Adam Kurtin: Chci juniorům pomoct k návratu do extraligy

Michal Veselý • 19.08.2009

Nevděčnou, ale důležitou úlohu má v týmu juniorů či mužů brankář Adam Kurtin. Jeho role je v případě potřeby zaskočit, kde je zrovna potřeba. Postavou nevelký brankář neustále pendluje mezi týmem kouče Hlobila a juniorkou, které šéfuje Juraj Jurík starší. „O tom kde budu působit, rozhodují po domluvě pánové Jurík a Hlobil,“ říká o své roli brankář Kurtin.

Největší, a také ostatně jediná pohroma, která v loňské sezóně postihla znovuzrozený vsetínský klub, byl pád juniorů o soutěž níž. Letošní cíle jsou proto jasné – okamžitý návrat do extraligy. „Chtěl bych odchytat co nejvíce zápasů za juniorku a pomoct k návratu do extraligy, ale jedničkou bude Hrouda (Petr Hromada), takže se budu snažit mu pomáhat k co nejlepším výkonům,“ má o cílech svých i týmových jasno Adam Kurtin. V hlavě nosí i jeden velký sen: „Chtěl bych si aspoň na chvilku zachytat za A-tým, ale k tomu mám ještě daleko,“ líčí své velké přání gólman.

Adam Kurtin letos působí paralelně v obou týmech, kde je potřeba, tam se hlásí na tréninku nebo na utkání. „Sestavu určují trenéři, takže je to na domluvě mezí trenéry Juríkem a Hlobilem,“ říká Kurtin a druhým dechem i hodnotí i vztah k vládcům střídačky. „Já nikdy s žádným trenérem neměl problém. S panem Hlobilem se známe z loňské sezóny, takže s ním určitě nemám problém, s panem Juríkem taky určitě mít problém nebudu, jen aby oni neměli problémy se mnou,“ usmívá se Kurtin.

Lukáš Plšek a Petr Hromada, to je konkurence Adama Kurtina. „Lukáš je na tom hodně dobře fyzicky, líbi se mi jeho rychlé nohy. S Petrem se nemůžu srovnávat, on je vysoký gólman, takže my toho v chytáni nemáme moc společného. S kluky vycházím dobře a máme i podobny vkus na humor, takže jsem rád, že jsou to mí kolegové,“ uzavírá se smíchem Adam Kurtin.