Vsetín vyzve Jestřáby s z Prostějova, se kterými letos ještě neprohrál

Viktor Krus • 25.02.2009

V s e t í n – Ve středu přijedou do Vsetína Jestřábi z Prostějova, kteří v minulých sezónách hráli 1.ligu. Tuto sezónu však lapají po dechu a horko těžko bojují o play off o kategorii níž. Minulé kolo zlomili Jestřábi čtyřzápasovou krizí porážek, kdy vyhráli nad Pelhřimovem 6:3. Zatím jim patří neoblíbená 14.příčka, která je prvním nepostupovým místem do vyřazovacích bojů. Vsetínští ogaři naopak cepují jednoho soupeře za druhým a již čtyři zápasy za sebou stojí na straně vítězů. Nepodcení sebevědomí Valaši Jestřáby, kteří tuto sezónu nebudí přílišný respekt? Zápas můžete sledovat od 18ti hodin na Lapači nebo na našem online přenosu.

Začátek sezóny o tomto kádru hodně napověděl, jedenáct porážek v řadě, to skutečně není moc povzbuzující. Prostějovské výsledky se trochu zvedly a Jestřábi utekli hrozbě, která se nazývá sestup do krajské soutěže. Ale i tak, výkony jsou velmi neuspokojivé a Jestřábi na minulou sezónu, kdy se proháněli v 1.lize, mohou pouze vzpomínat. Letošní sezónu uhráli pouze jeden skvělý výsledek, kdy rozdrtili Velké Meziříčí 8:1. Jinak se puk většinou vlní prostějovskou síťkou. Největší porážku v letošní sezóně si připsali proti Technice – 4:10. Prostějov letos vysoce prohrál i nad Uničovem 1:7, poté s Velkým Meziříčím 1:9. Poslední, ale stále ještě velmi čerstvá drtivá porážka přišla v zápase s Orlovou 2:9. Na Valašský hokejový klub prostějovští hráči nevzpomínají v dobrém. Všechny zápasy Valaši s přehledem vyhráli, první vzájemné utkání v letošní sezóně skončilo 6:1, poté v Prostějově vybrali všechny body výsledkem 6:2 a poslední utkání nedali Jestřábům šanci a vyhráli 7:3. Minulé kolo Prostějov vyhrál 6:3 nad Pelhřimovem a stále žije naděje na postup do vyřazovacích bojů.

Valašský klub se kolo od kola stává postrachem všech klubů nad ním i pod ním v ligové tabulce. Poslední čtyři kola Valaši vyhráli a tři zápasy byly víc, jak těžké, jelikož se střetl s kluby, výše umístěnými v tabulce. Nejdříve roztřískali vysokoškoláky 4:1, následně uloupili v Opavě body výsledkem 3:4 pr. Poslední skalp byl šumperský. Favorit, který je velkým uchazečem o postup do 1.ligy na Lapači prohrál 3:4. Minulé kolo, které bylo vsetínskými hráči nazváno nudným, rozstříleli Velké Meziříčí 7:3. Valaši a jejich šestá příčka je pro příští kolo prakticky neotřesitelná, ale stále není jistá. Uničov je pouze tři bodíky za VHK, ale jeho skóre je mnohem horší. Naopak na pátou Opavu Vsetín ztrácí šest bodů a poskočení o místečko na horu je stále ještě velmi reálné.

V kádru Jestřábů jsou prakticky pouze čtyři tahouni. Tím prvním, který se přímí na špici tabulky produktivity Prostějova je Petr Dostál (17+20). Druhý tahoun je Ján Skokan (12+23). Třetí nepostradatelný hokejista je Roman Hlouch (15+16). Jméno posledního hráče, který je jeden z hlavních pilířů Prostějova se jmenuje Petr Tuček(91,96%). Tento gólman se nejpravděpodobněji postaví do branky proti vsetínským forvardům, kteří svými střelami se budou snažit urvat velmi důležité tři body.

Poslední nadstavbové utkání:

Prostějov – Vsetín 3:7 (1.2, 0:3, 2:2)

Potřetí v sezóně se vsetínští hokejisté utkali s Prostějovem. Potřetí vyhráli, potřetí nastříleli minimálně šest branek. Valaši tak navázali na první dvě vzájemná utkání s Jestřáby (6:2, 6:1) a odvezli si z Hané tři body. Posedmé v šesti zápasech za sebou se trefil vsetínský útočník Marek Knebl, jeho spoluhráč Daniel Vaněk si dort k dvaadvacátým narozeninám osladil dvěma přesnými zásahy. Za domácí se dvakrát radoval někdejší vsetínský hráč Michal Novák.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín - Plšek - Bezouška, Šimek, Černý, Rajnoha, Haschka, Zavrtálek - Vaněk, Klabačka, Marek - Hrňa, Mikeš, Štraub - Knebl, Podešva (40. Ašer), Tesařík.

Prostějov -Tuček - Buček, Bauer, Giba, Doseděl, Plzák, Falter, Kolibár, Jeldička, Staněk - Janečka, Cik, Hlouch, Dostál, Skokan, Berčák, Rak, Sedlář, Učnik.