to na nás až tak moc vliv nemá. Máme tady hodně talentovaných juniorů, kteří si aspoň zahrají. Každý hráč, který má nějakou kvalitu nám pomůže, když vidíme jak nás kosí zranění. Je vidět, že ostatní kluci vzali šanci za pačesy, makají, dřou a zatím nám to přináší ovoce.