Vstupenky online
(20.8.) Příprava: Havířov - Vsetín 5:1 | INFORMACE K PRODEJI PERMANENTEK | Aktuální počet prodaných permanentek: 1450 (21.8.)

Valaši zakončí základní část s lídrem tabulky

Kristýna Guricová • 11.02.2012

Základní část 2. ligy sice končí až ve středu, díky lichému počtu účastníku a volnému hracímu dni, ale Vsetín odehraje své poslední utkání již tuto neděli. Na Lapači přivítá nejproduktivnější tým základní části - Karvinou. Vzájemné klání těchto celků slibuje vyrovnanou a napínavou podívanou. Na ledě se navíc střetnou týmy s čtveřicí nejproduktivnějších hráčů východní skupiny (Moravec, Luka - Vaněk, Zúbek). Nenechte si ujít závěr základní části a nalaďte se společně s hráči na blížící se play-off!

Mládežnické kategorie vyfasovaly kvůli reprezentačnímu turnaji několikadenní volno, a proto se na Lapači tento týden odehraje jediné ligové utkání. O to atraktivnější a lákavější střetnutí to však bude. Na vsetínský zimní stadion zavítá celek HC Plus Oil Karviná, lídr tabulky východní skupiny II. ligy. Půjde o utkání se zajímavým nábojem - dosavadní tři vzájemné duely byly totiž zároveň snad těmi nejvyrovnanějšími, které Vsetín v letošní sezóně odehrál.

I přes to, že je Karviná lídrem tabulky, Vsetín se jí v letošní sezóně v základní hrací době prozatím porazit nepodařilo. Nejblíže k tomu měli Olejáři ve 33. kole, kdy Valaši ještě v 59. minutě prohrávali rozdílem jediné branky. Zásluhou Bajtka však pár sekund před závěrečnou sirénou srovnali a utkání se přehouplo do samostatných nájezdů. V těch byla nakonec šťastnější Karviná.

V nedělním zápase se tedy Vsetínští pokusí navázat na předchozí utkání a s Karvinou plně bodovat. Pokud se jim to podaří, udrží si teoretickou naději na přehoupnutí se do první čtveřice, začínající vyřazovací boje na vlastním ledě. Pokud se navíc Vsetínu podaří Karvinou porazit o více než tři branky, stane se nejlépe hrajícím týmem na vlastním ledě. Pro takový mančaft by bylo jistě více než příjemné, začínat vyřazovací boje před domácím publikem.

Aktuální pohled na tabulku domácích zápasů

HC Plus Oil Karviná: I Goliáš může klopýtnout

Ještě před třemi týdny to vypadalo, že vedoucí celek východní skupiny, nebude mít problém obhájit 1. příčku, na kterou se během sezóny vypracoval. Pak ale přišla přestřelka s Novým Jičínem, ve které Karviná ztratila na vlastním ledě všechny body (5:8) a tím přerušila i svoji čtrnácti-zápasovou sérii bez porážky. Navíc se Olejáři rázem dostali na opačný protipól a ze čtyř následujících utkání získali pouhé 2 body za výhru s Frýdkem-Místkem (3:2sn). S ostatními soupeři – Prostějovem (3:4), Opavou (6:4) i Přerovem (7:4) Karviná body ztratila.

Náskok HC Plus Oil se tedy dva zápasy před koncem základní části, ztenčil na pouhý jeden bod. Bude-li chtít Karviná své první místo před vyřazovacími boji uhájit, bude se muset v nedělním zápase se Vsetínem i ve středečním duelu s „Valmezem“ činit. Ne jak tomu bylo v posledních kolech. Druhý Havířov totiž hraje ve středu s nejslabším týmem východní skupiny, a pokud by se potvrdily jeho papírové předpoklady, mohla by Karviná o titul vítěze základní části přijít.

Své konečné umístění mají ale Olejáři ve svých rukou. Ne nadarmo se totiž dokázali vypracovat na samý vrchol tabulky. V dosavadních 38 duelech nastřílela Karviná 164 gólů (cca 4,32 branky na zápas) a ve svých řadách si hřeje dva nejproduktivnější hráče skupiny. David Moravec společně s Vladimírem Lukou totiž nasbírali neuvěřitelných 108 bodů za 45 branek (21 Moravec, 24 Luka) a 63 asistencí (34 Moravec, 29 Luka). Druhou nejproduktivnější dvojicí východní skupiny jsou vsetínští Vaněk a Zúbek, kteří mají v součtu o 13 bodů méně - 42 branek (18 Vaněk, 24 Zúbek) a 53 asistencí (32 Vaněk, 21 Zúbek).

Start Františka Zúbka je však po středečním utkání v Opavě nejistý. Vsetínský útočník si ze zápasu odnesl poranění hlavy a kouč Hlobil mu možná v neděli dopřeje den volna. I tak ale můžete sledovat, jak se bude nejproduktivnějším hráčům východní skupiny, v nedělním duelu dařit.

Na soupisku Karviné přibyl před letošní sezónou brankář David Iláš. K Olejářům přestoupil z nedaleké Opavy a ihned se stal brankářskou jedničkou. Z dosavadních 38 zápasů, které celek Karviné odehrál, nastoupil ve 36 z nich. Během těchto utkání na něj hráči ostatních druholigových mužstev vyslali 463 střel, což mu ve statistikách vykreslilo procentuelní úspěšnost 85,75 % a průměr obdržených branek na zápas se zastavil na čísle 2,98. Což je, jen pro srovnání, stejný průměr, na kterém se prozatím zastavil i vsetínský brankář Plšek. Jeho procentuelní úspěšnost je však o více než 4% vyšší.

Kdo ale bude brankářem „číslo 1“ v nadcházejících zápasech je otázkou. Těsně před vypršením přestupového termínu se totiž Karviné podařilo zlákat do svých řad brankáře Martina Štefla, který dříve působil na Vsetíně i v dalších extraligových klubech (Sparta, Třinec).

Předchozí vzájemná utkání

9. kolo, 9. října 2011
HC Plus Oil Karviná - VHK Vsetín 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Studený (Holuša, Urbánek) - 22. Korčák (Vaněk, Bajtek), 40. Bajtek (Vaněk, Korčák).

Zaznělo po utkání: „Dnešní vítězství se nerodilo lehce. Velkou zásluhu na něm má Petr Hromada, který nás skvěle podržel, a mohli jsme se na něj spolehnout. Myslím, že zápas se zlomil po naší druhé brance, po které jsme začali bránit a chtěli jsme to už nějak uhrát.“ Filip Bajtek, útočník Vsetína.
__________________________________________________________________

21. kolo, 20. listopad 2011
VHK Vsetín - HC Plus Oil Karviná
2:1p (0:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 40. Hruška O. (Vítek, Hrčka), 61. Vaněk (Slováček, Sprušil) - 9. Ivan (Štefanka, Luka).

Zaznělo po utkání: „Nastoupili jsme v kombinované sestavě. Spousta hráčů nám chybí, navíc při rozbruslení se udělalo zle Františku Zúbkovi - zvracel a měl průjem a horečku. Museli jsme to řešit tím, že jsme pozvali ještě Radka Hambálka. První třetina byla z naší strany trochu opatrná, druhá byla rozkouskovaná vyloučeními, ale ve třetí třetině jsme byli jasně lepší a soupeře jsme přehrávali. Škoda že nám to tam nespadlo dříve, ale jsme rádi i za dva body." Viktor Hlobil, trenér Vsetína.

33. kolo, 7. ledna 2012
HC Plus Oil Karviná - VHK Vsetín
3:2sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Valchař (Samiec), 37. Javín (Moravec, Javín), 65. Luka - 44. Vítek (O. Hruška, P. Hruška), 60. Bajtek (Heš, Zúbek).

Zaznělo po utkání: „Myslím si, že kdo přišel na hokej, viděl vyrovnané utkání z obou stran. Přestože jsme prohrávali 2:0, také jsme měli své šance, ale bohužel jsme je neproměnili. To jsme si vynahradili ve třetí třetině, kdy jsme hodně chodili do brány a vytvořili si tlak. Nájezdy jsou už loterií a my jsme bohužel dali tři tyčky (smířeně a s nadhledem se rozesměje), soupeř dal gól a vyhrál, za což mu musím pogratulovat. Myslím si, že po celé tři třetiny to byl parádní hokej.“ Viktor Hlobil, trenér Vsetína.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hromada - Spitzer, Bezuška, Hoďa, Farda, Heš, Hrčka - Zúbek, Hruška, Bumbal, Bajtek, Kozák, Vaněk, Kajaba, Korčák, Sprušil, Holík.

Karviná: Iláš - Tomis, Štefanka, Galvas, Javín, Sznapka, Hegegy - Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Lemel, Studený, Holuša, Orság, Moravec, Ivan, Ciupa, Luka, Štubňa.

Ostatní zápasy 43. kola:

HC Frýdek - Místek - HC RT Torax Poruba

HC Uherské Hradiště - HC Nový Jičín

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC AZ Havířov 2010

HC Zubr Přerov - LHK Jestřábi Prostějov

Začátek všech utkání je v 17:00.