Vsetínská tvrz je v ohrožení, loupit body přijede Opava

Petr Vychopeň • 27.09.2008

V s e t í n - Kvapem se blíží páté kolo druhé ligy a pro Valachy ze Vsetína to znamená jediné: nedělní střet s opavským Slezanem. Ten zavítá na Lapač z desátého místa a určitě si přibalí i chuť zvítězit. Na tento Moravskoslezský mančaft však nečeká zrovna procházka růžovým sadem. Zelenožlutí se na vlastním ledě prezentují dobrou hrou a síly jim dodává i místní obecenstvo. Zatím jim ale schází větší produktivita, přesnější zakončení. Naopak výborné jméno si vytvořil brankář Plšek. Pokud jste zvědaví na to, kdo a v jaké míře si obohatí svoji pokladničku cennými body, přijďte se podívat. Zahajující buly je v 17:00, utkání můžete sledovat i v naší podrobné on-line reportáži.

HC Slezan Opava: 10. místo, 6 bodů, skóre 13:13

Po vydařené přípravě Opavští sehráli své jubilejní představení proti Pelhřimovu a to před vlastními diváky. Zápas se jim ale nevyvedl a jejich soupeř z Vysočiny si po výhře v poměru 4:1 odvezl všechny tři body. Na spravení reputace měli Slezané možnost znovu na domácím ledě, tentokrát proti Novojičínským. Tento nervydrásající duel dospěl až k nájezdům a díky rozhodující brance Měcha Opava zvítězila 5:4.

Ke třetímu klání zajížděl nedělní soupeř VHK do Velkého Meziříčí. I tohle utkání nakonec rozhodly až nájezdy, ale šťastnějším týmem už se nestal Slezan, nýbrž domácí Meziříčí. Toužebně očekávané tři body se dostavily až ve čtvrté zkoušce, když Opavští přehráli Přerov 5:2. Na Vsetín tak jedou podpíraní výborným výkonem z minulého kola.

Největším kanonýrem týmu je Tomáš Grofek se šesti body (3+3), na záda mu dýchá Tomáš Měch (1+4) a čtyřmi body se může pyšnit Lukáš Černý (2+2) a Petr Chalupa (1+3). Ve svatyni Slezanů najdete Radka Masného, jehož procentuální úspěšnost činí 89,92%.

Vsetín, oproti svému soupeři, ještě v základní hrací době nezvítězil. Dva body zaznamenal s Uničovem a jeden se Žďárem nad Sázavou. Hodonín s Brnem se pro něj staly nepřekonatelnou překážkou. Bude zajímavé sledovat, jak si poradí s hosty z Opavy. Napraví si zelenožlutí chuť nebo z ledu odejdou se sklopenými hlavami?

Poslední vzájemný zápas?

Nepočítáme-li zápasy letního Tipsport Cupu v roce 2003, kdy tehdy extraligový Vsetín prvoligovou Opavu dvakrát porazil, najdeme poslední vzájemný ligový zápas v sezóně 1998-98. Opava tehdy hrála extraligu posledním rokem před přesunem do Havířova a nedokázala ze čtyř zápasů Vsetín ani jednou porazit (2:0, 4:2, 4:1 a 6:1). Za Opavu tehdy hráli třeba Andrej Galkin nebo Rostislav Vlach, ze současného kádru pamatuje vzájemné boje brankář Radek Masný. Na straně Vsetína současný sportovní manažer Alexej Jaškin.

Opava v přípravných zápasech:

HC Slezan Opava - Akuna Naprzód Janów 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
HC Slezan Opava - Salith Šumperk 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Salith Šumperk - HC Slezan Opava 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
HC VOKD Poruba - HC Slezan Opava 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
HC Slezan Opava - HC Bobři Valašské Meziříčí 8:6 (2:2, 2:2, 4:2)
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Slezan Opava 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
HC TJ Šternberk - HC Slezan Opava 3:7 (1:1, 0:4, 2:2)
HC Slezan Opava - JKH Czarne Jastrzębie 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
JKH Czarne Jastrzębie - HC Slezan Opava 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
HC Slezan Opava - HC TJ Šternberk 6:5 (1:1, 4:2, 1:2)
HC Slezan Opava - HK Jestřábi Prostějov 4:3 (2:1, 2:1,0:1)