Ve čtvrtém přípravném zápase vyzvou Valaši Šternberk

Radek Bařina • 19.08.2008

V s e t í n - Čtvrté přípravné utkání čeká ve středu hokejisty VHK. Od 18.hodin přivítají na svém ledě hráče HC TJ Šternberk, čili týmu, s nímž se letos budou potkávat i během následující druholigové sezóny. Vsetínští mají v přípravě zatím vyrovnanou bilanci, když dosud získali po jednom vítězství, prohře a remíze. Lze tudíž očekávat, že se v zítřejším domácím utkání pokusí strhnout statistiky na svou stranu. Zda se jim to skutečně podaří, můžete Na Lapači sledovat na vlastní oči i vy.

Tým Šternberka patřil v loňské sezóně k průměrným týmům druhé ligy. Po základní části skončil na sedmém místě východní části druhé ligy, jednu příčku a tři body za Valašským Meziříčím, když ve 34 zápasech získali 53 bodů. Jejich následná pouť vyřazovacími zápasy skončila záhy, neboť silnému Novému Jičínu podlehli Šternberští 0:3 na zápasy.

31 bodů ve 30 zápasech. Tak přesně touto bilancí se mohl v minulé sezóně pyšnit Erik Kohut, jednoznačně nejproduktivnější hráč Šternberka. Dalšími hráči, kteří táhli ofenzívu Šternberských, byli 23 bodový Jiří Hradecký (8+15) a Jiří Poledna, jenž nasbíral o jeden bod méně (10+12). Stejně bodů nasbíral i obránce Pavel Hruška, jenž byl současně s 96 trestnými minutami i zlým mužem sestavy Šternberka.

Sestavy v minulých zápasech:

Vsetín: Rožník (Plšek) - Zavrtálek, P.Rajnoha, Pšeja, Šimek, Černý, Bauer - Tesařík, Štraub, Ašer - Gajdošík, Staša, Vaněk - Nesrsta, Mikeš, Kořistka - Gazdík.

Šternberk: Tomášek (Pekař) - Stříteský, Klauda, Hruška, Špidla, Zapletal, Koktan - Jurák, Fiala, Anděl, Vích, Hradecký, Hrbatý, Kohút, Klimovič, Zima, Poledna, Šimo.

Přípravná utkání VHK:

Valašský hokejový klub – HK Lučenec 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Tesařík (Mikeš, Ašer)

Valašský hokejový klub – HC Zubr Přerov 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Gergela (Gajdošík, Šimek), 26. Mikeš (Gazdík), 50. Kořistka (Mikeš), 53. Štraub - trestné střílení - 5. Dostál (Rak, Šimo), 40. Kočara (Sprušil).

HC Zubr Přerov - Valašský hokejový klub 7:3 (3:1, 0:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 4. Hruška (Sprušil), 6. Pala (Ditrich, Hanák), 13. Mališka (Ditrich, Sprušil), 48. Vlček (Hanák, Hruška), 50. Sprušil (Ditrich), 58. Šimo (Vlček), 59. Ditrich (Sprušil) - 9. Tesařík (Štraub), 34. Štraub (Tesařík), 37. Staša (Tesařík).