A-tým: Velká šance prodloužit vítěznou šňůru

Viktor Krus • 28.11.2008

V s e t í n – Tak to je pravda, jelikož Valaši hrají v sobotu ve Velkém Meziříčí. VHK poslední dva zápasy vyhrál a rozhodně bude mít hlad po dalších bodech. Za to Velké Meziříčí čtyřikrát za sebou nevyhrálo a v kabině není asi veselo a k tomu letošní vzájemný zápas vyhráli Valaši 7:2, takže vzpomínky domácích jsou asi nepříjemné. Vsetínský kádr je teda favoritem. No uvidíme. Vidět to můžete i Vy na našem serveru od 17:30.

Vsetín je skutečně favoritem, jelikož v Opavě vyhrál a potom doma zvítězil nad Novým Jičínem. Tyto dva týmy jsou v tabulce nad VHK a tedy jeho vítězství bylo překvapení. Proto by Meziříčí nemělo být překážkou pro zisk důležitých bodů.

Velké Meziříčí v tomto období nebudí dojem silného družstva. Jak již bylo zmíněno, čtyřikrát za sebou prohrál a jeho skóre z těchto zápasů je 7:11.

Vsetín ovšem nesmí domácí podcenit, jelikož v kádru Meziříčí jsou nebezpeční tahouni. Mezi ně patří Karel Nekvasil (9+6). Dalším produktivním hráčem je Jan Bula (7+6) a třetím borcem je Luboš Kunstmüller (8+4). Do branky Velkého Meziříčí by se měl postavit Betinec Peter.

Letošní vzájemný zápas:

Vsetín – Velké Meziříčí 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)

Branky: 7. Ašer (Vaněk, Černý), 12. Štraub (Mikeš, Tesařík), 23. Ašer, 32. Štraub (Mikeš), 43. Klabačka (Vaněk), 55. Gajdošík (Šimek), 55. Tesařík (Blažek, Staša) - 19. Konta (Krča), 52. Bula (Konta). Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Štěpán

Sestavy v minulém kole:

Velké Meziříčí: Betinec - Stráňovský, Macháček, Vlašín, Plch, Pálka, Heřmanský, Bukáček, Kunstmüller, Sobotka, Janda, Nekvasil, Jonáš, Dostál, Hudcovský, Bula, Bašnár, Jánský, Krča.

Vsetín: Plšek - Šimek, Tomis, Rajnoha, Šenkeřík, Matula, Bezouška - Marek, Gergela, Vaněk - Podešva, Štraub, Ašer (31. Mikeš) - Hrňa, Klabačka, Knebl (41. Jurík)