permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1972 (19.9.2024)

Vítkovice na Vsetín umí zahrát. Změní se to?

Aleš Koňařík • 26.12.2004

V s e t í n - Dnes, na Štěpána, přijedou na Vsetín koledovat o body Vítkovice a podle statistiky posledních ročníků mají docela šanci. Z vítězství nad Ostravany se Vsetín na svém ledě naposledy radoval 24.ledna 2003, utkání skončilo výhrou 4:2. Letošní bilance je opět nakloněna Vítkovicím: v hektickém duelu na Lapači uhájily vedení 6:5, v odvetě v ČEZ aréně naopak předvedl Vsetín pravděpodobně nejtragičtější výkon této sezóny a po zásluze prohrál 4:0. Valachům bude nadále chybět Jiří Hudler, který dosud není fit po zlomenině kotníku, do sestavy se vrací obráncer Gýna.

Jako každý rok je pro Vítkovice minimálním cílem postup do play-off a začátek soutěže tomu odpovídal. Pohoda, která v klubu zavládla, neměla dlouhého trvání. V říjnu se totiž situace obrátila, Vítkovice zabředly do krize, jejímž důsledkem bylo osm kol v řadě bez vítězství. Jak už to v extralize chodí, došlo na rošády na trenérském postu. Ladislav Svozil s Alešem Tomáškem u týmu skončili, na začátku listopadu se klub rozhodl angažovat staronovou tvář v podobě Vladimíra Vůjtka staršího.

V prvním zápase pod jeho vedením mužstvo porazilo právě Vsetín. To už se však rodila i přestupová bomba roku: David Moravec, nedomyslitelný vítkovický D´Artagnan, byl totiž vyměněn za Petra Míku do Plzně. Vítkovicím se však daří i bez něj, po jeho odchodu totiž pět zápasů za sebou neprohrály a propracovaly se zpět do postupové osmičky, kterou se 49 body uzavírají.

Letošní zápasy:

Dvě prohry z minulých zápasů při skóre 5:10, to není pro Vsetín dobré vysvědčení. Zatímco první utkání bavilo diváky útočnými manévry, druhý zápas přinesl extraligový průměr. Vsetín zaujal jen tím, že poprvé vystřelil na branku až v 18. minutě první třetiny.

Vsetín - Vítkovice 5:6 (1:2, 3:3, 1:1)
Branky:
10. Gřegořek (Selingr, Kowalczyk), 24. Vak (Radivojevič), 28. Radivojevič (Stantien), 38. Vlach (Kovář), 50. Selingr (Pavliš) - 5. Hudec (Šimíček, I. Padělek), 13. Šimíček (I. Padělek), 22. Irgl, 26. Šimíček (I. Padělek), 38. J. Štefanka (D. Moravec), 50. Šimíček (I. Padělek).

Vítkovice - Vsetín 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky:
2. Irgl (Turek), 17. Irgl (Tomášek), 30. D. Moravec (Philipp), 57. J. Štefanka (Malík).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek (Biegl) - Klesla, Frolo, Hrabal, Gřegořek, Němec, Mikel - Veselý, Brabenec, Somík - Radivojevič, Vak, Demel - Kovář, Vlach, Selingr - Dubec, R. Hruška, Korotvička.

Vítkovice: Pinc - Philipp, Dresler - Černošek, Malík - Chmelíř, Hudec - Štefanka, Turek, Krenželok - Míka, Burger, Krayzel - Irgl, Šimíček, Hubáček - I.Padělek, Hulva, Tomášek.

Dnes v 17:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov