Rozhodla naše vyloučení, věděl po porážce v Orlové Robin Ševčík

Václav Trávníček • 01.10.2009

Smolné utkání mají za sebou vsetínští hokejisté. Ve středu vedli na ledě favorizované Orlové 2:0, ale dvoubrankový náskok ztratili. Deset minut před koncem pak inkasovali třetí gól, který se ukázal být rozhodující. „Podle mne rozhodla druhá třetina, v nímž jsme měli hodně vyloučených a inkasovali na 2:2,“ říkal po zápase do telefonu útočník Robin Ševčík, jenž se v duelu zapsal jednou asistencí. V dalším zápase změří Valaši síly s Uničovem, kde právě Ševčík odehrál loňskou sezónu.

Robine, utkání jste měli dobře rozehrané, ale dvoubrankový náskok jste ztratili. Co se přihodilo, že jste dovolili Orlové otočit výsledek?
První chyba byla ta, že jsme dostali v první třetině gól na 2:1. Kdybychom úvodní dějství vyhráli 2:0, utkání by pak vypadalo jinak. Podle mne ale rozhodla druhá třetina, v nímž jsme měli hodně vyloučených a inkasovali na 2:2. V poslední třetině jsme pak dostali blbý gól hned po buly, na který jsme už nedokázali odpovědět.

Byli jste vylučováni proto, že sudí nasadil přísný metr, nebo jste byli zkrátka nedisciplinovaní?
Myslím, že rozhodčí pískal docela dobře a že šlo spíš o naše chyby a nedůslednost.

Věřili jste v závěru utkání, že ještě můžete vyrovnat?
Věřili jsme, snažili jsme se, ale bohužel už to nešlo.

Po středečním zápase máte na kontě dvě výhry a tři porážky. Je to maximum toho, co mohlo mužstvo dosáhnout?
Není to úplně nejlepší, asi jsme nepředpokládali, že budeme mít takový začátek. Zatím se ale ještě pořád sehráváme. Jakmile se tým trochu ustálí, půjdeme nahoru.

Příští utkání odehrajete v sobotu na domácím ledě proti Uničovu, jehož dres jsi oblékal v loňské sezóně. Těšíš se na to utkání nějak speciálně?
Těším se, ale neřekl bych, že nějak speciálně. I když sleduji, jak Uničov hraje. Myslím, že to bude těžký zápas.

Kromě tebe uničovský klub před sezónou opustili například Matěj Pekr, bratři Rajnohové nebo gólman Tihlář. Podařil se jim kádr dobře doplnit?
Mají tam hodně mladých kluků. Slyšel jsem, že u nich hrají někteří hráči ze Šternberka, který se nepřihlásil do soutěže. Jestli tým doplnili? Myslím, že ano, i když tomu zatím výsledky neodpovídají. Nemají soupisku našlapanou tak, že by výrazně vyčnívali, ale určitě budou dobrý soupeř. Rozhodně v sobotu nepůjde o jednoduchý zápas.

Jaká bude síla Uničova? Bude se dát letošní Uničov srovnat s tím loňským?
To nedokážu říct. V obraně určitě spoléhají na zkušeného Petra Pavlase, který v defenzivě znamená hodně. V kádru zůstali i Komínek a Handl, kteří jsou rovněž dobrými hráči. Jak říkám, Uničov nebude favoritem soupeře, ale nechejme se překvapit.

Co bude na sobotního soupeře platit?
Hlavně musíme začít dávat góly, protože jsme jich zatím moc nedali. Čekáme, kdy se to zlomí a začne nám to tam konečně padat!

Tobě loňská sezóna v uničovském dresu vyšla na výbornou. Ale letos jsi od sebe čekal víc, je to tak?
To čekal ode mne asi každý. Zatím to není nic moc. Musím se snažit, abych se alespoň trochu přiblížil výkonu, který jsem předváděl v loňské sezóně.

V uničovském klubu se výrazně angažuje bývalý hráč Vsetína Tomáš Sršeň. Nakolik důležitá osoba je to pro tamní organizaci?
Je to pro Uničov hodně důležitá osoba. Zastává funkci manažera, trenéra a je spoluvlastníkem klubu. Co můžu posoudit já, jsou jeho trenérské schopnosti. Trenér je to určitě dobrý, má hodně hráčských zkušeností. Myslím, že společně s otcem Josefem Sršněm jsou pro celý uničovský hokej klíčoví.