Remízu v Novém Jičíně vystřelil Daněk

Václav Trávníček • 06.09.2013

Předposlední přípravné utkání mají za sebou vsetínští hokejisté. V pátek v podvečer změřili síly s celkem Nového Jičína a na jeho ledě vybojovali remízu 1:1. Valaši inkasovali z hole Sprušila jako první, ale zásluhou Josefa Daňka dokázali vyrovnat. V polovině utkání mohl vedení na stranu hostů urvat Ondřej Hruška, jenže neproměnil trestné střílení. Poslední test před startem sezony sehraje Jakubíkova družina příští týden v úterý proti Hodonínu.

Příprava - Příprava pá 6.9.18:00
HK Nový Jičín
1:1(1:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Sprušil (Zedník, Macháček) – 23. Daněk (Okuliar, Báchor). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Poměr střel: 25:23. Průběh zápasu: 1:0, 1:1.
HK Nový Jičín: Šrámek – Gebauer, Mravec, Kabeláč, Pelikán, Brynecký, Kaloš, Martinčík, Vašut P., Putniorz, Sprušil, Macháček, Horák, Vnenk, Hanák, Zedník, Uhlár.
VHK ROBE Vsetín: Kohn – Farda, Vrba F., Vrba L., Žák, Báchor, Okuliar – Hruška O., Hruška P., Vaněk, Ambruz, Kajaba, Brezáni, Vítek, Daněk, Kubo, Janeba.
Zápas začal pro Valachy tradičně, jak jsou na to v přípravě zvyklí. Oslabení však zelenožlutí přežili, ale Nový Jičín nadále hrozil a nepouštěl svěřence Juraje Jakubík do útoku. Ojedinělé výpady Vsetína zabrzdila další vyloučení. Vsetín ve třech musel bránit téměř dvouminutové oslabení. Toho dokázali výborně zužitkovat domácí hráči, kteří po rychlé kombinaci Zedníka se Sprušilem otevřeli skóre utkání. První třetina se v nastoleném duchu nesla po celou dobu a jen díky Kohnovi byl stav po dvaceti minutách pouze 1:0.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili domácí hokejisté podobně jako vsetínští hráči do třetiny první. Nový Jičín nabídl Valachům přesilovku, kterou hosté nesehráli nejlépe, ale na samém konci se jim podařilo usadit se v pásmu a po střele Okuliara velmi dobře tečoval puk za Šrámkova záda Josef Daněk a stav zápasu srovnal. Před polovinou utkání se Macháček ocitl sám před odkrytou brankou Kohna, ale trefil jen tyč. V polovině zápasu se utrhl do úniku Ondřej Hruška, ale byl faulován. Následovalo trestné střílení, ve kterém vsetínský centr nic nevymýšlel a zkusil tahem propálit Šrámka, ten byl však připraven.

Vzápětí se prokličkoval až do mezikruží Okuliar a střelou po zemi rozezvonil tyč za zády Šrámka. Po čtyřiceti minutách bylo tedy srovnáno a možné rozuzlení nabízela třetí třetina. Posledních dvacet minut zápasu ovládali spíše vsetínští, kteří se tlačili před Šrámka, ale pozorně bránící domácí hráči do velkých tutovek svěřence Juraje Jakubíka nepouštěli. Přesilovky na obou stranách se nedařilo proměňovat díky velmi dobrým a obětavým obranným zákrokům. V obraně byli hlavními postavami na jedné straně Kohn, na druhé Šrámek, kteří zamkli své klece.

V závěru utkání měli domácí šanci rozhodnout, když se jim naskytla možnost přesilové hry, ale vsetínští hráči předvedli nejlepší defenzivní výkon v oslabení v zápase a svěřencům Davida Handla začínalo být jasné, že ani v posledním zápase přípravy nezvítězí, ale alespoň také neprohráli. Vsetín v přípravě čeká ještě jeden zápas venku, kde budou mít možnost venku konečně pomyslně bodovat za tři body. Doposud se to nepodařilo.

David Handl (Nový Jičín): „Do zápasu jsme vstupovali s tím, že nechceme už dostávat tolik branek. Příprava byla pro nás hodně náročná, protože těch branek jsme inkasovali spoustu. Řekli jsme si, že se budeme snažit tolik branek nedostávat, co nejméně faulovat, abychom soupeři nedávali šance. Se Vsetínem nám do branky spadl jen jeden gól v oslabení od modré. Nicméně, v závěru utkání jsme měli asi tři šance skoro do prázdné branky, ale nevyužili jsme je. Mohli jsme si připsat první vítězství, ale nakonec se tak nestalo.“

Juraj Jakubík (Vsetín): „Z hlediska toho, že jde stále o přípravu, nebyla naše sestava opět kompletní v plné síle. Vrátili se Hruškovci, ale po zranění. Jejich herní výpadek byl cítit, ale snaha se jim nedá odepřít. Utkání jsme začali klasicky vyloučením. Na tom stále pracujeme, protože není možné, abychom vstoupili do zápasu a hráli tři až čtyři minuty v oslabení. Utkání se vyvíjelo tak, že jsme se postupem času stávali lepším týmem. Bohužel nám nevycházely ani tutovky v zakončení. Doufám, že v lize se nám bude dařit skórovat více.“