Vsetínští žáci měřili síly se Zlínem

Redakce • 29.10.2008

V s e t í n - Víkendové zápasy vsetínských týmů v rámci Žákovské ligy skončily v bodovém součtu lépe pro Zlín. V sobotu na Lapač přijely zlínské osmičky a devítky a podařilo se jim uloupit všech šest bodů. Vsetínští osmáci nastoupili do zápasu se Svobodou v brance, ale bez Velčovského a dlouhodobě zraněného Šipuly. Semknutí a nastartovaní z minulého zápasu proti Havířovu na svého soupeře doslova vlétli a tlačili se dopředu. Zásluhou Machaly se dostali do vedení a v těchto momentech zápasu byli zlínští viditelně velice nervózní. Zlín vyrovnal před polovinou zápasu, ale to bylo po dvou "tutovkách" Vsetína, kdy hlavně ta Hrňova volala po gólu.

Občasná "okénka" v obraně spolehlivě řešil výborně chytající Svoboda. Jenže do konce druhé třetiny Zlín strhnul vedení na svoji stranu a na to naši chlapci hrající na dvě pětky už nedokázali odpovědět. Soupeř převzal otěže utkání do svých rukou a dovedl utkání do vítězného konce. Utkání se dohrávalo jen z povinnosti a konečný výsledek 1:6 není pro Vsetín úplně spravedlivý. "Zlín byl lepší a po zásluze vyhrál. My jsme odehráli výborně první půlku zápasu, pak nás soupeř začal jednoduše přehrávat. Škoda těch dvou velkých nepoměněných šancí za stavu 1:0. Ale na kdyby se zkrátka nehraje." zhodnotil zápas trenér Žilka.

Deváťáci nastoupili do svého zápasu velmi oslabeni marodkou, když největší pohroma nastala v obranných řadách. I tak ale se svým rivalem dokázali dlouho držet krok. Bohužel v oslabené sestavě se vytoužených bodů nedočkali a prohráli 1:3. "Tady je hodnocení jednoduché - jediná naše šance byla Zlín přetlačit. Na to ale v momentální situaci nemáme." řekl trenér Žilka k zápasu nejstarší žákovské kategorie. V neděli nastoupily vsetínské šestky k úvodnímu buly s Hanákem v brance a překvapivě s "omilostněným" Janoškem v sestavě, když administrativní náležitosti k zkrácení disciplinárního trestu probíhaly horečně v pátek odpoledne. Vsetínští ale nevstoupili do zápasu dobře a na první třetinu zápasu by asi nejraději zapomněli.

Nevycházelo jim téměř nic a domácí se do poloviny zápasu zaslouženě dopracovali až ke skóre 3:0. To že se vyplatila páteční rychlá cesta pro registračku do Ostravy, dokázal Janošek v polovině zápasu, kdy parádní akcí zavelel k obratu. Najednou se poměr sil na ledě otočil a zlínští se začali bát o výsledek. Na ledě kralovalo jen jedno mužstvo a díky gólům Tydlačky a Mikuly bylo najednou srovnáno. Víc se ale bohužel vsetínským i přes obrovský tlak v závěru uhrát nepodařilo. "Kluci se nemohli dostat do utkání, ale za druhou polovinu si všichni zaslouží pochvalu. Škoda těch šancí v závěru, ale nebuďme neskromní - vzhledem k vývoji zápasu je pro nás bod velice cenný." řekl trenér Vašíček.

Sedmáci nastoupili do derby v nejsilnější možné sestavě - do první pětky se postavil Helešic a navrátivší se Děrkas umožnil trenérům poprvé letos postavit do zápasu tři vyrovnané útoky. Vsetín je pro brankáře Čepilu ve zlínské svatyni velkou motivací, ale nakonec se ukázalo, že mnohem víc hladový po hokeji a na vítězství nabuzený je Zdeněk Děrkas, který několik týdnů nestál na bruslích. Byl to právě on, kdo protlačil puk po pěti minutách hry do Čepilovy branky. Hrál se parádní hokej, ale převaha byla na našich holích. Vzápětí po gólu se ukázalo že dobrý gólman má dobře postavené tyče své branky - Hak se jenom smutně podíval jak mu po bombě z prostoru mezi kruhy poskakuje puk po břevně. "Kdyby to tam padlo, asi by se zápas vyvíjel trošku jinak" podotkl trenér Forch. Nedáš - dostaneš, tak tohle pořekadlo hrálo tentokrát pro vsetínské. Do konce první třetiny jsme Zlínu odskočili na dva góly, když bombou od modré našel snad pěticentimetrovou skulinku u Čepilova betonu Žabčík.

Ve druhé třetině se domácí tlačili dopředu a často zapomínali na zadní vrátka. Brejků měli vsetínští hned několik, ale ujal se jen jediný, za to by se asi neztratil ani v extraligové zlaté helmě: Kuchařík se prosmýkl mezi dvěma beky a z prostoru mezi kruhy volil tvrdou střelu do horní části branky. Puk strefil břevno, odrazil se pár centimetrů před brankovou čáru, další odraz jej nasměroval na Čepilova záda a odsud do sítě - 3:0. Od tohoto momentu jsme měli utkání pevně pod kontrolou a dopustili jenom kosmetickou úpravu skóre na 3:1. Přes veškerou snahu domácích se v poslední třetině už nic neudálo a domů si tak sedmáci vezou oba body.

"Bylo skvělé zahrát si konečně na tři útoky. Všichni podali výborný výkon a musíme je pochválit. Utkání jsme kontrolovali a nedopustili drama. Takovýto zápas dá chlapcům mnohem víc zkušeností než nějaká nesmyslná přestřelka. S tak silným soupeřem se musíte spolehnou na skvělého gólmana a tím byl tentokrát Vlastík Hak." shrnul utkání trenér Vašíček.