Vsetín si poradil s Jičínem i potřetí a slaví postup do semifinále

Pavel Tajzler • 04.03.2015

V nervy drásající bitvě dokázali Valaši najít recept na novojičínské hokejisty i potřetí v řadě, což je posunuje do semifinálových klání. Domácí v utkání prohrávali o dvě branky, avšak ani za nepříznivého stavu se nevzdali a dvěmi rychlými zásahy v přesilovkách vyrovnali. V poslední periodě navíc dokonali obrat po gólech Ambruze a Vaňka. Hosté se snažili v power-play ještě o vyrovnání, ale znovu se radovali Vsetínští, když do prázdné branky pečetil vítězství František Zúbek. Vsetín se tak ve středu 11. března poprvé utká s Porubou v boji o finále.

2. liga - ČF3 st 4.3.17:30
HK Nový Jičín
6:4(1:1, 2:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. Ondráček (Zúbek, Podešva), 38. Hrazdira (Ambruz, Haloda), 40. Kolařík (Vaněk, Tesařík), 43. Ambruz (Kolařík, Vaněk), 57. Vaněk (Hryciow, Nedbálek), 60. Zúbek (Nedbálek) – 16. Lehečka (Gebauer), 30. Horák (Mikšan), 34. Novotný (Hruška), 57. Mikšan (Hruška). Rozhodčí: Dědek – Klein, Linhart. Vyloučení: 8:7, navíc Nedbálek (VSE) 10 min OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2018. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3, 5:4, 6:4.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Tesařík, Hryciow, Vrba, Nedbálek, Haloda, Tichý, Báchor – Vítek, Vaněk, Kolařík – Slováček, Hrazdira, Ambruz – Zúbek, Ondráček, Podešva – Štrbík, Daněk, Kývala – Kubo.
HK Nový Jičín: Šrámek – Žák, Flašar, Hruška, Vašut, Horák, Vnenk, Cabák – Gebauer, Mráz, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Ižacký, Hanák, Novotný, Uhlár.

Do třetího čtvrtfinále vstoupili s větší chutí hosté, což potvrdila již ve 2. minutě souhra Ižackého s Mrázem, při které poslal druhý jmenovaný z vrcholku kruhu testovací střelu na Hromadu. Domácí se však nenechali zahanbit a krátce poté následovala první střela i na Šrámka. Zasloužil se o ni Zúbek, kterému přes půl hřiště namazal Haloda. Vsetínskému útočníkovi se však zavěsit nepodařilo a neuspěl ani Kolařík před bránou, jehož hokejka byla na chytře myšlenou příhru od Vaňka krátká.

V čase 12:25 se však Vsetínští přeci jen dočkali. Zúbek poslal zpoza brány kotouč na číhajícího Ondráčka, který propálil novojičínského brankáře nad lapačku – 1:0. Netrvalo to však ani tři minuty a radost domácích byla ta tam. Po chybě v rozehrávce se totiž z mezikruží napřáhl Lehečka a kotouč zasadil přesně k levé tyči Hromadovy svatyně. První třetina tak o výsledku utkání příliš nenapověděla.

Také ve druhé části si první střelu připsali hosté. Uhlárova rána však svůj cíl nenašla. O to přesnější byl faul kolenem v podání Mikšana, který odstartoval kolotoč vyloučení, který přinesl gólové hody. V první přesilovce Vsetínští nic oslnivého nepředvedli. O to atraktivnější však byla o chvíli později dvojnásobná početní převaha hostů. Flašar s Vašutem se pokoušeli od modré strhnout vedení na novojičínskou stranu - jejich střely však Hromada dobře viděl.

Krátce předtím než mohli Vsetínští naskočit na led ve čtyřech, vyhodil Martin Ambruz kotouč nešťastně z vlastní třetiny a následoval další dvouminutový trest. Ten však již hosté z Nového Jičína potrestali – růžek Hromadovy klece trefil v čase 29:15 Michal Horák. A hostům stačily pouhé čtyři minuty na to, aby zvýšili své vedení na 3:1. Hruška využil momentu, kdy domácí hráč s pukem nedokázal kolem mantinelu projít hradbou dvou překážejících sudí, uzmul gumový nesmysl a namazal Novotnému. Ten bez potíží zasadil kotouč Hromadovi nad vyrážečku.

Poté se však situace na ledě obrátila a na trestnou lavici putovali hned dva hosté. Hra v pěti proti třem nastartovala Vsetínské k vyrovnání. V čase 37:56 dorazil střelu od modré Hrazdira a o 78 sekund později srovnal s ledovým klidem Kolařík, který se ocitl sám u pravé tyče Šrámkovy brány (3:3). Také druhá třetina tak skončila nerozhodně.

Zkraje poslední části se před brankou prosadil ještě Ambruz, který postrčil volný kotouč pod Šrámkovým betonem do brány (4:3) a Vsetínští tak nakročili ke svému vítězství, které se však nerodilo vůbec snadno. Ve 49. minutě zapříčinila šestice zelených hráčů na ledě zbytečné vyloučení, během kterého měl Hromada v domácí kleci co dělat především s nadrženým Mrázem či dotírajícím Horákem a Hanákem.

Další změna ve skóre však přišla až v čase 56:08, kdy Hryciow poslal touš na bránu a dorážející Vaněk nadvakrát přehodil ruku ležícího Šrámka (5:3). Místo toho, aby si Vsetínští své těžce nabité vedení již ohlídali, vyrobili pouhých 34 vteřin na to chybu v rozehrávce, kterou využil Mikšan a znovu to bylo jen o gól (5:4). Situace se navíc dvě minuty před koncem opakovala jako přes kopírák, ke smůle hostí však tentokrát chybělo přesné zakončení a štěstí se na stranu domácích přiklonilo i ve chvíli, kdy Horák trefil břevno.

V infarktovém závěru, kdy hosté ještě zkusili hrát v šesti, tak přinesl Vsetínským klid až Zúbek, který v čase 59:56 trefil prázdnou klec a určil tím konečné skóre zápasu – 6:4. Novojičínským se závěrečnou sirénou sezóna skončila, Vsetínští se naopak již mohou připravovat na svého semifinálového soupeře z Poruby.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Nový Jičín má zkušený tým doplněný mladými dravci a my věděli, že každý zápas bude těžký. První zápas se nám vydařil perfektně s výborným vstupem, druhý zápas byl velmi těžký a náročný, s vynikajícím výkonem Petra Hromady. Dneska jsme takový scénář v podstatě čekali, protože poslední krok je vždycky nejtěžší. A to není fráze, je to pravidlo. My jsme prohrávali 1:3 a jsme strašně rádi, že se nám podařilo otočit, byť byl závěr strašně hektický a udělali jsme chyby, které bychom dělat neměli. Nakonec se nám podařilo dohrát, vyhrát, a za celou sérii patří velký dík všem hráčům. Výborné výkony předvedli všichni, s tím, že vyzdvihnout bych potřeboval Petra Hromadu, který sérii odehrál velmi dobře, a úplně na závěr bych chtěl poděkovat našim výborným fanouškům, kteří zvlášť na venkovním utkání vytvořili famózní prostředí. Tam jsme byli lidmi doslova dotlačeni k výhře, která byla stěžejní. Nyní máme hlavně volno, v sobotu se sejdeme do plné přípravy a budeme pilovat věci, které by nám měly pomoci k dobrému odehrání středečního venkovního zápasu. Věřím, že na něj budeme připraveni a zvládneme začátek. Poruba za posledních dvacet zápasů prohrála jeden, a to tady na Lapači, má velmi dobrou formu, což potvrdila i s Hodonínem. My budeme chtít být připraveni tak, abychom v této sérii uspěli.“

Aleš Flašar (HK Nový Jičín): „Narazili jsme na jednoho z nejkvalitnějších týmů soutěže. Ale my jsme si soupeře nevybírali, čekali jsme, kdo na nás vyjde. Z toho, že na nás padl Vsetín, jsme měli radost, protože je zde vždy skvělá atmosféra a k play-off atmosféra patří. Myslím, že jsme předvedli kvalitní výkony, možná až na první třetinu prvního zápasu. Jinak se nemáme za co stydět. Na to, že více než dva měsíce hrajeme ve čtrnácti, což ani jeden tým v lize takto nemá… Jsem na kluky hrdý, že nevzdali, bojovali, předvedli se. A možná měl dnes Vsetín i štěstí, třeba když Hromadovi za zády cinklo břevno. Ale klobouk dolů, VHK je kvalitní tým. Myslím si, že bude zatápět všem soupeřům a může jít hodně nahoru. My se nemáme za co stydět, zklamaný nejsem. Poděkování patří i fanouškům, kteří nám dnes ještě věřili a přijeli. Také moc děkuji klukům, že to nezabalili a až do konce bojovali.“