Zápas jsem si užil maximálně, pochvaluje si obránce Michal Černý

Michal Veselý • 29.10.2008

V s e t í n – I kalendář ví, že se hraje po dlouhé době pravé valašské derby. Státní svátek tak oslavilo pět tisíc diváků na Lapači zápasem mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím. Utkání se divákům muselo líbit: skvělá atmosféra, hezké branky, tvrdé střety i nepřesný rozhodčí, to vše bylo na vsetínském ledě k vidění. Na první branku se čekalo až do druhé třetiny, šťastným střelcem se stal obránce Michal Černý, který měl i prsty v brance třetí, kdy hezky vybídl ke skórování útočníka Hrňu. Derby se rozhodlo až v deváté sérii nájezdů, zápas se rozhodně povedl. Po zápase hráči zatleskali oběma táborům fanoušků. Odveta je naplánována na 3. ledna, diváci se už nyní mají na co těšit.

První třetina začala náporem hráčů VHK, brankář Krumpoch držel akcie svého týmu nad vodou. Zelenožlutí si v první třetině dávali pozor hlavně na útočné duo Šebesta – Sochorek. Obránce Černý k tomu říká: „V první třetině jsme je perfektně uhlídali, bránili jsme je hodně natěsno. Jakmile dostali trošku prostoru, tak šlo vidět, že jsou to hráči. Uměli si to nahrát. Měli jsme tak hrát celý zápas.“ Diváci tak na první branku čekali v úvodní části marně. Skóre otevřel právě obránce Michal Černý. „Ten můj gól to bylo docela šťastné, gólman tam udělal chybu, Poděs mi to nahrál do prázdné a to nešlo nedat,“ chválí svého spoluhráče mladý bek.

Druhá třetina byla na branky bohatší, diváci viděli čtyři branky, dvě na každé straně. Stejný obrázek měla i třetí třetina, opět 4 trefy do černého, opět dvě v síti Plška a dvě v síti Krumpocha. Zápas to byl jako na houpačce. „Vedli jsme 2:0 a soupeř dokázal brzo vyrovnat. Pak jsme zase vedli a zase vyrovnali, pořád dokola. Lidem se to muselo líbit, hodnotí přetahovanou Michal Černý.

Do prodloužení šli Vsetínští jen ve třech, v závěru zápasu byl vyloučen útočník Hrňa a Bobři měli skvělou příležitost rozhodnout. „Bylo to docela náročné, hlavně fyzicky, ale udrželi jsme to až k nájezdům. Věřil jsem, že to vyhrajeme. Měli jsme dva brejky, je to škoda. Ti kluci co tam jeli, tak sem jim věřil, hokej je holt někdy takový. Před zápasem bychom ten bod možná brali, ale třikrát jsme vedli a měli jsme to udržet. Diváci viděli, že jsme bojovali a dali do toho vše. Snad jsme pozvali diváky i na příště, já jsem si to užil maximálně,“ pochvaluje si zadák VHK a druhým dechem dodává: „Byla výborná atmosféra,o zápase se dlouho dopředu mluvilo. Těch 5000 lidí to byla paráda. Bylo to úžasné, paráda. Z atmosféry jsem nervózní nebyl, to bylo jen v první třetině v zápase s Hodonínem. Dneska nám to všem klukům strašně moc pomohlo, fakt jo.“