Vstupenky online

Vsetín zkompletuje zbrojováckou trikolóru a podpoří boj proti leukémii

Redakce • 07.02.2020

Dvojici utkání, ve kterých podpoří boj proti leukémii, mají v únoru na programu hokejisté VHK ROBE Vsetín. Nejprve se ve středu 12. 2. v duelu s Porubou připojí ke společnému projektu Nadačního fondu Kapka naděje a agentury BPA sport marketing s názvem O kapku lepší hokej, v rámci utkání s Havířovem v sobotu 29. 2. se pak na Lapači přihlásí o slovo páté pokračování tradiční klubové akce Hokej na dřeň. Obě aktivity mají společný cíl: rozšířit portfolio dárců kostní dřeně a tím přispět k úspěšnému boji s leukémií.

V dosavadním průběhu sezony, ve které si připomínají výročí 80 od založení hokejového oddílu, oblékli Valaši už dvě sady dresů reflektující jejich historické barvy. Po  bíléčervené nyní zkompletují tradiční zbrojováckou trikolóru – úbory pro dvojici dobročinných únorových utkání budou totiž modré! Právě tuto barevnou kombinaci klub vyznával až do roku 1993, kdy přešel k zelené a žluté. 

„Tímto krokem chceme symbolicky završit oslavy letošního výročí. Potom už se budeme soustředit na play-off, které může napsat zase nový příběh,“ přiblížil Libor Forch, předseda VHK ROBE Vsetín. „Modré dresy jsou podobně jako předchozí bílé s vyšitými jmenovkami, číslicemi a velkým logem na hrudi. Věřím, že se fanouškům budou líbit a na ledě nám znovu přinesou štěstí,“ připomněl skutečnost, že Valaši v aktuálním ročníku Chance ligy zvítězili ve všech utkáních, do kterých nastoupili ve speciální sadě úborů.

Nejdůležitější výhry jsou však ty životní. A právě k těm chtějí hokejisté VHK ROBE Vsetín nyní přispět.

Akci Hokej na dřeň organizuje VHK ROBE Vsetín ve spolupráci se Vsetínskou nemocnicí a Českým národním registrem dárců dřeně nepřetržitě od roku 2016. Zimní stadion na Lapači tedy letos bude hostit její páté pokračování. V dosavadních ročnících se díky Hokeji na dřeň zapsalo do registru více než 200 potenciálních dárců. Stejná možnost bude i letos. Přímo na stadionu bude odběrová místnost, ve které se může každý zdravý člověk ve věku od 18 do 35 let do registru zapsat. Tento proces je velice jednoduchý, spočívá v odběru vzorku krve, který je srovnatelný například s odběrem krve po prodělané nemoci u lékaře. Tím se člověk dostane do registru a třeba někdy v budoucnu bude moci jinému zachránit život. Všechny podrobnosti zájemcům přímo na stadionu podá odborný personál ze Vsetínské nemocnice.

S blížícím se pátým pokračováním tradiční akce se už Valaši mají za čím ohlédnout. A proto letošní ročník vyšperkovali účastí velkých sportovních jmen mimo lední hokej. „Ten je ve Vsetíně od začátku spojen s fotbalem. Vždyť první zápasy našich hokejistů se hrály na fotbalovém hřišti v Tyršově ulici. Proto jsme se rozhodli oslovit známá fotbalová jména a jsme rádi, že se řada z nich do Hokeje na dřeň zapojí,“ poznamenal Forch. Do aukce, jejíž výtěžek získá Český národní registr dárců dřeně, přislíbili svůj podepsaný dres například desetinásobný mistr ligy se Spartou Michal Horňák, obránce tureckého Antalyasporu Ondřej Čelůstka nebo Roman Hubník, defenzivní stálice Viktorie Plzeň. Kompletní seznam fotbalových dresů, které poputují do aukce, zveřejní klub později.


V aukci se objeví i tento fotbalový dres Cristiana Ronalda s podpisem.

Jedno velké jméno však oznamuje už nyní. A jde vpravdě o globální superhvězdu. K hráčům se vztahem k regionu se darováním svého podepsaného dresu připojil portugalský záložník Cristiano Ronaldo! „Velmi si vážíme, že právě tento výjimečný sportovec věnoval pro naši akci svůj dres. Podařilo se nám jej získat díky pomoci zlínského fotbalisty Romana Macka, jenž momentálně působí ve švýcarském Luganu. Roman v minulosti trénoval v Turíně, kde se v loňském roce rovněž zotavoval po zranění. Tímto bychom mu chtěli poděkovat, že pro nás dres Cristiana Ronalda získal i s podpisem a věříme, že spolu s dalšími dresy pomůže dobré věci,“ poznamenal Forch.

Aukce fotbalových dresů odstartuje v průběhu února a její výtěžek plánují Vsetínští předat zástupcům Českého národního registru dárců dřeně u příležitosti samotné akce Hokej na dřeň. Ta se uskuteční v rámci utkání s Havířovem 29. února a Valaši do něj nastoupí v avizované modré sadě dresů.

Premiéra modrých dresů se však uskuteční dříve, vsetínští hokejisté je obléknou už v domácím duelu s Porubou 12. února. V tomto utkání se připojí ke společnému projektu agentury BPA sport marketing a Nadačního fondu Kapka naděje s názvem O kapku lepší hokej. Jeho cílem je rozšířit portfolio dárců kostní dřeně. Projekt v průběhu února prostřednictvím různých aktivit připomene důležitou skutečnost, že je spousta dětí i dospělých, kteří musí čelit různým druhům rakoviny. Mezi nejčastější nádorová onemocnění dětského věku patří leukémie.

Tváří akce je malý hokejista Honza Jakeš, který úspěšně prodělal onkologickou léčbu a vyhrál boj s rakovinou. Jedenáctiletý bojovník se 4. února zúčastnil tréninku národního týmu, o týden později bude čestným hostem v televizním utkání Kladna se Zlínem. „Honzíkův příběh nás hodně chytil za srdce. Bojoval proti své nemoci s neuvěřitelnou vervou a my bychom projektem O kapku lepší hokej chtěli motivovat další děti a rodiče, aby nabrali sílu a boj byl pro ně alespoň o trochu snazší,“ věří Vendula Pizingerová, zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje.

S logem projektu na dresu budou nastupovat čeští reprezentanti během Beijer Hockey Games ve Stockholmu. Kluby Tipsport extraligy i Chance ligy se připojí různým použitím oranžové barvy, která reprezentuje boj s poruchou krvetvorby. V domácím utkání s Porubou 12. února se tak oranžové prvky objeví například na helmách vsetínských hokejistů. Na stadionu se v den zápasu rovněž uskuteční dobročinná sbírka pro Nadační fond Kapka naděje spojená s prodejem oranžových stužek. Projekt pak vyvrcholí březnovou aukcí hraných hokejek. Valaši do dražby věnují hůl kapitána Víta Jonáka podepsanou hráči A-týmu a také polovinu výtěžku z hokejové Tomboly 50 na 50.

Fotografie modré sady dresů