V pondělí znovu doma! Na Lapač dorazí celek Havířova

Jan Tajzler • 11.01.2020

Program Chance ligy je neúprosný, již v pondělí čeká vsetínské hokejisty další bitva. Tentokrát se na Lapač přijede o body ucházet havířovský Azet. Proti budou domácí Valaši, kteří ještě v nadstavbě nepřipustili porážku na vlastním ledě. Podaří se Vsetínu vyzrát na nevyzpytatelného soupeře? Přijďte fandit, úvodní vhazování je naplánováno na pondělních 17:30.

Upozornění: Při pondělním utkání s Havířovem budou v provozu pouze dvě pokladny. Pokladna č. 1 a pokladna č. 3. Děkujeme za pochopení.

Havířov sužuje marodka, forma kolísá

Mladý havířovský celek se dokázal podobně jako v loňské sezoně probojovat mezi elitní osmičku nejlepších celků Chance ligy a v nadstavbě se pere o každý bod. V posledních pěti utkání dokázali Slezané vyzrát na Porubu (2:1) a uspěli také na ledě Chomutova (4:2) a pražské Slavie (4:6). Naopak v domácím prostředí se zrodily porážky, nejprve si do Gascontrol areny přijel pro body Motor (4:6) a v sobotu se zde podařilo uspět také přerovským Zubrům (3:4). Aktuálně Havířov sídlí na 6. pozici tabulky skupiny O pořadí v play-off, na vsetínského konkurenta ztrácí šest bodů.

Trenérům Režnarovi a Rimmelovi dělá starosti rozsáhla marodka, která citelně zasáhla defenzivní řady. Mimo hru jsou Jakub Matai s Alexem Rašnerem, naopak proti Přerovu již nastoupil Ĺubomír Malina. Defenzíva Azetu se však může opřít o Ondřeje Kachyňu (5+10), mimořádně užitečným je také Jaroslav Mrowiec, jenž zaznamenal 11 kladných bodů v hodnocení +/-. Na marodku pak havířovské vedení reagovalo angažováním Tomáše Dajčara, jenž má za sebou účast na Mistrovství světa do 20 let, před tím působil v dresu Litoměřic.

Přejdeme do ofenzívy. Útok Havířova táhne Jakub Kotala, jenž je zároveň s 15ti trefami nejlepším střelcem slezského celku. Roli mentora plní v kádru plném mladíku zkušený Filip Seman (9+20). Střelecky úspěšní jsou také Radek Veselý (13+12) nebo Lukáš Bednář (12+11).

Jasnou jedničkou havířovského Azetu je v letošní sezoně Aleš Stezka, jenž drží úspěšnost zákroků na hodnotě 91,25%, průměrně pak inkasoval 2,3 branky na zápas. Záda mu kryje dvacetiletá naděje Havířova Jiří Matoušek a v případě souhlasu extraligové Olomouce může Azet nasadit i Jana Lukáše, jenž už si letos proti Vsetínu zachytal.

Potvrdí Vsetín domácí formu?

Valaši mají za sebou povedenou sobotu, když před vlastními diváky deklasovali pražskou Slavií jasně 6:2. K zisku cenných tří bodů nasměroval Valachy již v úvodu utkání kapitán Jonák. Valaši si do první sirény vybudovali tříbrankový náskok, stejný počet branek nasázeli i ve druhé třetině, k tomu využili dvě přesilové hry. Vsetín tak v nadstavbě drží neporazitelnost Lapače a prodloužit ji bude chtít i v pondělním utkání proti nevyzpytatelnému Havířovu.

Produktivitu Vsetína nadále vede Radim Kucharczyk (15+18), hned za ním je další odchovanec Valašského hokejového klubu obránce Ondřej Slováček (5+26). Na hranici 30ti kanadských bodů dosáhl také Antonín Pechanec (10+20). Na čele týmových střelců pak Kucharczyka dorovnal Vlastimil Dostálek (15+10).

Podobně jako Havířov i Vsetín trápí marodka v obranných řadách. Mimo hru jsou nadále zkušení borci Jiří Hunkes s Tomášem Kudělkou, krom dlouhodobě zraněného Martina Dudáše pak vsetínským trenérům schází také užitečný Ondřej Holomek. Nadále se však na Lapači mohou spolehnout, krom již zmíněného Slováčka, na Jakuba Tepera (3+16). V brankovišti se nadále točí dvojice David GábaOndřej Bláha, jenž přišel na Lapač právě z Havířova, stejně tak i útočník Branislav Rehuš.

Vsetín bude proti Havířovu usilovat o další kýžené body, které by jej přiblížili na dosah cílové 2. příčky, aktuálně dělí Valachy od druhého Chomutova pouhé dva body. Utkání startuje na Lapači v pondělí od 17:30. Pokud se do Vsetína nedostanete, můžete průběh zápasu sledovat prostřednictvím textové onlajn reportáže nebo si naladit zpoplatněný přenos skrze portál hokejkatv.cz.

Sestavy v posledním kole:

Havířov: Stezka – Mrowiec, Kachyňa, Nepokoj, Malina (A), Chroboček, Dajčar, L. Rutar – O. Procházka, F. Seman (C), Kotala – Doktor, E. Němec, L. Bednář (A) – Dvořák, Toman, Fridrich – Bambula, Horváth, Pawliczek

Vsetín: Gába – Slováček (A), Teper, Hryciow, J. Drtina (A), Jeřábek, Ondračka – Jonák (C), Kucharczyk, Dostálek – Březina, Pechanec, D. Tůma – Gorčík, Rehuš, Procházka – Vítek, Šilhavý, L. Volf – Hořanský.