V duelu s Novým Jičínem na body Valaši nedosáhli

Lucie Krampotová • 06.12.2014

Vsetínští hokejisté v sobotu odpoledne načali druhou polovinu základní části. Soupeřem jim byl celek Nového Jičína. V úvodu utkání tempo diktovali právě hosté, což potvrdili dvěma vstřelenými brankami. Domácí ve druhé části vyrovnali, ovšem brzy museli znovu dotahovat. Všechny body si nakonec z Lapače odvezli hokejisté v modrobílých dresech, kteří se radovali z vítězství 5:3.

2. liga - 23.kolo so 6.12.16:00
HK Nový Jičín
3:5(0:2, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 28. Nedbálek (Hurtík, Daněk), 35. Kolařík (Slováček, Nedbálek), 42. Kolařík (Slováček, Hrazdira) – 8. Ižacký (Lehečka, Mráz), 17. Kabeláč (Žák), 38. Lehečka (Ižacký, Mráz), 47. Mráz (Mikšan), 60. Prokop. Rozhodčí: Koziol – Štěpán, Hanzlík. Rozhodčí: Koziol - Štěpán, Hanzlík. Vyloučení: 4:9 navíc Kolařík (VSE) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1170. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Haloda, Hryciow, Báchor, Tichý, Hurtík, Nedbálek, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz – Kolařík, Hrazdira, Slováček – Ondráček, Daněk, Kývala – Vítek, P. Hruška.
HK Nový Jičín: Šrámek – Žák, J. Hruška, Prokop, Vašut, Vnenk, Cabák, Zahradníček – Mráz, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Ižacký, Hanák, Novotný, Uhlár.

Osm branek, drama do poslední minuty, sporné momenty, ale i nepovedené představení hlavního rozhodčího. To vše bylo k vidění v duelu Vsetína s Novým Jičínem. Oba celky vstoupily do zápasu aktivně, o vzrušení před oběma brankami tak rozhodně nebyla nouze. Ve 3. minutě hosté ve vlastní přesilovce hned několikrát nebezpečně pálili na Hromadu, aby ještě v téže herní situaci ujel po křídle domácí Hryciow a jen o pár centimetrů minul Šrámkovu branku. V páté minutě si zahrál přesilovku i Vsetín. Nevyužil ji a v 7. minutě toho litoval dvojnásob. Hosté využili toho, že na ledě zůstal ležet Hrazdira, který dostal holí do obličeje a po rychlé kombinaci v přečíslení pálil nechytatelně k Hromadově tyči Jakub Ižacký.

Domácími inkasovaná branka očividně otřásla a po zbytek třetiny zcela vypadli z role. Jejich komplikované kombinace zastavovali Novojičínští s přehledem ve středním pásmu a rychlými protiútoky trápili defenzívu VHK. V čase 17:00 se pak dočkali druhé branky. Žák zachytil puk na modré, nahodil ho na bránu, kde jej Martin Kabeláč ze vzduchu usměrnil nechytatelně za Hromadova záda. Do kabin tak hosté odcházeli s dvougólovým náskokem.

Do druhé třetiny stáhli vsetínští sestavu na tři útoky a zlepšenou hrou si záhy vytvořili výrazný tlak. Urputně bránící hosté ale dlouho úspěšně odráželi domácí tlak a navíc rychlými výpady nedovolovali domácí defenzívě ani chvíli oddechu. Ve 28. minutě přesto Valaši vykřesali jiskřičku naděje. Hurtík našel Michala Nedbálka, který si s pukem sjel až na levý kruh a pak přesnou střelou nad lapačku nedal Šrámkovi šanci. O pět minut později hráli domácí další přesilovku a byl to znovu Nedbálek, kdo se mohl prosadit. Jeho střelu z levé strany ale zastavila tyč.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Michal Nedbálek

O půl minuty později se přesto valaši dočkali vyrovnání. V přečíslení tři na dva vypálil Nedbálek a vyražený puk nakonec došťouchal za brankovou čáru Jan Kolařík. Vyrovnaný stav vydržel jen tři minuty. Domácí v další útočné snaze zapomněli na zadní vrátka, v následném přečíslení našel Ižacký Jakuba Lehečku a ten bez problémů uklidil puk do prázdné brány. I po dvou třetinách tak byli spokojenější hosté.

Třetí třetina začala domácí přesilovkou. Ta sice zůstala nevyužita, chvíli po jejím skončení se Vsetínští přesto radovali. Jan Kolařík tak dlouho vozil puk po útočném pásmu, až si nabruslil do střelecké pozice a prudkou střelou zápěstím uklidil puk do levého horního růžku Šrámkovy branky. Rozjetý Vsetín pak měl velkou šanci strhnout vedení na svou stranu. Po faulu hostujícího brankáře ho čekala dlouhá přesilovka pět na tři. Před ní se ovšem skoro čtvrt hodiny nehrálo, neboť hosté za laskavého a nepochopitelného přihlížení hlavního rozhodčího proměnili kluziště v diskusní kroužek a dlouho odmítali poslat hráče na trestnou lavici. Výsledkem diskusí tak byl jen desetiminutový trest pro domácího Kolaříka, který neudržel nervy na uzdě a jel si s hostující střídačkou vyříkat nastalou situaci.

Novojičínským trenérům vyšly obstrukce dokonale. Vychladlí domácí naprosto vypadli z tempa, přesilovku pět na tři sehráli mizerně a chvíli po jejím skončení navíc vyrobili fatální hrubku, která rozhodla. Hurtík zpoza brány namazal hostujícím hráčů a Tomáš Mráz se tváří v tvář Hromadovi nemýlil. Opaření domácí pak jen stěží dobývali zakopanou hostující defenzívu v čele se skvěle chytajícím Šrámkem. Krátce před polovinou třetiny navíc mohl zvýšit Mikšan, který ujel v oslabení, Hromada ale svůj tým podržel.

52. minuta pak přinesla poslední tutovou šanci domácích, Zúbkova dorážka, ale je prolétla po brankové čáře a do sítě nezamířila. Srdnatě bojující hosté pak obětavou hrou úspěšně odolávali domácímu tlaku a v poslední minutě, při vsetínské power-play pečetili svůj úspěch. Petr Prokop trefil od vlastní modré opuštěnou vsetínskou klec a dal výsledku konečnou podobu. Vsetín podlehl Novému Jičínu 3:5.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Zápas jsme si prohráli našimi chybami, naší nepokorou k soupeři a Jičín si to za tu bojovnost a obětavost zasloužil, i když máme výhrady k některým jeho praktikám, jako je zdržování atd. Jak jsem viděl jejich pozápasovou oslavu, tak to pro ně bylo hokejové Nagano, ale tak je to správně. Někteří naši hráči si dnes šli zahrát a ne vyhrát. Mě to moc hlava nebere, myslím si, že bychom měli být mnohem víc motivovaní a nabuzení na zápas. První třetina byla tragická, a když jsme se konečně dostali do utkání a vyrovnali na 2:2, tak necháme soupeře naší lajdáckostí, kdy jedeme ve čtyřech do útoku a nezajistíme se, odskočit na 2:3. Poslední třetinu není třeba komentovat. Nevyužijeme minutu a půl pět na tři a naopak si necháme dát takový čtvrtý gól, jako jsme si nechali dát… to je bez komentáře. Je to na hluboké zamyšlení nad některými hráči, protože i když jsme letos ještě neprohráli dva zápasy po sobě tak některá utkání, zvláště domácí, nejsou tak kvalitní, jak by měly být."

Aleš Flašar (HK Nový Jičín): „Dneska se mi utkání dobře hodnotí. Když jsem přišel včera na trénink, měli jsme všehovšudy 7 útočníků a 6 obránců, takže to bylo hodně těžké. Máme zraněného také gólmana, takže bych chtěl poděkovati našemu třetímu gólmanovi, který zaskočil a velmi nám pomohl. Jeli jsme sem s torzem, kluci se ale semkli a já jsem jim moc vděčný. Nechci hanit rozhodčího, je to mladý kluk, který se to ještě učí, ale trošku podléhal publiku, mírně se sesypal a oni ho nakonec ještě polili pivem. Myslím, že rozhodlo to, že jsme ubránili strašnou spoustu oslabení a měli jsme smrtící brejky, které rozhodly. Myslím, že ani skvělý Hromada v bráně nemohl zabránit těm skvělým akcím, které jsme si vytvořili. Dneska možná nevyhrál šťastnější, ale tým, který to hrál více rozumem."