Vsetín slaví vítěznou premiéru nové sezony, porazil Nový Jičín

Jan Tajzler • 17.09.2014

Vsetínští hokejisté mají za sebou úvodní utkání druholigového ročníků 2014/2015. Stejně jako v posledních sezonách, tak i letos slaví zlenožlutí vítězství. Valachy, hrající v nových dresech, za vítězstvím nasměroval Adam Mikšovský, když využil početní výhodu. Oba celky si v utkání tvořily šance, ale zlomový okamžik přišel krátce po polovině utkání, kdy se prosadil Michal Nedbálek. Vsetín se navíc mohl opřít o bezchybný výkon brankáře Hromady, což bylo stavebním kamenem prvního vítězství v nové sezoně.

2. liga - 1.kolo st 17.9.17:30
HK Nový Jičín
2:0(1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Mikšovský (Hurtík, Ambruz), 33. Nedbálek (Hurtík, Zúbek). Rozhodčí:Fiedler – Z. Novák, Smilek. Vyloučení: 6:12 navíc Žák (NJI) 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1140. Střely na branku: 31:23. Vyhraná buly: 47:25 Průběh utkání: 2:0.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Hurtík, Nedbálek, Haloda, Tichý, Báchor, Hryciow, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Ambruz – P. Hruška, Hrazdira, Kolařík – Mikšovský, Podešva, Vítek – Štrbík, Slováček, Kývala
HK Nový Jičín: Iláš – Žák, J. Hruška, Vašut, Flašar, Vnenk, Horák, Cabák – Mikšan, Kacíř, Chvostek – Lehečka, Novotný, Gebauer – Mráz, Kabeláč, Uhlár – Gogolka.

3 minuty 32 sekund. Přesně tolik uteklo z nové druholigové sezóny, než si vsetínský brankář Petr Hromada připsal svůj první zákrok. Šlo zároveň o vůbec první střelu zápasu Vsetín – Nový Jičín. Postaral se o ni Dominik Novotný, který se v oslabení zjevil sám před domácí brankou, střelou po ledě ale neuspěl. O minutu později mrzela hosty neproměněná příležitost dvojnásob, pokračující přesilovku totiž Vsetín dokázal využít. Hurtíkova dělovka od modré se po několika odrazech dostala až před Adama Mikšovského a ten zblízka proměnil první domácí šanci ve vedoucí gól.

To však bylo ze strany Valachů na dlouhou dobu vše. Dobře hrající Nový Jičín je totiž do útočných manévrů příliš nepouštěl, sám navíc využíval domácích nepřesností k rychlým protiútokům. Nejprve to byl v osmé minutě Kacíř, který vystihl domácí rozehrávku, atakován obráncem ale Hromadu neprostřelil. Vzápětí hosté promarnili přesilovku a neuspěli ani v úvodu druhé desetiminutovky. Nejprve nepotrestali další minelu obránce a poté v přečíslení dva na jednoho ztroskotali na skvělém Hromadovi, který se proti zakončení Novotného bravurně přemístil.

Další famózní zákrok vystřihl domácí muž s maskou v minutě 13., kdy zastavil přesilovkový pokus Gebauera z bezprostřední blízkosti. Rozjeté hosty ale přibrzdil závěr první třetiny. Nepjrve faul a poté vyhození puku do hlediště a rázem hrál Vsetín přesilovku pět na tři. Využít ji nedokázal, přesto do kabin odcházel s těsným náskokem.

Nejlepší hráč VHK dle redakce:

Petr Hromada

V úvodu druhé periody dohrávali domácí přesilovku a byli blízko druhé brance. Puk putoval po ose Nedbálek – Ambruz – Zúbek, toho ale vychytal rychle se přesunuvší Iláš. Další minuty přinesly vyrovnaný a zajímavý hokej. Vsetínští se znatelně uklidnili, zastavili výrobnu nepřesností a šancí hostů tak výrazně ubylo. Výjimkou byla snad jen 27. minuta, kdy Chvostek využil nedorozumění po vhazování před Hromadou - ani on si ale na výborně chytajícího brankáře VHK nepřišel.

Kromě zpřesnění hry zlepšil Vsetín také pohyb a hostům občas nezbylo, než si pomoci faulem. To přineslo ve 33. minutě i dlouhou přesilovku VHK pět na tři. Tentokrát ji Vsetínští využili. Michal Nedbálek dostal s pukem hromadu prostoru, sjel si blíž k brance a poté tvrdou ranou na vyrážečku nedal Ilášovi šanci. O tři minuty poté byl blízko třetí domácí radosti Petr Hruška, z mezikruží ale trefil jen přemisťujícího se gólmana. Ihned z protiútoku ujeli Novojičínští dva na jednoho agilní Novotný ale ani tentokrát na Hromadu nevyzrál. O chvíli později neuspěl ani Gebauer, kterého domácí v poslední chvíli zastavili faulem. A protože přesilovky se hostům po celý zápas nedařily, odcházeli do kabin s dvougólovým mankem.

Ve třetí třetině atraktivita hry mírně opadla. Domácí se totiž zaměřili převážně na defenzívu a nutno dodat, že s úspěchem, Nový Jičín se totiž do nebezpečnějších šancí dostával jen sporadicky a VHK tak celkem bez problémů hlídal vedení. Ve 44. minutě navíc mohl zvýšit. První útok tak dlouho vodil hosty v jejich obranném pásmu, až se šikovnou kličkou uvolnil Vaněk, z blízka ale Ilášovu branku minul.

S blížícím se závěrem hosté stále více otevírali zadní vrátka, čehož Vsetínští s úspěch využívali k rychlým protiútokům. Ty Severomoravané často zastavovali jen za cenu nedovolených zákroků, místo dobývání vsetínské branky se tak museli bránit několika oslabením. V 55. minutě fauloval Žák tvrdě Zúbka a za nenávistného pokřiku tribun, které mu neodpustily jeho nečekanou „dezerci“ ze Vsetína, putoval s trestem na 2+10 minut předčasně do kabin. Vsetín si po tomto faulu mohl zahrát další přesilovku pět na tři, ta však uklidňující branku nepřinesla a nepřinesla ji ani Zúbkova šance z minuty 57. – v dobré pozici totiž kanonýr VHK minul.

O chvíli později přišla poslední velká šance hostů, obří závar před Hromadou ale domácí obrana zvládla. Branku pak nepřinesla ani minutu a půl dlouhá Novojičínská power-play. Vsetín tak, především díky přesilovkovým trefám a výbornému Hromadovi zahájil sezónu výhrou 2:0. Hosty může mrzet festival neproměněných šancí z první třetiny, svým výkonem však potvrdili, že se s nimi letos rozhodně musí počítat.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín):
Bylo to udřené vítězství. Jičín nás svým výkonem nepřekvapil. Jen potvrdil, že je to houževnatý soupeř a má o 100 % lepší mužstvo než vloni. Nedali nám nic zadarmo. V první třetině jsme měli štěstí, ale Hromada doslova zavřel branku a hlavně s jeho pomocí se nám podařilo dostat do vedení. Poté to byla spíše přetahovaná. Soupeř však svoje šance neproměnil a my jsme po brance Nedbálka v přesilovce šli už tvrdě za vítězstvím. I když se v obraně občas objevila okýnka, tak si myslím, že už jsme si to dobře pohlídali a navíc mohli přidat i nějakou branku.

Aleš Flašar (HK Nový Jičín):
Myslím, že můžeme jet domů se zdviženou hlavou. Při hře pět na pět zápas skončil 0:0. My jsme navíc neproměnili spoustu šancí. Když to tak řeknu, tak dnes jsme prohráli s Hromadou, protože chytal fantasticky. Nemáme se za co stydět. Bohužel bez branek se nevyhrává a dnes vyhrál šťastnější tým.