Vsetín se těší na Kladno

Michal Veselý • 28.01.2006

V s e t í n – Hokejisté z Valaška po domácím debaklu, který uštědřili loňským mistrů z Pardubic, míří na kladenský led. Je to právě mužstvo ze středu Čech, kde se Vsetínu tradičně daří. V letošní sezóně zde Vsetínští poprvé zvítězili a také doma svého soupeře dokázali porazit. Bohužel vítězství na Kladně je jediné, který si Valaši dovezli z cizích kluzišť.

Z kladenské kabiny

Buldoci pohráli v Třinci a tím prakticky přišli o naději na postup do vyřazovacích bojů. O hráče Kladna je tak velká poptávka, nejvíce se hovoří o obránci Ševcovi a útočnících Paterovi a Kallovi., posledně jmenovaný míří do Švédska. Kladenští hokejisté mají problémy se zraněnými hráči, chybět bude talentovaný Martin Frolík , Tomáš Horna a kapitán Josef Zajíc. Do hry také nenastoupí obránce Libor Procházka, který závěr sezóny stráví ve Švédsku.

Valaši už se můžou připravovat na baráž

Už je to jistá věc, Vsetín skončí poslední, ale jestli si zahraje baráž je otázkou dlouhých a složitých jednání. Valašští hokejisté v posledních zápasech dokázali porazit týmy, které hráli o všechno a notně jim tak zkomplikovali postup do vyřazovacích bojů. Zápas na Kladně žádnou takovou zápletku nenabízí a tak je otázka, jak se bude zápas vyvíjet. Valachům se vyprazdňuje marodka, zůstává na ní jen útočník Dubec, který má zlomenou čelist

Vzájemná utkání, Vsetín má zatím navrch

Vsetín – Kladno 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 34. Hrabal - 32. Ševc (Gardoň), 35. V. Čech, 37. Michael Frolík (Martin Frolík, Gardoň), 46. Bílek (Patera, Ševc).

Kladno – Vsetín 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 9. L. Procházka (Gardoň, Ševc) - 24. Janků (Jenáček, R. Hruška), 26. R. Hruška (Janků, Bauer), 51. Valko (Steiner, Hrabal).

Vsetín - Kladno 4 : 1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky: 15. Stantien (Demel, Augusta), 46. Ponomarev (Valko), 49. Demel (Květoň), 51. Demel (Květoň, Stantien) - 56. Kalla (Patera, Michael Frolík).

Pravděpodobné sestavy

Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Ponomarev, Bauer, Bolf, Horák, Nedbálek, Spitzer - Steiner, Stantien, Hruška O. - Demel, Zdráhal, Jenáček - Janeček, Hruška R., Rob - Sakrajda, Duba, Květoň.

Kladno: Orct - Ševc, Evan, V. Čech, Zeman, Špelda, Hájek - Bílek, Patera, Martin Procházka - Hluchý, Gardoň, Tlustý - Michael Frolík, Kuchler, Látal - Kazatel, Besser.